Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rövid az élet??!

Rövid az élet??!

Figyelt kérdés
Olyan rövid az élet, 21 éves vagyok, emlékszem 3 éve még az iskolába voltam, hiányoznak a régi barátok, ma már dolgozok, tudom még előttem az élet nagyon fiatal vagyok, de olyan gyorsan elszáll az idő, déd mamám velünk lakott meghalt 4 éve és nagyon hiányzik mindig mondta majd meglatod kis fiam hogy elszalad az élet... hmm és igaza volt, rohan az idő.... remélem van élet a halál után is menny vagy pokol amit a biblia mond
2020. dec. 16. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahh én 24 vagyok, és tényleg nagyon rohan az idő. Engem az öregedés gondolata rémiszt meg nagyon.
2020. dec. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen és ezért kell a lehető legjobban kihasználni minden pillanatát és a lehető legtöbb élménnyel gazdagodni.

23/L

2020. dec. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha boldog vagy rohan

Ha szar az eleted akkor rohadt lassu

2020. dec. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rohan, ha átszaladsz rajta. Tartalmasan kell élni.
2020. dec. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hosszúnak tűnik. Bőven elég lenne 20 év is. (19 vagyok)
2020. dec. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Minden, mi él, az egyenlő soká él,

A százados fa s egynapos rovar.

Eszmél, örűl, szeret és elbukik,

Midőn napszámát s vágyait betölté.

Nem az idő halad: mi változunk,

Egy század, egy nap szinte egyre megy.

Ne félj, betöltöd célodat te is"


(Madách Imre: Az ember tragédiája)

2020. dec. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 uyscuti ***** válasza:
93%

Azt mondják , ahogy idősödik az ember , egyre gyorsabbnak tűnik az idő múlása. Pl. egy 5 éves kisgyermek szemszögéből, ha elmúlik egy év , az a leélt életidejéhez viszonyítva elég hosszú idő (1:5), de egy 60 évesnek már sokkal rövidebb időszak az az egy év (1:60).

Ha az ember visszanéz az elmúlt évekre , olyan , mintha csak egy-két pillanat lett volna az egész.

A Queen egyik dala jutott eszembe.

Who wants to live forever?

Ki akar örökké élni?

Ha nem lennének betegségek , nyomor stb. , ki ne akarna?

2020. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
7-es, azért az öröklét elég uncsi lehet. Félelmetes belegondni, hogy "örökké élni". Szerencsére nem kell belegondolni mert senki sem él örökké, de nem lenne semmi tétje az életemnek, hisz örökké élek. Nem is tudom mit lehetne annyi ideig csinálni. Megunnék mindent.
2020. dec. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 uyscuti ***** válasza:
100%

#8

Egyszer olvastam egy tudósról , aki képes volt 14 évig tanulmányozni a tarkasügéreket. Ez lehet , hogy téged és engem sem kötne le , de biztosan mindenkihez közel állnak olyan dolgok , amit szívesen csinál ,és úgy van vele , hogy soha nem tudná megunni. Akit érdekel a természet , jó sok időt el tudna tölteni azzal , hogy mélyére ás egy területnek , egy fajnak stb. És nem hiszem , hogy ehhez valami csodabogárnak kellene lenni.

Az a gond (szerintem), hogy sok ember a gyermekkorral együtt kinövi azt az egészséges kiváncsiságot , ami gyermekként még meg volt benne , hogy megismerje a világot.

Egy másik dolog (lehet , hogy butaságnak hangzik) az , hogy egy évben több mint 1000-szer étkezünk , szóval egy 50 éves ember túl van már legalább az 50000. étkezésen. De szerintem nem eszik unottabban , mint az , aki még csak 20 ezerszer evett.

Szóval a folytonosan ismétlődő dolgokat sem feltétlenül unjuk meg.

És nyilván vannak emberek ( a szeretteink , barátaink) , akiknek a társasága sem unalmas.

Amikor a nagyszüleim meghaltak , tudom , hogy lett volna még mit tenniük. De ezzel valószínűleg az eddig meghalt emberek többsége is így lenne. Egyébként nincs is nagyon mélyre ásva bennünk az a természetes vágy , hogy ne haljunk meg , hogy tovább éljünk amíg csak lehet.

Látod , a kérdező is 21(!!) évesen , éppen erről beszél...

Csak nem kellene Isten megismerését kizárni az életünkből.

2020. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!