Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A boldogság meg a siker...

A boldogság meg a siker összefügg ? Ha valaki sikeres az életben, akkor az boldog is? Vagy a boldogság alapfeltétele a siker ? Inkább boldognak, vagy elégedettnek mondanád magad? Mikor volt a legboldogabb időszak az életedben ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 13. 19:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Ez így elég hosszú lett tudom, de nem akartam mindegyiket külön kérdésben feltenni.
2020. dec. 13. 19:25
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem hiszem.

2. Ez sem feltétlen igaz.

3. Igazából mindig emberfüggő.

4. Boldog max. Ritkán.

5. Óvodába talán xd.

2020. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Életem szakmai részén sikeres vagyok, magánéleti részén annyira nem, és emiatt boldog sem vagyok. De én úgy nem is tudok boldog lenni, hogy a magánéletem romokban, tehát a sikerből származik a boldogság.

Ha valaki átmegy egy vizsgán, akkor utána boldog. Attól, hogy boldog, még nem megy át a vizsgán. 🙄

Inkább "elégedett" vagyok. Legboldogabb idősszak meg fogalmam sincs, mikor volt. Idejét nem tudom, hogy mikor voltam igazán boldog. Még várat magára. :)

2020. dec. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem összefügg a kettő, viszont csak a "siker" szó helyes értelmezésében. Az a lényeg, hogy te éld meg sikernek, és ne a külvilág alapján határozd meg a sikereidet! Nem attól vagy sikeres, hogy igazgató leszel egy cégnél. Akkor vagy sikeres, ha azt éred el, amit te elakartál érni.
2020. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha abban a dologban nem vagy sikeres, ami fontos neked, akkor nem vagy boldog. Kell a sikerélmény az embereknek. Én inkább elégedett vagyok, mint boldog, de nem is vágyom a boldogságra. Nekem jó így.
2020. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Egy pl.: egy kívülálló óbégat a másikra, hogy neki milyen szuper Mercije van, de nem tudja, hogy az a Mercis valójában egy magányos valaki, mert egyedül van, és mondjuk csak a munkájának él emiatt.
2020. dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. Valamilyen szinten igen, de nem 100%-ban. Egy boldog ember könnyebben tud arra a tevékenységre koncentrálni, ami idővel meghozza neki a sikert. A sikert növeli az önbizalmat.


2. Sajnos nem feltétlenül-


3. Ez viszont igaz, abszolút sikertelenül nem lehet boldognak lenni.


4. Egyiknek sem sajnos, pedig egészen sikeres vagyok tanulmányi, szakmai téren.


5. Kb. 5 évvel ezelőtt.

2020. dec. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen mert én boldogtalan vagyok mert nem érhetek el sikereket.
2020. dec. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1,: Nem feltételen, de szerintem a sikerektől az emberek nagy többsége boldogabb. :D


2,: Nem minden eseteben.


3,: Valamilyen szinten ez is igaz, akinek nincsenek sikerei az életében kétlem azt, hogy boldog lenne nélkülük.


4,: Boldognak!


5,: Talán most. :)

2020. dec. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!