Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Finnyás emberek! Ti hogy...

Finnyás emberek! Ti hogy oldjátok meg a Karácsonyi nagy lakomákat?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, alapból nagyon szeretem magamnak elkészíteni az ételt, főleg hideg ételt fogyasztok mert a gyomrom nem igazán bírja a főtteket, igyekszem egészségesen táplálkozni (egy pörkölttel ki lehetne kergetni a világból) nyilván az alakomra is odafigyelek most, hogy nem annyira tudok sportolni konditeremben.

Amit más mondana rám: finnyás liba

Na most hogyan oldjam meg a nagy karácsonyi zabálásokat a rokonságban, vigyek saját kaját?

Extrém nehezen emésztem meg a magyaros, zsíros ételeket.


2020. dec. 23. 23:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Itt annyi kaja van, hogy két ünnep között is azt esszük. Mindenki talál a kedvére valót, a párom is, aki nagyon finnyás.
2020. dec. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Válogatós úrfi nálunk ad receptet és csinál maga is kajákat. Mi így oldjuk meg.
2020. dec. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%
Persze, simán. Ha különleges igényeid vannak, akkor oldd meg! Nem kötelezhet senki semmire. Ha meg megharagszik, akkor az ő baja, és egyébként is ilyen szitiban még ő a bunkó, mert nem figyel az egészégedre. Senkinek nem kelle megfelelned!
2020. dec. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Nekem a barátnőm glutén és tejfehérje érzékeny, elég erősen.


Amikor először jelezte, hogy bocsi, de ünnepi ebédre hozza a sajátját, akkor először egy nagyon kicsit rosszul éreztem magam, mondtam neki hogy főzök mindenmentes ételt, de ragaszkodott hozzá hogy hozza inkább.


Azóta ez természetes, évek óta azt eszi, amit hoz. Egy két kivétel van, amiből tud enni nálunk, de abszolút megertem a problémajat és nincs ezzel semmi gond.

2020. dec. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Ohh köszi. Aki finnyás és maga is tud kaját csinálni és ad receptet, az lepontozást érdemel.


Neked is boldog karácsonyt!

2020. dec. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Nekem uncsimnak volt egyedi étrendje. Ami passzolt neki azt evett nálunk, meg ha úgy volt hozott magával. Mindíg volt olyan, amit ő is ehetett, de ugye a többség igényei lettek nézve mindíg. Ő nem sértődött meg ezen, mi meg azon, hogy hozott valami kaját.

Gondolom nem idegen emberekhez mész "zabálni" a rokonaid meg tudhatják mit eszel és hogy neked ez fonos.

A mi családunkban mai napig van olyan pl, hogy bizonyos ételeknél egy asztalhoz le se ülne velünk enni, nem hogy esetleg ő is egyen olyat. Mivel tényleg nagyon rossz a helyzet (és nem is gyerek már, hogy csak nyafog), ezért mikor ő is ott van ilyen ételeket nem is csinálunk. Rokonság, tiszteljük egymást ennyire.

2020. dec. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%

#5:

Legalább most ne legyél a százalékokra is ennyire finnyás.

2020. dec. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%

Én diétázok, de tudom ugyanazt enni, mint a többiek, nem emiatt a 2 nap miatt fogok elhízni, nem fogom sanyargatni magam. A titok az egyensúlyban van.😉 És ez nem csak a karácsonyra értendő, hanem az év összes napjára.

Vigyél magaddal ételt, ha nem tetszik az, ami ott van. Én sem eszek meg mindent, de szerintem nem is kell.

2020. dec. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%

Én is finnyás vagyok, semmilyen szárnyast, halat nem eszek meg. De holnap a rokonságnál halászlé és kacsasült lesz.

Én már elengedtem ezt a harcot, eszek köretett és ennyi.

2020. dec. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Vidd a sajat eteled. Ha nem ertik meg,ne menj oda.


Egy sorstars

2020. dec. 24. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!