Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan és miért jött szerintet...

Honnan és miért jött szerintetek ez a társadalmi elvárás hogy házasságban és gyemekkel teljes az életünk?

Figyelt kérdés
Nőket jobban sújtja. Tényleg ettől ember valaki hogy fel tudja ezeket mutatni? Ezekhez nem is kell intelligencia. Másik, hogy nem csak egy út van a boldogsághoz. Illetve a tapintatlan emberek (távoli rokonok vagy szomszéd néni)-nek semmi rálátása nincs a másik éltére, mégis megítélik.

2020. okt. 14. 10:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Regen a fajfenntartas miatt volt fontos, mara mar a civilizalt tarsadalmakban ez nem elvaras. Az, hogy a rokonok meg a szomszed neni mit gondol meg kit erdekel?!
2020. okt. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ha nézed a médiát vagy egyes politikusok nyilatkozatait akkor biztos szembe találkoztál velük. Az utolsó mondattal meg egyetértek.
2020. okt. 14. 10:42
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Meg a torzsi eletbol szarmazik a szokas … akkoriban fontos szempont volt, hogy a torzs erosodjon es fejlodjon, hogy a szomszedos ellenseges torzsekkel szemben legyen eselyuk. Szoval azóta van ez az elvaras, amióta kozossegekben elunk.


De ha megnezed a falkaallatok eletet, azok is hasonlo modon tudnak talpon maradni. Az eros falka uralja a kornyeket.


De meg a gazdasagi eletben is mindig az erosebb es a nagyobb viszi el a primet.


Politikában sincs maskent, ott is a tobb az erosebb.

2020. okt. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
Igen, a "ha". Nem nezem a Magyar mediat es plane nem adok amagyar politikusok velemeenyere (nem veletlenül nem is elek Magyarorszagon). Mint irtam a CIVILIZALT tarsadalmakban ez nem elvaras...
2020. okt. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Európában szerintem a parázna Róma után a kereszténységgel terjedt el, a házasság ott szentség, és a célja a családalapítás szeretetben Isten előtt.

De például Ázsiában is ez a minta olyan területeken is, ahol nem elterjedt a keteszténység, szóval szerintem sok sok év alatt alakult ki, hogy csak ezzel a modellel lehet fenntartani egy társadalmat -> Lehet, hogy volt olyan nép, ahol bevezették a szingliséget mintának, ők kihaltak.

2020. okt. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%
Onnan, amióta az őskorban az egyedülálló nő minden erős férfi prédája volt, a gyerekei meg elpusztultak, nem tudta fizikai erő híján az agresszív hímektől megvédeni őket.
2020. okt. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A házasság nyomását nem éreztem sosem. Nekünk ez teljesen külső hatásoktól függetlenül jött, de ha nem jött volna sem lett volna semmi baj a környezetünk számára (meg nyilván nekünk sem). Abszolút a mi döntésünk volt.

A gyerek kérdés már más téma. Régóta kérdezgetnek már, célozgatnak, ki erőszakosabban, ki csak kedvesen. Nehéz erre bármit is mondani, főleg hogy nagyon szeretnénk, de nem akar jönni, nekem pedig ez a "nyomás" nem jó érzés. Mit mondjak ezekre anélkül, hogy kiteríteném a lapokat?

A kormány nagyon arra a stratégiára megy rá, hogy egy szülő pár anyából és apából áll. Ők nemzőképesek, ők tudnak csak szellemileg egészséges gyerekeket nevelni, stb. Azzal hogy házassághoz és gyerekekhez kötnek mindent, én azt gondolom őket próbálják meg a lehető legjobban elnyomni.

A többiben egyet értek. Nagyon nagyon régről származik a "fajfenntartás" igénye. Ez régen elképzelhetetlen volt komoly elköteleződés nélkül. És pl. tök jó példája ennek az érdekházasság, amikor a családok választottak a gyerekeknek párt, ezzel garantálva előnyöket, javakat maguknak, vagy akár a teljes népüknek.

2020. okt. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Ennek fegyházi, - bocsánat, egyházi - gyökerei vannak. A régi múltban az egyházak körül összpontosultak a tudományok és az oktatási rendszer, de a törvények jelentős hányada is az egyházak intézményesített hatalmát szolgálták. Ezen belül, számos vallásnak volt alappillére, hogy szabályozni próbálta az emberek viselkedési szokásait, - benne azt is, hogy lehetőleg a bensőséges kapcsolatok két ellentétes nemű ember között történjenek, az isten ajándékaként beállított gyerek nemzés meg lehetőleg a házasság intézményeinek keretein belül történjen. Sok ember végezte tüzelőanyagként csak azért, mert az egyház úgy ítélte meg, hogy "vétkezett". Idő közben meg annyi dolog megváltozott: számos olyan dolog, hatás kikerült az egyház irányítása alól vagy megszűnt, amely anno, kizárólagos jogköre volt. Az évszázadokon keresztül - erővel - "ápolt" hagyományok azonban megmaradtak amolyan "alap elvárásként", - amire én magasról teszek meg annyi emberrel azonos módon gondolkodva. Ami a legújabb kori "elvárásokat" illeti: el kellene gondolkodnia azon az esztelen szaporulat erőltetésén fáradozóknak azon is, hogy ki és milyen munkát fog adni a számítógép-vezérelt világban a túlszaporodott emberiségnek, - amikor nevetséges töredékére nem lesz szükség a munkaerőpiacon annyi embernek, mint amennyi szeretné leélni az életét? Ezt nyögjük most - és erre még senki nem adott ép elmével elfogadható választ (semmilyen fórumon), - pedig ennek egy, már sokszor megismételt erőszakhullám lesz a legvégső állomása. Akik levezénylik a mostani történelemkönyvbe kerülésüket, nem számolnak ezzel, csak a saját maguk és közeli hozzátartozóik közeljövőben esedékes boldogulásával, - diszkriminálva csoportosítgatják kedvük szerint az adóforintokat, hogy a későbbiekben legyen elég kivándorló, akik előtt a mostani ellenfeleik be fogják zárni a kapukat, ill. legyen elég ember minden híd alá, lepusztult, üres stadionba.
2020. okt. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
14%
Házasság akkor jön létre, ha a férfi annyira értékesnek tartja az illető nőt, hogy el sem tudja képzelni más férfi mellett, s magához akarja kötni. Ha nem igazán fontos neki, de jól kijönnek egymással, akkor jön az élettársi viszony.
2020. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
Előttem már leírták, hogy miért, de szerintem teljesen lényegtelen. A lényeg az, hogy senkinek nem kell a társadalom által meghatározott keretek között élnie, dönthetsz úgy is, hogy teljes mértékben leszarod mások véleményét a témában, kizárod azokat az életdből, akik képtelenek abbahagyni a belepofázást és mész a saját utadon, boldogan, támogató emberekkel körbevéve magad.
2020. okt. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!