Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Észreveszitek magatok körül a...

Észreveszitek magatok körül a mentálisan sérült embereket az utcán vagy akárhol?

Figyelt kérdés

Rajtam sajnos nagyon látni, hogy furán viselkedem más társaságában vagy bármilyen közterületen/boltban. Volt már rengeteg randim, és eddig minden fiúnak/férfinek feltűnt, hogy valami nem stimmel velem.


Szüleimet is kikérdeztem, (persze figyelembe vettem, hogy ők ismernek engem) és mondták, hogy mások társaságában nem vagyok önmagam, forgatom a szemeimet mindenfelé, más a járásom, hangom is megváltozik, gondolkodásom - magamon tapasztalva - megváltozik, lelassul.


Sok emberrel társalogtam interneten, voltak, akiknek nem tűnt fel mindez, ugyanis betűkből nem könnyű olvasni, de sajnos - amint személyesen kellett találkoznom valamelyik férfivel, már nem volt mi mögé bújnom, és megbélyegzett, holott hetekig, vagy akár hónapokig is beszélgettünk interneten. Ha fel is világosítom az első napon akármelyiküket, körülbelül hülyének néz(nek), mondván, hogy nem látja így rajtam. Élőben persze mindig megbukik a dolog, és újra egyedül leszek.

Volt, aki már kép alapján felismert egy - egy társkeresőn, mivel látott azelőtt az utcán, így mégcsak szóba sem állt velem.


Erről mi a véleményetek? Titeket mennyire zavar, ha valaki kissé ''fura''?


2020. dec. 9. 18:04
 1/5 TR75 ***** válasza:
30%
Semmi konkrétumot nem írsz. Mit értesz mentálisan sérült alatt?
2020. dec. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül , én is ilyen vagyok. Én találka előtt szoktam kicsi alkoholt inni de az sem segít néha ,főleg első talin... Engem nem zavarnak az ilyen emberek, sőt, örülnék ha találnék magamhoz hasonlót mint pl Te is.
2020. dec. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Észreveszitek magatok körül a mentálisan sérült embereket az utcán vagy akárhol?"

Eléggé igen.


"Erről mi a véleményetek? Titeket mennyire zavar, ha valaki kissé ''fura''?

Attól függ, hogyan fura.

Ha úgy fura, mint valami autista robot, vagy mint egy ember, aki zombinak néz ki mert a szeme üres és csak egyenesen néz, érzéketlenül, azzal nehéz azonosulni.


De ha olyan, hogy mondjuk nagyon szétszórt, érzelmileg túltelítődött a lány, aki már össze-vissza beszél, az teljesen más helyzet. Ez tud szimpatikus is lenni, tudok vele azonosulni.

2020. dec. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehezen húzom rá ezt a kategóriát másokra, mert az emberek többségre gyakrabban használja arra is, akire nem való, mint fordítva. Általában szoktam érezni, ha valakivel valami nincs rendben, de ezeket az embereket nem akkor látom először. Több ismerősöm volt például, aki szakemberhez fordult és ott beigazolódott az, amit sejtettem velük kapcsolatban. Pillanatnyi viselkedésből viszont nem vonunk le messzemenő következtetéseket betegségre vonatkozóan.
2020. dec. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Igen, sőt még azt is tudom, hogy ki szed nyugtatót, a szemen látszik. Bizonyos gondok nem zavarnak pl szorongás, fóbiák, enyhe depresszió, nekem is voltak. Más mentális cuccoktól fejvesztve menekülök, pl nárcisztikus, vagy borderline személyiségzavar. Nem tehetnek róla, de az ilyen emberekkel nem lehet normálisan együttélni.
2020. dec. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!