Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van összefüggés aközött, hogy...

Van összefüggés aközött, hogy valaki mennyire intelligens és általánosságban mennyire beszél hangosan?

Figyelt kérdés
Nagymamám szerint az igazán intelligens ember halkabban beszél, nem a hangerővel próbálja megragadni mások figyelmét, hanem a mondanivaló tartalmával. Én meg azt figyeltem meg, hogy a falusi emberek beszélnek hangosabban általában, szóval a gyérebben lakott környezet is befolyásolhatja. Nektek mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatosan?

2020. nov. 28. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Két dolgot keversz: a hangosabban beszélés szokás, aki sokat van szabadban, az általában hangosabban beszél, mint aki kis lakásban/szobában - ez természetes dolog, ennek semmi köze sáz intelligenciához.

Amire a nagymamád utalt, az az, hogy vita során az értelmes ember érvel, a buta/butább meg kiabálni kezd, hangerövel akarja az érveket pótolni. Erre a helyzetre igaz tökéletesen, amit mondott!

2020. nov. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, amit kifelejtettem, hogy sok ember van, aki ha több ember elött beszél - elöad, tanít -, akkor valamivel hangosabban teszi, mert akkor mindenki jobban hallja/megérti. Ez megint teljesen más helyzetet jelent.
2020. nov. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
60%
Igaza van nagymamadnak es az elsonek is. A primko emberek szoktak obegatni meg gajdolni allandoan.
2020. nov. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt nem tisztáztam, elsősorban ilyen normál társalgási helyzetekre gondoltam, nem szónoklásra. Másképp meg feltételezem, hogy aki alapból hangosabban beszél az viták közben is úgy fog.
2020. nov. 28. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Nekem pl van ismerősöm, aki nagyon intelligens és folyton rá kell szólni, hogy kicsit halkabban beszéljen. Szerintem nincs a két tulajdonság között kapcsolat.
2020. nov. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a magabiztossággal van kapcsolatban, ha egy vitánál 100%-ig tudod, hogy neked van igazad, vagy nem tudod, de magabiztos vagy és elfogadod, ha tévedtél, akkor halkabban beszélsz. Ha meg küzdesz az igazadért, de nem is biztos, hogy az a jó, csak nyerni akarsz, akkor kiabálsz.
2020. nov. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én elég hangos helyen dolgozom, szóval azért beszélek hangosan. Igyekszem figyelni,de van,hogy megfeledkezek magamrol. Viták közben nem szoktam kiabálni,de hogyha a vita partner ordít akkor rá tudok rendesen szólni, akkor még a fülem is cseng.

Nagyinak igaza lehet, az okos ember meggyőz nem leordítja a fejed.

2020. nov. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!