Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet az,hogy neked...

Hogyan lehet az,hogy neked orvos a férjed?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor megkaptam ezt a kérdést a közvetlen környezetemben.

Amikor megismerkedtem a férjemmel, még nem kezdõdõtt el az egyetem az életében.Eszembe sem jutott,hogy õ valamikor orvos lesz.Osszeházasodtunk 3 év után, 2 gyermekünk is született,ami azt jelenti én dolgoztam és neveltem a gyermekeimet a férjem tanult végig,amig szakorvos nem lett.Küzdelmes volt az életünk bármilyen szempontból,sehonnan nem kaptunk segitséget,albérletben éltünk.Amikor a férjem szakorvos lett,akkor eszméltem fel,hogy én kimaradtam a tanulásból.Környezetemben,munkahelyemen azt vettem észre,hogy mindenki lenézõ velem, hogy egyre jobban kezdtem rosszul érezni magamat,mert én nem vagyok orvos,vagy felsõfoku végzettséggel nem rendelkezem.Rám egyszerüen nem jutott idõ sem energia,hogy fejlesszem magamat.Ehhez az is hozzárult,hogy a férjem nem támogatott abban,hogy én is kezdjek valamit az életemben.Neki nagyon is megfelelt igy.Az ilyen emberek akik irigykednek vajon végig csinálták volna azt amit én, miért ilyen gonoszak.?!


2020. dec. 11. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
7%
Mit csináltál te végig? Rengetegen tanulnak a család mellett, te nem tudtad megoldani, és mégis te vagy a király?
2020. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Ne foglalkozz velük. Ha szeretnél még tanulni, akkor ugyan úgy van rá lehetőséged, de ha bele akarsz kezdeni, akkor ne azért tedd, mert mások lenézőek veled.
2020. dec. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
wow, micsoda minőségi férjed van... én nem lepődnék meg, ez tökre orvosokra jellemző hozzáállás, én fontos vagyok, mindenki más meg leszrva. ha nem mondod meg a foglalkozását csak hogy így áll hozzád is kiatlálom hogy orvos, nincs ebben semmi meglepő.
2020. dec. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Hát bocs, de orvos berkekben azért égő, hogy a felesége csak erettsegis..

Tanulj ha frusztrál a dolog.

Mondjuk a férjed hozzáállása rosszabb szerintem.

2020. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező, én orvos férfi vagyok. Egy férfi életében nagyon sokat jelent, hogyha van egy hátország, egy szerető feleség, egy család, akihez haza mehet, aki szereti. Továbbá nem igaz, hogy orvosként gáz lenne az, hogy a feleség csak érettségivel rendelkezik. Nem nem égő! Nem a papír jelenti a műveltséget, vagy az intelligenciát, vagy azt, hogy az illető milyen ember. A diploma egy jogosítvány arra, hogy XY betölthet ilyen meg ilyen munkakört, ezért ér egy mérnök/orvos diploma tök sokat más diploma meg semmit. A diploma megléte, vagy nem megléte egyébként csak az extrém sznobok között szokott nagy szám lenni, a mai világban egy vállalkozó akár egy még érettségi nélkül is lehet sikeresebb, mint egy orvos, habár azért a közhiedelemmel ellentétben szakorvosként még hálapénz nélkül is bőven millió felett lehet keresni.

Én egyébként abba is belegondolnék, hogy az emberek a környezetedben nem-e irigyek rád, mert mondjuk szép családod van?

Mindenesetre én azt tudom, mondani, hogy nekem sajnos nem volt társam aki, támogatott volna az egyetem alatt, meg később, amíg szakorvos lettem, és ugyan anyagilag sosem szorultam volna rá, de érzelmileg iszonyatosan sokat jelent, ha van valaki, aki támogatja és szereti az embert. Úgy gondolom a férjed sikere valahol a te sikered is, hiszen te végig ott voltál vele és segítetted őt.

Ó és még annyit szeretnék hozzátenni a témához, hogy soha nem késő megvalósítani önmagad. Én a szüleim példáját tudom felhozni. Édesanyámnak egy szimpla érettségije volt, amikor édesapámat megismerte. Apa tartotta el a családot, anya pedig a hátországot biztosította, az otthont. Aztán amikor nagyobbak lettünk, anya elkezdte fejleszteni magát, elvégzett pár olyan képzést, ami illik a személyiségéhez, és amiben úgy érezte, hogy ki tud teljesedni. Jelenleg több, mint kétszer annyit keres mint édesapám és alapvetően egy hatalmas kapcsolati hálóval rendelkező intelligens, művelt nő, diplomája ugyan nincs, de mint írta, a diploma csak egy papír egy képzettségről, semmi több.


Szóval fel a fejjel! :-)

2020. dec. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aha, és ki tartotta el a családot, amíg ő nappali az orvosin, te otthon a babával?
2020. dec. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Doktor Ur!Köszönöm a válaszát.


"az emberek a környezetedben nem-e irigyek rád,mert mondjuk szép családod van"?Igen irigyelnek a kitartásomért a szorgalmamért és mind azért,amit véghez vittem a férjem mellett.Lehet más nõ feladta volna a helyemben.Nem beszélve arról,hogy a férjem tudta nagyon jól,hogy kit választott és kit vett el feleségül.

2020. dec. 12. 11:45
 8/9 A kérdező kommentje:

6/7.


A kérdésedre válaszolva dolgoztam és korán bekerült a gyermekem a bölcsibe és a férjemnek sikerült ösztöndijat kapnia.Semmi szórakozás,semmi luxus, na és nagyon sokáig mosógépem sem volt.Kézzel mostam.Inkább hadd ne soroljam.

2020. dec. 12. 11:50
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Engem ezzel nem etetsz meg. Albérlet tgyásból, ja.
2020. dec. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!