Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Újra lehet kezdeni az életet...

Újra lehet kezdeni az életet 38 évesen?

Figyelt kérdés

Mármint tudom, "soha nem késő", de érdemes még ennyi idősen belevágni egy diplomába (jogi)? Érdemes nyelvet tanulni (egyet már beszélek a magyaron kívül)? Érdemes elkezdeni sportolni?


Tudom, vannak akik 60 évesen iratkoznak be az egyetemre, de ez nekik így hobbi, nekem viszont azért nem az lenne. Részben egy álom valóra váltása, részben befektetés a jövőbe.


Ha vannak ilyen területen tapasztalataitok, negatív vagy pozitív, mindet szívesen veszem. Köszönöm!



2020. dec. 23. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Miért ne lehetne? A diploma mindig diploma lesz. Plusz a tanulás sosem árt.


Sport. Az egészséges életmód sohasem késő.


A nyelv, nos az pedig mindig jól jön. Mondjuk én annyira használom összesen hogy turistákat igazítsák útba, de legalább ezt meg tudom tenni.


Szóval hajrá, csináld! Én drukkolok hogy minden úgy legyen ahogy szeretnéd

2020. dec. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyesen ismerek olyat, aki 43 évesen kezdte el, és idén fog végezni, pont jogon.


Nyilván tanulni is kell, meg sok lemondás, de 100%, hogy meg tudod csinálni, ha elhatározod magad! Hajrá!

2020. dec. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, 60 évesen örülni fogsz ennek a döntésednek. De már 40 évesen is.


Én más képzésen vagyok, de van 40-es évfolyamtársam. Egészen eddig háztartásbeli volt, végül elvált és középiskolás kora óta először most állt neki ismét egy képzésnek. Lelkes, okos, szorgalmas, a legtöbb anyagot gondosan kidolgozta, kiváló szakember lehet belőle, mert a szakmai tárgyak kivétel nélkül mennek neki.


Na, nekem ő példaértékű.


Ne késlekedj, csináld. Az élet rövid, szarban pedig nem éri meg maradni, azt a 40-50 évet egyáltalán nem mindegy, mivel töltöd.


A sport pedig nem függhet kortól még annyira se. Követek instán egy bájos hölgyet, ő qzt hiszem, az 50-es éveiben állt neki edzeni. Joan MacDonaldnak hívják egyébként. Jó ránézni, a korában a nem sportoló emberek már járókerettel battyognak. Ne akarj ilyen lenni, kelleni fog még neked az energia :)

2020. dec. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Most még időben vagy. Tudom, hogy kételkedsz, pedig így van. Állj neki és csináld, vissza se nézz
2020. dec. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolsz még minimum ugyanennyi van hàtra. Ami az eddigi 40 évbe belefert az a 2. 40 évbe is beletud
2020. dec. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

*söt. Lehet valojaban igy mindenkinek 2 élete van.

Az elsö 40 tapasztalatlanul, a 2. 40 ben meg már mindent tudsz.

2020. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ma már egyre többen csinálják így.

Csodákat ne várj, de egy jó élet még kijöhet belőle.

2020. dec. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elkezdted a jogot? Hogy tetszik?
2023. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!