Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a sorozatfüg...

Mi a véleményetek a sorozatfüggő emberekről ? Vajon összefügg az intelligenciával, hogy valaki néz-e ilyeneket ?

Figyelt kérdés
2020. dec. 7. 15:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy, hogy milyen sorozatot néz, illetve, hogy ez mennyire van hatással az életére.
2020. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Nagyim tipusu lehet :D
2020. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz? Szerintem minden intelligencia és érzelmi intelligencia szinthez tartoznak sorozatok, illetve vannak többféle szinten eltérő módon feldolgozható sorozatok is.
2020. dec. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sitcomokat, egyszerű limonádékat. (Aki a kérdéset ihlette, ő egyébként függő, napok alatt végigdarál egy-egy sorozatot, valamelyiket már 4-5-ször újranézte és kivülről tud részeket, abszolút a mindennapjai része, ez a fő időtöltése a munkán, családon, háztartáson kivül).
2020. dec. 7. 15:39
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ a környezetétől mégha más "függősége" nincs is akkor is nagyon bele élheti magát az ember de az adott világba de nem feltétlenül.
2020. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig talál valami sorozatot, amit "ledarálhat", akkor arra gondolok, hogy nincs épkézláb hobbija vagy normális magánélete, és csak pótcselekvésnek, figyelemelterelésnek csinálja. Aki válogatás nélkül megnéz mindent, abból arra is következtetek, hogy nincs nagy igényszintje, tehát nem gondolom túl intelligensnek sem. Csak azért, mert néha néz sorozatokat valaki, persze ez nem érvényes.
2020. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is sorozatfüggőnek mondanám magam, ha a mindennapos sorozat nézés annak számít, már olyan nyolc éve.

Nem darálok le napok alatt egy sorozatot, mivel munka és család mellett időm se lenne, sőt az olyan sorozatokat szeretem ami több évados, mert ha véget ér, hiányérzetem van, mivel megszeretem a szereplőket azáltal, hogy "beleéli" magát az ember a történet cselekményébe.

Tehát nem hanyagolom el se a családot, se a házaséletet ez miatt, de ha elalszik a gyerkőc, akkor nagyon jó kikapcsolódás sorozatot nézni, és ez minden nap így van. Újranézni meg végképp ritka esetbe nézek újra, egyedül talán breaking bad, a szökés, illetve a maffiózók volt, amit újranéztem.

Intelligens embernek tartom magam ezek mellett, ez nem intellektualitás kérdése, hacsak nem olyan szempontból, hogy az angolom fejlődik, mivel feliratosan szeretem nézni, eredeti szinkronnal.

2020. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. angoltanulás céljából darálok időnként sorozatokat, hazafelé a buszon, meg néha este. Most a Jóbarátokat gyűröm, 6 évadot (kb. 6 x 500 perc) végignéztem másfél hónap alatt, az kicsit több, mint egy óra naponta.
2020. dec. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Magamról tudom,hogy akkor szippant be egy sorozat,mikor a valóságból már nagyon elegem van. Vagy betegen fekszem, vagy ronda az idő stb... Akinél ez tartósan fennáll, és megoldás helyett menekül (bármilyen szintű sorozatba), az gáz.
2020. dec. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Attól függ csinál e mást mellette, ha olvas mellette, edz, él közösségi életet.

És megnéz naponta egy-két részt az nem baj


De ha minden szabadidejében sorozatokat néz, az káros

2020. dec. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!