Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy gondolatja bárki, hogy...

Hogy gondolatja bárki, hogy férfias lelőtt állatok mellett pózolni?

Figyelt kérdés

Ismerkedtem egy sráccal, mire elkezdte hatalmas lelkesedéssel mesélni, hogy ő egyébként rendszeresen jár vadászni, hatalmas szenvedélye. Mire magamhoz tértem volna a sokkból, már büszkén mutogatta a tipikus lelőtt állat melletti pózolós fotóit és videót is csodálatos tetteiről. Maradjunk annyiban, hogy ez az én morális értékrendemmel, világnézetemmel és gondolkodásommal összeférhetetlen, így nem is volt kérdés az ismerkedés lezárása. Ezt vele is közöltem, teljesen normálisan.

Ezután vállalhatatlan hangnemben beszélt velem, próbálta igazolni, hogy ez mennyire férfias, és teljesen rendben van, amit csinál. Egyszerűen nem értem.



2020. dec. 21. 00:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
8%
Én azért szeretem a liberálisokat, mert nem gondolják, hogy a vélemény nyilvánításhoz némi hozzáértés is szükséges lenne, így legalább nem zavarják össze őket a tények. Bár a legtöbbnek mogyorónyi agya van, nem képes semmit sem megérteni, így aztán a saját logikájuk mentén minderől is tudnak éleményt mondani. Ilyen fogalmakkal , hogy "felelősség vállalás" , "hoszútávú gondolkodás", "probléma megoldás" , végképp nem terhelik magukat.
2020. dec. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%

11-es! Itt mire gondolsz? Én úgy értem a hozzászólásodat, hogy azt akarod mondani, hogy a vadászat szaktudást igényel, oka van annak, hogy mit miért, mikor lőnek le, meg egyébként is a vadász dolga nem csak a lövöldözés.

Ez így is van, de itt a kérdés a lelőtt állattal pózolós fotók mutogatásáról szólt. Ennek semmi köze a vadgazdálkodáshoz.


#8

2020. dec. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
96%
Én azért szeretem az embereket úgy általában, mert egy politikától teljesen független kérdéshez is képesek leírni a politikai "véleményüket" válaszként, miközben senki nem kérdezte őket, csak gondolom jól esik nekik, hogy írásban anonim mód alázhatnak egy embercsoportot amivel nem szimpatizálnak. :)
2020. dec. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

nos akkor a gyengébbek kedvéért írok még néhány szót: etika, vadászetika, tisztelet, tisztelet adás.


A vadfotót ha kicsit megnézed láthatod, hogy a vadász a lelőt állatnak adja meg a végtisztességet. Az utolsó falat, a töret, a térdhajtás a vad elött és a kalap levétele is része a hagyományos tiszteletadásnak.


Az a baj sok embertársunk nem is ismerei ezt a kifejezész, csak felületesen ránéz egy képre, azt gondolja amit gondolni akar és addig tartanak a gondolatai.


Például a 12-es már legalább valamennyire ért a dolgokhoz, neki is írok pár szót: vadászetika, vadászregula, tudatos vadgazdálkodás. ( pédául, ha évekig részt veszek a selejt bakok tudatos kiszedésének, és ezért e területen lesznek jó képességű bakok, ha ebből egy golyóérettet kilövök, akkor az kevésbé vadász teljesítmény, inkább szól a tudatos vadgazdálkodásról)

2020. dec. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

12-es vagyok. Én nem ítélem el a vadászokat, vadászatot, én is voltam már, mondjuk nem lőttem, csak ott voltam a vadásszal. Most karácsonykor vaddisznót nyúztunk, az volt a karácsonyi vacsora(vettük)

Namost szerintem itt pont az a probléma(talán vadászetika), hogy nem mutogatunk ilyen fotókat szinte idegeneknek. Ezt hozzáértői körben értékelik, más esetekben ellenszenves lehet.

2020. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
94%
Vadászetika a túrót. Szépen csomagolt jéjelgés egy gyilkosság után. Ha végtisztességet adsz meg, akkor nem pózerkodsz a tetem mellett. Pont. Vadgazdálkodásra szükség van. A probléma az, hogy ki vadászhat ma vadra? Minden félhülye fegyver és vérmániás kisfarkú gyökér akinek ehhez elég pénze van. Pont az a baj, hogy a kedves kéjgyilkos urak semmi tiszteletet nem adnak a vadnak. Ó és végül én meg a vadász koponyáját szeretném látni a házam falán. Csak hogy megadjuk a tiszteletet...
2020. dec. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%

Kedves Mindenki!


