Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyedül hogy legyek boldog?

Egyedül hogy legyek boldog?

Figyelt kérdés
Már kb egy évtizede magányos vagyok, ez meglátszik az arcomon is általába búskomor fásult a tekintetem, semminek nem tudok örülni igazán, meg általában negatív vagyok. Nem csak a pár táplálás a probléma ami nyomaszt hanem van még egykét dolog az élet területein ami nem tetszik, kérdés hogy lehet az ember egyedül boldog? Van valaki akinek sikerül boldognak lennie magányosan?
2019. ápr. 3. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is nagyon régen egyedül vagyok, és ma reggel a villamoson pont ezen elmélkedtem, hogy lehet-e egyedül boldognak lenni, és hogy egy esetleges társ feloldaná-e a magányomat.

Viszont van egy ismerősöm, aki egyedül él, és ha nem is boldog (de lehet, hogy éppen az) megelégedett életet él, barátnői vannak, úszni, nyaralni, programokra jár.

Szóval elvileg nem lehetetlen egyedül boldognak lenni.

2019. ápr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Boldogság gyakorlatilag egy bizonyos folyamatos, állandó állapot, amit nem tud megadni semmilyen e világi dolog. E világ csak pillanatnyi örömöket tud nyújtani, ami viszonylag rövid ideig tart.


A Lelki Békességet, nyugalmat, megelégedést, elfogadást, megértést, türelmet e világ nem képes megadni az emberi szívnek az ember számára, mert más az anyagi és más a lelki.


Amire Jézus utalt, ami a császáré az a császáré és ami az Istené az az Istené. Az anyagi és testi dolgok e világé a lelki és szellemi dolgok pedig Istené.


Ha boldogtalanok vagyunk az lelki és nem anyagi vagy testi! Tehát a boldogságot nem találjuk meg soha e világhoz ragaszkodva, csak is Istenben, Jézus kegyelmében, bűnbocsánatában a lét örökkévalóságában.


A múlandóságban ez sosem fog sikerülni! Mert amit a múlandó világ nyújt az rövid időn belül el is fog múlni!

2019. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!