Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek boldog?

Hogyan legyek boldog?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, 18 éves, nemsoká leérettségizek, majd kirepülök a családi fészekből. A szerelmemmel úgy döntöttünk összeköltözünk, egy felvidéki kisvárosból leköltözünk a pezsgő Budapestre. Én egyetemre szeretnék járni, ott képzeljük el az életünket. De mégis napi szinten szomorú vagyok és szorongok. Sok minden miatt, az érettségi miatt, az egyetem miatt, hogy hogy fogok mellette dolgozni és hogy teremtjük meg a közös életünket. A szüleim sokszor veszekednek egymással és velem meg az öcsémmel, ezért eddig alig vártam, hogy menjek. De most, hogy hamarosan eljön az idő félek. Hiányozni fognak. Ritkábban fogom őket látni és lassan felnövök. Nem birom ezt felfogni. Folyton a halál jár az eszemben, hogy milyen rövid is az idő. Nem birom feldolgozni, hogy örökre itt hagynak egyszer a szeretteim és én is ezt a földet. Nem tudok boldog lenni, mert mindig az jár a fejemben, hogy mennyi lehet még hátra. Rettegek a változástól, az újtól és az idő múlásától. Szeretnék önfeledten boldog lenni, de nem tudok, mert más sem jár a fejemben csak, hogy telik az idő és közeledik a vég. Hiányzik a gyerekkorom, nem birok megbírkozni a gondolattal, hogy felnövök. Szeretném megállítani az időt. Segítsetek, nem birom már ezt tovább, mit tegyek? Mit tegyek, hogy boldog legyek?

2020. dec. 10. 21:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Speciel én kíváncsi vagyok rá hogy milyen lesz... van egy olyan elméletem miszerint újra megszületsz, csak lehet hogy a múltban, vagy mondjuk 2100-ban. Persze lehet hogy hangya leszel, és az lesz a természetes...most persze még szeretném jó darabig kiélvezni ami most van, de ez a kíváncsiság bennem van
2020. dec. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Tapír66 válasza:
100%

Ismerősek az érzéseid, kissé nyomasztó gondolataid..18-20 éves koromban átéltem hasonlókat. Azt hiszem ez attól is lehet, hogy a te szüleid sem tudták a kis "batyudat" elég szeretettel és az élethez szükséges erővel, tudással megpakolni, mert maguk sem igazodnak el benne. Sebaj, ne izgulj és ne feszülj rá a dolgokra! Tudd, hogy nagyon sok szép és szar,(de megoldható) dolog előtt állsz. Csak tedd szépen nap mint nap legjobb tudásod szerint a dolgod és meglátod tisztulni fog a kép: rájössz szép lassan miért is jó az élet. Türelem! Mi is mindannyian olyasféle emberkék vagyunk, mint Te, szóval menni fog ez neked is.

Tulajdonképpen mázlista vagy, hogy a szüleid sok-sok potenciális sejtjeiből pont te jöttél a világra! Micsoda sansz!

2020. dec. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!