Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen típusú emberek vagytok...

Milyen típusú emberek vagytok ? Akinek megoszlik a figyelme, és egyszerre párhuzamosan több tevékenységet végez, vagy inkább olyan, akinek a figyelme 1-2 dologra összpontosul, arra megy a fókusz ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 19. 21:41
A kérdező szavazást indított:
Több dolgot végzek párhuzamosan, szeretek több dologba belekapni.
1-2 dologra összpontosítok, a többi dologra pedig kevésbé vagy egyáltalán nem fordítok energiát.
34 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén próbálok egyszerre több dolgot is csinálni, változó, hogy sikerül-e, indőnként határozottan meglátszik a minőségükön.
2020. dec. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A figyelem nem oszlik meg! Tévhit!


Csak olyan cselekvést tudsz párhuzamosan csinálni, ami már szokássá alakult (pl. autóvezetés mellett képes vagy beszélgetni, ha rutinos sofőr vagy).


Olyat, ami aktív figyelmet kíván, egyszerre csak egyet.

A multitask nem multitask, mert valójában ide-oda ugrál a figyelmed egyik tevékenységről a másikra, és összességében tovább ideig tart (vagy több energiádba kerül), mintha egymás után végeznéd el azokat.

2020. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kultúrált, normális ember nem eszik és beszél egyszerre. Vagy az egyik vagy a másik.
2020. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én abszolut csak egy dologra tudok érdemben koncentrálni. Oly annyira, hogy amíg valami gond nem oldódott meg, addig sajnos képtelen vagyok bármi másra.
2020. dec. 20. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
Ha kell akkor több dologra koncentrálok egyszerre de a figyelem nem egyenlően oszlik el közöttük. Van amire ténylegesen koncentrálok, míg van amit csak megfigyelés alatt tartok közben.
2020. dec. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én olyan ember vagyok, aki semmire sem bír koncentrálni
2020. dec. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!