Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek lehet az az ember...

Szerintetek lehet az az ember èrtelmes,ès okos akinek alacsony az intelligencia szintje?

Figyelt kérdés

Egyszer tettem föl hasonló kèrdèst,de úgy èrzem nem kaptam konkrèt

választ,ès inkább degradáló hozzálólásokat.Ha pèldául egy betegnèl a pszihiáter 100 alatti szintet mèr(85-95 között),attól az egyèn mennyire lehet èrtelmes?Ismertem olyan embert,akinek nem túl magagas az iq szintje,ès èrtelmesen,okosan működik.Olyat is viszont,akinek magas ,ès nehezen èrt meg dolgokat.Nèha úgy èrzem,hogy kicsit szubjektív is ki kit tart èrtelmesnek.Úgy látom inkább egymás ellen használják az emberek az eredmènyeket,ezèrt soha nem is akartam megtudni mennyi.Sajnos egyszer el kellett vègezni egy elmeszakèrtői vizsgálatot,mert valamihez kellett.(91-92 körül volt).



2020. dec. 20. 10:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
24%

Az a probléma kárdező, hogy a műveltséget, összekeverik az intelligenciával.

Az intelligencia azért több a ennél.

Természetesen kell, szükséges az információ a boldoguláshoz.


Az IQ tesztek, amit mérnek, azoknak, csak kis részben van közük az intelligenciához, ezért eléggé megtévesztőek az átlagember (tudósok) számára.

Sok olyan ember van, akinek 100-135 között van az intelligenciája a tesztek szerint, mégsem boldogul az életben.

2020. dec. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
kárdező -> kérdező
2020. dec. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!