Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ősemberek ha buták voltak,...

Ősemberek ha buták voltak, akkor hogy maradhattak életben?

Figyelt kérdés

Ősembereket csak filmekben és rajzokon ábrázolnak, de ott mindig amolyan félfogyatékos, együgyű, orrában turkáló és seggét vakaró figuraként mutatják be őket.


Egy kiállításon láttam milyen eszközeik voltak, kőből készítette lándzsahegy, bot.


Na most én már modern ember vagyok, lehet 1000x okosabb mint egy ősember de ha kitennének erdőbe egy szál alsógatyában és adnának egy darab követ meg egy botot, akkor pár nap alatt meghalnék.


Azok a "primitív" fogyatékos ősemberek mégis megéltek, ennek a bizonyítéka hogy mi az ők leszármazottai most itt vagyunk.


Akkor mégsem voltak olyan hülyék?



2020. dec. 20. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha emberi mértékkel nézed, egy mókus mennyire intelligens? Mégis életben marad.
2020. dec. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Na igen, és ha az ősembert raknád ki a modern világba egy szép öltönyben, ugyanúgy éhen halna.
2020. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem voltak buták, más tudással és más képességekkel rendelkeztek, mint a ma élő emberek. Ők fizikailag sokkal strapabíróbbak, erősebbek voltak. Közel álltak a természethez és azzal együtt éltek.

A ma élő emberek intellektuálisan fejlettebbek, testileg sokkal satnyábbak, és jóformán semmi tudásuk nincs a természetről(átlag emberekre értem).

2020. dec. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Mert mostanság attól vagy okos, hogy 5-ösre vizsgáztál olyan anyagból, aminek 99%-át sose használod. Tudod, de gyakorlati haszna nincs.


Régen meg kevesebb volt a lexikális tudás, de amit tudtak az tényleg tudták, s mind használták is.


+ pl egy nyulat megnyúzni nem olyan nehéz, ha már láttad, hogy hogyan kell.

Mert az ősembereket se csak úgy kitették az erdőbe, hanem gyerekkortól tanulták a dolgokat.

Pl: te apádtól azt tanultad otthon gyerekként, hogy hogyan kell az Opelban olajat cserélni, a kisősember meg azt, hogy hogyan kell íjjal rendesen lőni.

2020. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Mivel más életkörülményekben éltek és ahhoz alkalmazkodtak, így nem meglepő, hogy kevesebb intelligenciával is túléltek.


Vannak ma is remeték, akik képesek a túlélésre egyszerű eszközökkel egyébként.

2020. dec. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
#4 Úgy van, ahogy írod. Kereskedelmi főiskolát végeztem, 14 évig tanultam matematikát, pl. integrálást is. A legmagasabb szintű matekművelet, amit végeztem a százalékszámítás volt. És ezt más tárgyakról is el lehet mondani.
2020. dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%
#2 Ha minket kiraknának az ősember világába, órákon belül meghalnánk, de legjobb esetben is napokon belül.
2020. dec. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Nézd meg a csöveseket. A modern társadalomban képtelenek megélni, mégis megélnek egy belváros utcáján.. ahol még tüzet se gyújthat büntetés nélkül, nehogy megfagyjon.
2020. dec. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

7#

Az ősember, ha elszakadt a közösségtől és egyedül maradt, akkor is meghalt hamar.

Ha engem befogadna egy ősközösség, velük túl tudnék élni.

2020. dec. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A kornak megfelelően okosak voltak, akkor még a régi, ősi ösztönök jobban működtek náluk, a veszélyekre jobban kellett figyelniük, mint ma, amikor is pl.: már ruhában jár az ember, stb.
2020. dec. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!