Én nem akarok senkit megbántani, de nagyon úgy néz ki, hogy itt a vadászatról maximum csak hallottatok, ami messze áll az igazságtól!


Szeretnék nektek kicsit nagyobb látóteret kínálni, hogy tisztán lássátok a dolgokat!


Először is. A vadászati ​​idényeknek a lényege, hogy a vemhesség és a kicsinyek nevelkedésének idejét kíméli. A vadászat ezektől eltérő időkben folyhat csak, a vad gazdálkodási tervekben meghatározottak szerint.


Vadgazdálkodási tervek összeállítása a természet vadeltartó képességeinek figyelembe vételével és a vadon élő állatok egészségi állapotának helyének meghatározásával. Figyelembe veszi a törzsállomány nagyságát, az éves szaporulatot és a természetes mortalitást (valami elpusztul, meghal) arányát. Mindig a törzsállomány fenntarthatóságának szabályai és a vadászatnak a túl öreg vagy az egészségügyi egészségügyi selejt, beteg vádat el kell ejtse.

Azt fontos megegyezni, hogy Magyarországon a nagyvad állomány túl (gím, dám, vaddisznó, muflon, őz) túltartott.


A vad állomány nagyságát azért fontos a vadászoknak kordában tartani, mert túlszaporodásuk esetén a mezőgazdaságban, az erdőterületeken, a természetes védelmi területeken és az épített környezetben is külön károkat tudnak okozni. Addig van vadállomány csak a vadászok a vadat fenntartják.


Tehát a vadászat szigorúan korlátozott tevékenység, és a Vadász embert nem tévesztjük össze a puskás emberrel. A Vadász ember ismeri az erdőt, a vadat és TISZTELI, és képes felelősségteljes döntéseket hozni. Természetesen közöttük is vannak akik, inkább hasonlítanak a puskás emberekre, nem mondom, hogy nem. De semelyik közösség sem tökéletes, nem igaz?


2. Miért más az, ha egy disznót vágnak le, aki egész életét egy kerítés mögött töltötte, rosszabb esetben mindenféle gyógyszeres kezelésnek volt kitéve. Különböző növekedési hormonok stb. A természetben élő vad, bár egész életében küzdött, de mégis szabad életet élhetett.


És a kedves Kérdezőnek is had válaszoljak.

Amennyiben te ismerkedtél, és hosszútávú kapcsolatot keresel,akkor azt gondolom elengedhetetlen ismerni a másikat. Ha valakivel megismerkedsz, akkor gondolom megkérdezed miket szeret csinálni (mert ez olyan alapvető információ), így nem értem a felháborodás okát.


És a 14-es válaszoló "kommentjét" ajánlom mindenkinek a figyelmébe!

2021. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17-es! Amiket leírt, az érthető, szerintem semmi gond nincs vele. Az eredeti kérdés is inkább arra vonatkozott, hogy miért fotózzák magukat a lelőtt vaddal. Ez engem is érdekel, az, hogy tiszeli a vadat, felelősségteljes feladatot lát el, valahogy nem fér össze a fotózással. Ezt inkább a puskás emberről tudom elképzelni. A hozzászólásából azt gondolom, hogy őket ön is elítéli.
2021. jan. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
64%

Látom itt nagyjából mindenki vegetáriánus, még sosem evett húst. Jaa, hogy a csirke az a hűtő pultban terem, bocs ezt nem tudtam.


A pózolás szerintem sem egy jó szokás, én nem tenném.


"Az igazán állatszerető ember soha, egyetlen ujjal sem bántalmazna, kínozna, hajkurászna vagy ölne meg állatot. Húst viszont, ami a legkevésbé sem állatformájú, de megfelelően elkészítve kitűnő étel, természetesen szívesen fogyaszt. A hús a csarnokban vagy a hentesnél keletkezik, úgy nő, mint a dudva, és a hentes pontosan akkora szeleteket szabdal belőle, amekkorát a kedves vevő kér, és nem kell rohangálni utána. Az állat és a hús megkülönböztetése nagyon fontos az embernek, mert neki erkölcsi érzéke van, és eszébe sincs úri passzióból feláldozni, pláne megölni egy kedves állatot."


Csányi Vilmos

2021. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!