Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is gondot okoz a...

Másnak is gondot okoz a születésnapok évszámát és napját fejben tartani?

Figyelt kérdés

Apám születésnapját 5 évbe telt, míg megjegyeztem, pedig 11.11. A többit, további három emberét felírtam + a következő évi naptárban jelöltem.


A legjobb barátnőmmel 7 éve ismerjük egymást, mégis hadiláb állok, hogy melyik hónap melyik nap, az pedig most sem jut eszembe, hogy melyik év, de hirtelen az sem, hogy 21 vagy 22 éves... Idén apám születésnapján is apám szivatott azzal, hogy nem 53 lett, hanem 54, közben jól mondtam, jól tudtam, csak amikor ragaszkodott hozzá, hogy 54, bizonytalan lettem.


Saját születésnapomat is csak azért tudom, mert valaki felköszönt, egyébként szerintem azt is elfelejteném.


2020. dec. 12. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Épp ellenkezőleg; én ha egyszer megtudom valaki szülinapját, nem felejtem el soha. De így vagyok a telefonszámokkal is, olyanokéra emlékszem, akikkel 6 éve dolgoztam együtt, gyerekkoromban használt vezetékesére, meg a taj- és személyi igazolvány számokkal. Pár évig telefonos ügyintéző voltam, a mai napig tudom jónéhány ember nevét, lakcímét, telószámát. A mobilomban sosincs elmentve emiatt szám, úgyis megy kívülről, ami kell.
2020. dec. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én az évszámot megjegyzem, de a hónap-nap elég nehezen megy. Anyumét azért jegyeztem meg, mert anno az ő email címét "örököltem" kisebb koromban és benne volt a hónap-nap, így azt tudom. Barátnőmét is sokszor úgy kellett lelesni a facebookról -14 éve ismerem-, ami lehet, hogy gáz, de egyszerűen nem tudom megjegyezni. Most be van mindenki írva a naptáromba úgy, hogy évente ismétlődő eseményként állítottam be.
2020. dec. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanez :D Egyedül a sajátomat tudom biztosan, de pl. a baráti körömből csak az évszámot tudom megjegyezni a hónapról napról lövésem nincs.
2020. dec. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem érdekes dátumok lennének, akkor én se jegyezném meg.


Én: 2001 feb. 14 (Valentin nap)

Egyik barátnőm: 2002 márc. 9 (Nőnap +1 nap)

Másik barátnőm: 2002 márc. 11 (előző +2 nap)

Apám: 1969 tavasz (😇)

Anyám: 1965 ősz (sokat hallgattam Ákos 1956 című zenéjét, mikor előadást csináltunk a suliban, s úgy jegyeztem meg, mert csak fel vannak cserélve a számok)



A névnapomat nem tudom, pedig valamikor alsósként megnéztem. De nemigazán érdekel. Annyi rémlik, hogy nyárom van.

Meg valamikor 13-14 éves korom körül elfelejtettem, hogy hány éves vagyok. Ki kellet számoljam. 😅😂

2020. dec. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A sajátomat tudom, de másokét mindig elfelejtem. Vagy van, hogy mégis megjegyzem, aztán büszke vagyok magamra és erre hirtelen rámtör egy furcsa gondolat, hogy 'biztos vagy benne, hogy 17-én van és nem 23-án?'. Ilyenkor összezavarodok és igyekszem kideríteni, de felesleges, úgyis elfelejtem néhány percen belül
2020. dec. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!