Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne kívánjam...

Mit tegyek, hogy ne kívánjam ennyire az evést?

Figyelt kérdés

Rövid távon csak az evés nyugtat meg. Ez viszi csődbe minden életmódváltási kísérletem. Hozzá jön még, hogy a megnyugtató teltség érzet csak a gyorsan felszívódó szénhidrátokkal sikerül. Semmi egészségeset nem kívánok ha stressz miatt eszem.


Nem megy a "sokszor kevés". Ha nem ehetek annyit amennyi jól esne, ideges vagyok. Ha ötször eszek keveset, ötszer leszek rossz hangulatban.


Mikor megpróbálom elhagyni ezt a függőséget, képes vagyok borzalmasan elfáradni, mert nem lazíthatok egy kiadós kajálással. Minden feszültség bennem marad.


A normális lazító módszerekhez idő kell és koncentrálás. Nekem sokszor öt percem sincs lenyugodni, ilyenkor szoktam a nagy rohanás közben falni. (Néha szó szerint séta vagy utazás közben eszem.)


Előfordul, hogy nap vége van már, lenne időm rendesen lazítani, de elegem van mindenből és gyorsan akarom felejteni a napot. Ilyenkor képes vagyok akár tizenegykor is kimenni az éjjelnappaliba nasiért. (nyilván mostanában erre nincs lehetőség.)


Küszöbön a cukorbetegség. Mit csináljak?



2020. dec. 11. 01:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Fordulj orvoshoz.
2020. dec. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A diabetológus elmondja miért kell fogyni és kész. A dietetikus elmondja mit kéne enni és mit nem. Mindkettőt megjártam. Azt egyik sem tudja megmondani, hogy mit csináljak, ha fejfájásig idegelnek és túl akarom élni a napot. Nekik ez már nem területük, nekem meg nincs más eszközöm az evésen kívül.
2020. dec. 11. 01:32
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
A leírtak alapján inkább pszichológus tudna segíteni
2020. dec. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor igazabol pszichologiai problema, amit jelen covid helyzetben az amugy haziorvos altal is felirhato antidepresszans gyokerenel ragad meg. Nemcsak depressziora, hanem kenyszerbetegsegre, szorongasra, stresszre is van. Nem az a lenyege, hogy raszokj, hanem hogy atsegitsen. Tobb het, max hat het utan tokeletesen hatni kezd, es par honap mulva, mikor rendes eletet tudsz elni, fokozatosan le lehet rola jonni. Optimalis esetben a panaszok nem jonnek vissza, vagy csak sokkal kesobb, ha ugyanabba az elethelyzetbe suppedsz.
2020. dec. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Kàve cigi az étvagycsökkentö.


De gondolom más szerek is vannak erre ugyanugy.

2020. dec. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Mert függ ettől is, ha fejlődő szervezet vagy.
2020. dec. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
25 múltam
2020. dec. 11. 07:18
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

- Iktasd ki a stresszt, pl keress másik munkahelyet.

- Vezesd le a stresszt, pl sétálj, bicajozz ( közben ne egyél!)

- Tanulj meg relaxálni, meditálni.

- Szedj nyugtatót, bár erre is rá lehet függni.

- Igyál, mint egy kőműves. Alkoholista leszel, de sovány és nyugodt.

2020. dec. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!