Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem veszett el sok...

Csak szerintem veszett el sok emberből a jó érzés, jó indulat?

Figyelt kérdés

Ezalatt azt értem, hogy ridegebbek, indulatosabbak lettek.

Azt nem mondanám, hogy ez régen olyan sokkal másabb lett volna, mert akkor is volt ilyen, de hamarabb tudnám azt mondani, hogy legalább pár emberre lehetett számítani, ha volt valami.

Most meg inkább ki sem mondom.. Max. nagyon kevés az olyan ember, akire tényleg azt tudnám mondani, hogy ember maradt, de ez sajnos elenyésző.

Más szintén tapasztal ilyet? Ha igen, akkor ennek mi lehet az oka?

Igaz változik a világ meg minden, meg vele együtt az emberek egyaránt és nem negatív akarok lenni, de valahogy azt vettem észre pár éve, hogy a legtöbb esetben sajnos nem a legjobb irányba.



#21. század #globalizáció #durvább viselkedés #hanyatló társadalom
2020. dec. 10. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nulla konkrét példát írtál, általánosságban beszélsz, milyen választ vársz?
2020. dec. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Példákra vagy kíváncsi?

Megkapod a példát!

Például idén nyáron, amikor sétáltam az utcán egyszercsak arra lettem figyelmes, hogy egy idős öregasszony kb. majdnem ripityára törte magát.. Voltak ott többen akkor, de egyedül én voltam aki felsegített neki, a többiek meg sztoikus nyugalommal végignézték, mintha a világ legtermészetesebb dolga lett volna.

De ez csak egy a sok közül!

Akkor most félreteszem a vírusos helyzetet, vagy nem tudom minek lehet ezt nevezni, de a boltokban, buszon (ez utóbbiban) nem vagyok érintett, de az emberek lökik fel egymást, semmi előzékenység nincs bennük, (tisztelet a kivételnek!) de az nem sok.

Nem tudom más országokban, kontinensen, vagy más külföldi régiókban milyenek a viszonylatok, azt nem mondom, hogy máshol jobb a helyzet, mert látatlanban nem akarok valótlant állítani, viszont azt bizton állítom, hogy sajnos ebben az országban, hááát.. elég csapnivaló az emberek mentalitása.

Úgyhogy ha valaki példára kíváncsi, akkor írjon rám nyugodtan, mert tudnék számtalan érvet felhozni, irdatlan mennyiségben!

Csak ide meg nem akarom telehányni, mert nem akarok negatívnak tünni, attól hogy reálisan látok dolgokat.

2020. dec. 10. 08:20
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne bújtasd a reális látásmód mögé a negativizmusodat.
2020. dec. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nézd higgy, amit akarsz megvan engedve. Te dolgod. De ha te szerinted az normális, ahogy sok ember viszonyul egymáshoz, akkor ott vannak bajok!

Ettől független, amikor meghallom, hogy a nagy 21. század, békés civilizáció... Hogyne.. Közben az emberek többsége a saját önös érdekeit nézi/képviseli, a másikat ennyi, meg annyi összegért megtudná fojtani, kizsigerelés, miegymás, stb.

Én szerintem ez minden, csak nagyon nem békés, attól nagyon távol áll.

De ha te szerinted minden rendben, van akkor biztos tudnál példákat felhozni.

Szívesen veszem! És lehet, hogy akkor én látom rosszul a dolgokat, de ezt a teóriát nyugodtan megcáfolhatod!

2020. dec. 10. 08:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, ha ez segít valamit, akkor engem Velencében is simán fellökött a gondolier, amikor úgy gondolta, hogy kapása van amerikainak látszó turistákkal.

Franciaországban meg egyetlen perce ültem le egy kávézó teraszán, hogy cipőt cseréljek, mert az előző véresre törte a lábam. Megjegyzem a művelet után kávézni is akartam, de odáig el sem jutottam, mert durván elzavartak. Pedig rendezett külsejű, idős nő vagyok. Már azon is megsértődtek, hogy angolul magyarázkodtam, nem franciául.

És ezzel most nem azt mondom, hogy minden olasz vagy francia bunkó, csak azt, hogy a bunkó a világon mindenütt bunkó, nem magyar sajátosság. Ilyenné alakul a világ, ennek az erőszakos, agresszív, taposó mentalitásnak egyre nagyobb a létjogosultsága.

2020. dec. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen,előzővel egyet értek.Mindenki tipor mindenkit.Gusztustalan ez a világ.Régen se volt tökéletes,de azért több jó szándék és segítőkészség volt az emberekben.Jobb érzésű ember egyre kevesebb van.Sokan a közösségi médiában az agyukat játszák és ennyi :)Idézeteket helyeznek hogy ők mibe vannak vagy mibe nem és hogy mennyire szépek és jók holott a legtöbb életét inkább haggyuk szerintem.Ez csak egy rövid kis szösszenet volt a részemről.Kérdező a kérdésedre a válaszom az,hogy nagyon rossz felé a halad a Világunk és mint a robotok lassan olyanok lesznek az emberek
2020. dec. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező! Sajnos nem vagy ezzel egyedül. Egyre romlik az ország mentális állapota. Aki meg önzetlenül segít a másiknak, mindenfele juttatások nélkül, idejét rászánva, egyenesen bolondnak nézik. Számomra ez a legszomorubb. De hogy én is egy példával éljek: egyszerűbb ide a "bolond" idős egyedül elő szomszéd bácsikáról kérdést kiírni/utálkozni, mint megszervezve a lakókkal rendszeresen egy egy alkalommal meglátogatni, ételt vinni. Biztos megváltozna az ő hozzáállása is a lakókhoz ha nem súlyos pszichiátriai eset. De persze ezt az utat előbb meg kéne próbálni. Sajnos ki kell mondani szociálisan eléggé a 0 alatt lettünk.
2021. nov. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!