Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bántó lenne számodra ,ha...

Bántó lenne számodra ,ha mindenhol letegeznének mert fiatalnak tűnsz?

Figyelt kérdés

Én 22 vagyok és kb 17-nek néznek az emberek és eléggé zavar, hogy sehol nem vesznek komolyan, azt hiszik még gyerek vagyok pedig nőiesen öltözködik csak az arcom olyan fiatalos.

Múltkor pl.a fogorvos is tegezett, meg más hivatalos helyen is volt már ilyen.


2020. dec. 16. 07:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem

De ha engem tegeznek, én is azt teszem


Ellentétben én pl a 16 éves diákmunkást is magázva szólítom meg a boltban

2020. dec. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nem, de a húgomnak bizony az. 40 felett van már, de 20nak se néz ki, eszméletlen módon idegesíti, hogy mindenütt tegezik
2020. dec. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Én úgy vagyok vele legalább 20-nak néznék ki mégse lenne olyan tré.


#1 de a fogorvost mégse tegezhetem..

2020. dec. 16. 07:15
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
De, bárkit visszategezhetsz, aki téged letegez. Ez a szabály. Amúgy meg lehet ám azt is momdani, hogy doktorúr, engem zavar, ha tegez, maradjuk a magázódásnál.
2020. dec. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
De az a vicc köszönéskor meg magázó köszönést használt 🤣
2020. dec. 16. 07:20
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Kipcsak népünk ezt csinálja már kb. 15 éve. A szerelő 1000-el letegez 30 évesen egy 50-es belit.
2020. dec. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
Ha én magázva köszönök, és letegeznek, azonnal visszategezem. Ha ő köszön tegezve, nyilán én is úgy folytatom. Ha tizen/huszon évesek tegeznek le, meghökkenek, de azért tudok még aludni. Ha idősebbek (60-70+), természetes, hogy magázva folytatom. 40 vagyok amúgy, szóval így a B-oldal elején talán elvárható a magázás egy idegentől :D
2020. dec. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Öszintén szólva nem értem ezt az egész tegezös-magázós problémát, aki engem tegez, azt visszategezem, ami magáz, azt magázom, akit meg elég lazának tartok, azt tegezve szólítom meg, és ha bizonyalan, akkor szólok neki, hogy tegezzen.

64/N

2020. dec. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Én negyvenhez közelítek, de a munkahelyem melletti boltban mindig letegez az egyik új, huszonéves pénztáros csaj. Ebből egy másodpercig sem gondolom, hogy ne venne komolyan (egyáltalán: mi össze függés van eközött és a megszólítás között?? Rég rossz, ha már ezen múlik...), sőt, kifejezetten jól is esett, hogy valaki nem a vénembert látja bennem. Az, hogy fiatalnak tűnök, meg minden, csak nem bántó. Huszonévesen sem gondoltam annak, negyvenhez közeledvén meg pláne nem.

2020. dec. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
43%
Nekem a lekezelés lenne bánto. Pl taxisok beszélnek ugy velem sokszor, mint egy tini rb.nccal. önmagàban a tegezés még hagyjàn.
2020. dec. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!