Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az arrogancia oka?

Mi az arrogancia oka?

Figyelt kérdés
Az arrogáns ember mit akar leplezni, vagy megmutatni az arroganciájával?
2020. dec. 13. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy van önbizalma, holott nincsen neki, vagy annyira törékeny, hogy elfújja a tavaszi szellő.

Azért arrogáns, mert folyamatosan bizonyítania kell a környezetének, illetve saját magának, hogy mennyire magabiztos ember.

2020. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Aki arrogáns az ostoba.

Egyből támad, hogy ne kérjen senki szembemenni a véleményével.Aki okos azért kerüli,aki gyáva azért.Innentől kezdve azt képzeli igaza van.

Erősnek érzi magát.Pedig ostoba mint a föld.

2020. dec. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig egy negatív tulajdonságot akar leplezni. A buta okoskodik, a gyenge keménykedik stb., mert szeretné, hogy tiszteljék.

A vicc az, hogy ez az átlátszó színjáték általában visszafelé sül el, és pont ezért röhögi ki őket mindenki a háta mögött, holott lehet alapvetően megkapná a tisztelet.

Persze van olyan, akinek van mire arrogánsnak lennie. Bár az is kellemetlen, de olyankor az emberek azt jobban elfogadják.

2020. dec. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. dec. 13. 20:52
 5/11 A kérdező kommentje:
A hazugságot lehet arroganciával "leplezni"?
2020. dec. 13. 20:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet.

Ilyenkor valami ilyesmit mondana:

Méghogy én hazudok!? Hogy mered azt mondani, hogy én hazudok? Életemben nem hazudtam még.

2020. dec. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én azt hiszem akaratom ellenére beletrafáltam valamibe, és az illető, aki előtte sosem beszélt velem úgy, hihetetlen arrogáns lett. Többet ne is szóljak hozzá, ne is keressem. Én pedig csak lestem, hogy mi történt?
2020. dec. 13. 21:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Valamire nem akart válaszolni.

Valószínű, hogy szégyelli magát valamiért.Nem akar róla beszélni.

2020. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem. Velem nem akar többet beszélni. Semmilyen formában sem. Valamibe akaratom ellenére betaláltam.
2020. dec. 13. 21:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Pl.: hogy szereti a másikat. Vagy pl.: így akarja, hogy ne foglalkozzanak vele. Vagy nagyon okos, de nem tud ezzel mit kezdeni. Vagy nagyon buta, és így palástolja.
2020. dec. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!