Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan oldjam fel azt az...

Hogyan oldjam fel azt az erkölcsi dilemmát, amit a húsevés okoz? (nem troll kérdés)

Figyelt kérdés

Szóval 3 évig vegetáriánus voltam, azonban ismét elkezdtem húst enni, mert romlást éreztem a mentális képességeimben. Azonban sosem tudnám elvágni egy állat torkát, így ez lelkiismeretfurdalásként jelentkezik nálam.

Azok, akik szintén húst esznek, hogy tudják ezt feloldani?



2020. dec. 13. 16:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az a gondom, hogy beszorultam egy ilyen köztes létforma közé, nem tudom, hogy akarok-e húst enni, mert egyszerűen nem tudom feloldani ezt az erkölcsi kérdést, ami a hús evéssel jár.
2020. dec. 13. 16:51
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Megértem ezt a dilemmát, én bennem is van hasonló. Nagyon szeretem az állatokat, s én sem tudnék ártani nekik. Viszont sajnos a biológia úgy rendelkezett, hogy ahhoz, hogy egészségesek maradjunk, húszt is kell fogyasztanunk, az ember nem élhet csak növényi táplálékon. Gondolj arra, hogy amit a boltban megveszel húst, az nem konkrétan miattad került oda, s ha te vega is lennél, akkor azt az állatot akkor is levágták, s feldolgozták volna. Addig, amíg nem magadnak kell leölnöd egy állatot azért, hogy ehess, addig szerintem ne lelkizz ezen ennyire.
2020. dec. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Értem, amit mondasz, de én nem tudtam teljesen elhagyni a húst.


Én úgy oldom fel, hogy megtisztelem az ételt, tehát annyit vásárolok, főzök, amennyit meg is eszek, így nem kell kidobnom. Szerintem kidobni nagyobb tiszteletség lenne, mint megenni mindenevőként, úgy, hogy szükségünk van a húsra.

2020. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Nyisd ki nagyra a szádat és nézz bele tükörbe. Gumós zápfogad van, tehát mindenevő vagy. Őseid nem csak növényekkel táplálkoztak, genetikailag te is erre vagy berendezkedve. Egyél húst, ha jól esik.


(Állat torkát én sem tudnám átvágni. Ha rákényszerülnék, hogy állatot vágjak, akkor:


1.) ha kisebb szárnyas v. emlős (pl. nyúl): tőkén fejszével lecsapnám a fejét

2.) ha nagyobb termetű emlős: valahogy lelőném vagy lebunkóznám.


X.) jut eszembe, karácsony környékén már halat már kólintottam fejbe kalapáccsal.


---


Ételt soha nem pazarolok, és mindig megköszönöm, hogy jóllakhattam. Akár állatból akár növényi eredetű táplálékból.


(de ha más nem fogyaszt húst, természetesen elfogadom a döntését)

2020. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Megértem. Bár én nem tudok jól lakni csak a húsos ételtől.

Ennek ellenére át érzem!

Sok jó válszt kaptál én úgy gondolom.

Próbálj meg nem arra gondolni hogy hogyan is került az asztalra a husi. Más ötletem nincsen.

2020. dec. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

Mindenkinek a saját döntése, hogy eszik-e húst vagy sem. DE

Ne írjunk már olyat ami nem igaz, a WHO megerősítette hogy egy kiegyensúlyozott növényi étrend minden életszakaszban egészséges az embereknek. Több mint 2 éve vegán vagyok állatok miatt, de sosem voltam egészségesebb, vérképem is azóta tökéletes. Az orvosom is örült amikor mondtam neki.

Egyébként kérdező, bennem is ez felmerült, én nem tudtam elnyomni. Szerintem ha komolyan gondolod próbálkozz vegán/vega receptekkel, és ha már kitapasztaltad mi jön be, akkor nyugodtan állj át. Ha van kérdésed a témában írhatsz. :)

2020. dec. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha romlást érzel bármiben a vegetariánus étrend közben akkor valami ásványi anyagból/ vitaminból hiányod van. Nem elég annyi, hogy csak zöldséget eszek és cső, mert egy csomó anyagot így nem tudsz bevinni. Figyelni kell ezekre.
2020. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 Miért lettem lepontozva? 🤣
2020. dec. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt at tudom erezni. A ferjem miatt nem akarok vegetarianus lenni, mert szinte szex nalunk, hogy o sut, foz, es a vacsora egy elvezkedes szinte. De Angliaban elunk, itt szigorubbak az allattartas feltetelei. Falun a helyi farmertol vesszuk a hust, latjuk, milyen szabadon tartott boldog eletuk van. Ennel egy tejgazdasag sokkal rosszabb. Es a meszarszekek is sokkal kevesbe tomeggyilkos rettenetek.

De az a helyzet, olcso kifogasnak tunik, jobb erzes, hogy en is reszt veszek ebben a bunben. Ha vegetarianus lennek, a szomszed csaladra is gyilkoskent tekintenek, hajlamos lennek radikalizalodni es sehova se vezeto elkeseredett akciokba kezdeni.

Ami marad. Keves hus, free range es alszentseg.

2020. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Ha húst veszel, felfogható úgy, hogy megbízást adtál állatok fogságban tartására és leölésére idegen embereknek. Én olyan állat húsát nem veszem, amit én magam nem tudnék megölni, mert sajnálnám (disznó)
2020. dec. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!