Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen érthetetlenek az...

Miért ilyen érthetetlenek az emberek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, Xy borzasztóan utál egy személyt, lenézi és minden egyes percben legalább egyszer elküldi a bánatos p*csába, szidja a neten ezerrel. Minden egyes nap felmegy az illető oldalára, csakhogy nevethessen rajta és gúnyt űzhessen belőle. Namármost. Ha ennyire undorodsz tőle, mint amennyire mindenhol hirdeted, akkor miért szánsz rá energiát? Fogalmatok sincsen, mennyi időtök elmegy azzal, hogy a neten mocskolódtok. Azon megy a verseny állandóan, hogy ki tudja a legnagyobb oltást mondani, arra játszotok állandóan, hogy minél jobban megkeserítsétek az illető életét. Szánalmas, hogy egyesek ennyi idejüket rászánják arra, hogy gyűlölködjenek. Szerintetek ezzel változást értek el? Azzal, hogy szűntelen aláztok valakit? Meg sem fordult a fejetekben, hogy pl le kéne ülni felnőttek módjára beszélgetni és segíteni a másiknak? Áh, szánalmas.

Ha tényleg utálnál valakit, kerülnéd, mint a leprát. De így, nem tudom, mit gondoljak. Mert ez nem utálat.



2020. dec. 25. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszik levezetni a feszültségét, az ilyenekre nem kell reagálni.
2020. dec. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy senkivel sem vagyok haragba, de nem is szoktam gyűlölkődni. Régen volt rá példa, ilyenkor nem is az miatt csinálja talán mert másiknak fáj, hanem mert valamilyen belső örömöt okozz neki.
2020. dec. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sokan ebben látnak gyógyírt az eltorzult értékrendjükre, önértékelési hibáikra. "Na most jól megmondtam neki és semmit nem tud tenni!" Volt egy olyan hölgy ismerősöm, akivel ritkán ápoltam a kapcsolatomat, de az emberi volt és nem tolakodó, kellemetlenkedő, - úgy éreztem, ez kölcsönösen meg volt mind a kettő oldalon. Aztán egy komolyabb nézet különbség alkalmával elkezdett velem fölényeskedő hangnemben kommunikálni. Úgy hagytam - válasz nélkül - sorsára az illetőt, ahogyan volt. Azóta egyszer találkoztam vele személyesen. Eljátszotta az aktuális estére a pozitív tartalmú szerepét és megkérdezte, hogy baj lenne-e, ha írna majd nekem. Tudtam, hogy nem fog írni, de én is eljátszottam a szerepemet, - ami akkor és oda, beilleszthető volt a bámuló szemeknek, hallgató füleknek. Nem is csodálkozom, hogy azóta sem írt, - mert amikor kibújt belőle a valódi énje, akkor letisztult a a kép előttem abban a tekintetben, hogy mire számíthatok, ha képbe kerül. Ez volt két éve és nagyon jól megvagyok egy ilyen képmutató ember nélkül.
2020. dec. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!