Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a nyilt arrogancia és...

Mi ez a nyilt arrogancia és lenézés mostanában az ügyintétők/eladók részéről?

Figyelt kérdés

Régen az volt h az ugyfelnek/vevonek mindig igaza van. Jo,nyilvan nem,de amit mostanában hallok,tapasztalok az valami megdöbbentő. Olyan szinten tudnak lealázóan beszélni az emberrel hogy annak idején már rég repultek volna az allasukbol. Mi tortent?

Nyilvan a masik oldal is tudna boven meselni,de azt majd egy masik kerdes alatt...


2019. szept. 29. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Ügyintézőknek ki vagy szolgáltatva. Ha nincs verseny, kiskirályként azt csinálnak, amit akarnak.

Bank - ha náluk van hiteled, a bőrtis lenyúzhatják rólad, akkor is köt a szerződésed, lehetőséged nincs kiváltani.


Boltokban, nincs sok lehetőség erre. Mert ott van piaci verseny.

2019. szept. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

eladóhiány van...

nálunk múltkor ismerős nő a piacon kezdett szinte leszidni, hogy a másodjára vett paprika is csípős, nem értjük, hogy a 3. kupac nem az? elől volt a 2. kupac is, honnan tudjuk, ha nem volt odaírva, hogy csípős, hanem hogy honnan vna? mielőtt nem melózott ott, ő se tudhatta

2019. szept. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
nem minden elado flegma. de egyebkent meg sajat tapasztalat szerint az lehet az oka, h belefasulnak. vagy van aki eleve tobber kepzel magarol es igy kiutkozik nala ez. van aki csak szimplan epp faradt, akar ez is lehet az ok. es van olyan is aki azert ilyen, mert minden vevot egy kalap ala vesz azokkal a vevokkel akik szinten kibirhatatlanok es mar az elejen ugy kozelitenek hozzajuk, h ez is biztos egy gyoker
2019. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Munkaerőhiány van, a képzettebbek már külföldön dolgoznak. Most épp álláshirdetéseket néztem, némelyiknél nem tudtam, hogy sírjak, vagy nevessek. Például Budapest központjában magyaros ajándékbolt eladót keres, kereskedelmi végzettség, gyakorlat, nyelvtudás előny, de nem feltétel. Egy külföldiekre specializálódott, méregdrágán gagyikat áruló helyen miért is lenne feltétel a nyelvtudás, nem beszélve a többiről... ennyire nincs már rátermett ember, beérik szó szerint bárkivel.
2019. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos az okát nem tudom, viszont abszolút megerősítem az észrevételeted, kérdező.

A vendéglátást nem is említetted, pedig ott is ugyanúgy jellemző a lekezelő, pökhendi stílus a pincérek, felszolgálók részéről. Tisztelet a kivételnek!

Olyan ember vagyok, aki automatikusan adja a borravalót és a legritkább esetben poblémázik bármiért, és mégis rengeteg rossz tapasztalatom van.


Szerencsére azért vannak üdítő kivételek, kedves, segítőkész ügyfélszolgálatosok, eladók, pincérek, és nagyon fontos, hogy őket viszont megerősítsük abban, hogy jól csinálják, amit csinálnak, és hogy igenis kifizetődő kedvesnek és segítőkésznek lenni.

2019. szept. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Mert velük is így viselkednek, és sokan már belefáradtak a jópofizásba. Kevés a fizu is, hogy eltűrjék a sok sz4rságot. Ember hiány van, tehát meg is tehetik a flegmázást, mert nem tolonganak a sorban a munkájukért.
2019. szept. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%

Sajnos a magyar alapból ilyen letargikus, taposó, negatív nép.


Én azt látom, hogy ezen semmi nem segít. Ha jól keres, ha rosszul, ha adsz boravalót, ha nem, ha kedves vagy vele, ha nem. Sajnos tény, hogy manapság bárkit felvesznek bárhova, és amíg jön a pénz addig le van szarva a fizető vendég is.


Akár vendéglátás, akár banki szektor, szinte mindenhol ezt látom.


De építőiparban is ez megy.


Vannak beszállítóink például akik konkrétan azt várják el, hogy mindent összerakj, kiszámolj, meghatározz.Nekik annyi dolguk legyen, hogy kiállítják a számlát. Volt aki konkrétan tovább dobta a gyártó elérhetőségét, hogy "nesze intézzed" aztán persze ment a sírás amikor fogtam és megrendeltem egyenesen a gyártótól 10-15 %-al olcsóbban.

2019. szept. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%
Jaj, hagyjátok már ezt a magyarozást..
2019. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

A vásárlók miatt van ez.

A 40+-os emberek nagyrésze olyan, akin látszik, hogy egész életében alázta a főnöke/anyja/felesége/férje mittudoménkije, de most bejött egy boltba, és főnöknek érezheti magát. Szóval, mindent belead, megpróbál maximálisan tahó lenni.

Vannak azok a férfiak, akik azt hiszik, az eladó/ pincérnő a testét is árulja, nem részletezem.

Az unatkozó okostojások, akik órákig is képesek jártatni a szájukat.

A hitelért kuncsorgók.

A tolvajok.

Elmebetegek, alkoholisták, kábítószeresek.

A büdös szájúak, akik az arcomba akartak mászni.

A nagymenők, akiknél nincs pénztárca, a zsebéből kiszedett pénzt meg szigorúan az orrom elé tartva számolja meg legalább kétszer, akkor is, ha valami aprópénzes dolgot vett. Ennek a végére jön a "Megvesznek kilóra" vagy hasonló beszólás.

Ott vannak még az analfabéta kötekedők.

Mindezek ellenére én kedves, mosolygós felszolgáló, aztán eladó voltam, de egy idő után már nem bírtam a sok hülyét, így szakmát váltottam. Nem csinálnám soha többet.

2019. szept. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!