Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan definiálnátok a boldogs...

Hogyan definiálnátok a boldogságot? Nektek mit jelent? Pillanatnyi örömök, vagy hosszantartó állapot ? Hogyan lehet valaki a nap 24 órájában boldog ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 2. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

A boldogság egy lelkiállapot. Nagyon nehéz megfogalmazni, mivel mindenkinek más. Ez egy megfoghatatlan pozitív érzés, ami átjárja az egész testedet, feltölt életerővel, örömmel és feledteti a negatív, szomorú dolgokat.


Mind a kettőt, tehát pillanatnyit és hosszantartót is átéltem már. Ha a röpke 30 évemet kellene jellemeznem, túlsúlyban vannak a pozitív, boldog pillanatok.

Persze én se vagyok a nap 24 órájában boldog, főleg, amióta 3 éve és 10 hónapja meghalt anyukám, azóta sokat változtam, kevésbé vagyok boldog, megtörtem, viszont nem adom fel, igyekszem visszaszerezni pozitivitásomat.


Az élet nem áll meg. A boldogtalanság csak elszívja az életenergiát. A boldogság feltölt. :)

2020. dec. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A boldogság számomra a szabadságot, a harmóniát és a szorongás hiányát jelenti.
2020. dec. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a lelki békét jelenti. Azt, hogy bár mindenkinek van, hogy utólag máshogy döntene, ha visszanézek, egy olyan fontos döntés sincs, amivel kapcsolatban az AKKOR rendelkezésre álló információk alapján máshogy döntöttem volna.
2020. dec. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy általános elégedettség, és pillanatnyi örömök.
2020. dec. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1: Nagyon sajnálom! :\

Remélem tényleg vissza tudod szerezni a pozitivitásodat. Fel nem tudom fogni, csak maximum együtt tudok érezni veled. Nekem is fontos volt duplán édesanyám az életemben, eleve az, hogy apámmal hamar elváltak. Így mondhatni apám helyett, kettő szülőt kellett helyettesítenie. :) Azért is fontos, mert nekem valamilyen szinten spirituális mentorom is anyum. Nagyon sokat tanulok tőle (neten szoktam vele beszélgetni, meg szokott küldeni anyagokat), ilyen irányban amolyan mentor féleség nekem. :)

Ezzel át is kanyarodnék arra, hogy ő általa kezdtem el az önfejlesztés útjára lépni. Sokat segített ebben is. Meg akkor is, amikor nővéremet elvesztettük 2017 nyarán. Mi/én másképp fogjuk fel picit ezt az eltávozást. És ezáltal a boldogság fogalmához köthető definíciót is talán mélyebben/"spiribben" fogom fel.

tl;dr: hasonló amúgy amiket írtál! :)


Effektív nekem is az lenne a célom, hogy azt az bizonyos nulladik szintű boldogságot elérjem, ami nem más személyből, tárgyakból, élményekből fakad, (ezek mankók, ami nem rossz, de csak ideig-óráig működnek) hanem a színtiszta létezés öröméből. Ennyi. Majd remélem elérem én is azt a szintet egyszer! :)


Kitartást és (lelki) fejlődést kívánok! :)

2020. dec. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5

Nagyon szépen köszönöm megértő és erőt sugárzó válaszodat. :)

2020. dec. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én értelmezésemben is kétféle típusa van a boldogságnak. Van a pillanatnyi, ami néhány napon keresztül tart eufóriában, aztán csillapodik.

És van a tartós állapot, amit én a kiegyensúlyozottsággal, lelki békével azonosítanék. Ebből könnyű kibillenni pl. valamilyen veszteség miatt valóban, de nagyon jó dolog, ha valaki mindig törekszik arra, hogy az állapot visszaálljon. Valahogy a régi mérlegek nyelvéhez hasonlítanám a helyzetet. Nem működik hosszútávon, ha valamelyik oldalra jelentősen kibillen. Az ideális az, ha középen áll.

2020. dec. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem a pillanatnyi. Máról-holnapra élek, és ha tudok pénzt szerezni akkor berúgok, vagy beszívok, de ha szerencsém van keményebb drogokhoz is hozzá jutok. Ezektől pillanatnyilag pár órára boldog vagyok. Ez azonban egy hamis boldogság. Az a helyzet hogy régóta menekülök az életem elől, és mára egy csomó problémát felhalmoztam. Viszont ahelyett hogy az életemet tenném rendbe, inkább tovább folytatom a menekülést. Hiszen így akár még ma is boldog lehetek.

A valódi (hosszabb távú) boldogságról csak elképzelésem van.

Talán ha az ember hosszú távon gondolkozik, és vannak céljai, amikért tesz is - akkor a helyén érezheti magát. Az életben. Az élet azonban nem hiszem hogy egy magányos játék lenne. Szerintem aki az "útján van" az találhat egy társat is, akivel össze passzolnak a céljaik. Ha kialakul pl egy párkapcsolat akkor a másik kedvében próbálunk járni. Ha szerencsés a helyzet akkor pedig a másik fél is ezt teszi. Ezzel beindul egy körforgás. Tehát a másiknak tudunk csak igazán boldogságot okozni, és mi akkor lehetünk boldogok, ha nekünk is van aki boldogságot próbál okozni. Valami ilyesmi.

A lényeg hogy az igazi boldogság szerintem nem az, amit önmagunknak okozunk :)

2020. dec. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az #1. nagyon szépen leírta. És sajnálom első válaszoló, ami történt,szívből remélem hogy vissza nyered a pozitivitásod. Utólag vissza gondolva, mikor a legbánatos voltam, akkor is volt benne valami öröm, arra gondolok, hogy amikor csalódtam valakiben, be kuckóztam és bár bánatos voltam, nem téptem magam agyon, hanem kerestem a bánatomból a kiutat, és ha ez éppen egy film megnézése jelentette, akkor ez is egy pici öröm volt számomra. Tulajdonképpen még a legszürkébb napon is lehet valami apró örömöt találni, legyen az bármi, a lényeg, hogy az ember ne ragaszkodjon a bánathoz, foglald le magad valami olyan tevékenységgel, ami boldoggá tesz és eltereli a gondolataidat.
2020. dec. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#10


Nagyon szépen köszönöm neked is a biztató szavakat. Igyekszem, bár ilyenkor decemberben a legnehezebb, mivel számunkra a karácsony volt az év fénypontja, nagyon készültünk rá. Anya halála óta nem is állítottunk fát.

Apától már külön költöztem, párommal idén állítunk először fát. Ez lesz a 4. karácsony Anya nélkül. :( De tudom, hogy Anya is azt szeretné, hogy boldog legyek, viszont ez így nagyon nehéz, mivel nagyon, de nagyon közel álltunk egymáshoz.

2020. dec. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!