Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem érthetetlen, hogy...

Csak nekem érthetetlen, hogy emberek megelégszenek ilyen élettel is?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan vannak akik alig keresnek 80ezreket havonta, olyan munkával amit utálnak, nincs semmi szórakozásuk, szabadidejük sem szinte, és mégis csinálják, nem is próbálnak meg változtatni rajta, hogy jobb legyen. Miért van ez?

Tanulni lehet munka mellett, felnőttként is, lehet szakmát, diplomát szerezni, jó munkák után kutatni és jelentkezni.

Sokan mégsem teszik, miért?


2014. júl. 23. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a Shop-stop című filmet. Erre a kérdésre tökéletesebb választ még nem filmesítettek meg.
2014. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem ilyen egyszerű.

Nagyon sok képzés fizetős, és amikor azon gondolkodik valaki, hogy miből fog hónap végén enni venni a gyerekének, akkor nem futja még tandíjra, könyvekre, stb.

Időbe sem fér bele mindig, napi 12 órás munka után, háztartás, stb.

Elméletileg természetesen a lehetőség mindenki számára adott, de a gyakorlatban a legrosszabb helyzetben lévők tudnak a legkevésbé változtatni kizárólag saját erejükből.


Egyébként én is felnőttként szereztem diplomát, munka mellett. De nekem akkor még nem volt család és normális munkám volt, így tudtam mellette tanulni.


És persze a diploma sem jelent feltétlenül jó munkát :)

2014. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, Shop-stop, nézd meg.
2014. júl. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%

A jó rabszolga tudatlan és fél.

Ezzel szerintem megadtam a választ. Én is sokáig értetlenkedtem miattuk, de elfogadom, ha így akarnak élni.

2014. júl. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs életcéljuk. Belefásultak a munkába, életunt, szürke emberek lettek, de félnek elhagyni a biztosat, bármilyen kevés is az.
2014. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ez sajna nem ilyen egyszerű, minden embernek meg van a maga története, és nem tudjuk ki mit miért csinál. Pl. nekem 2 szakmám van, viszonylag biztos de elég rosszul fizető és stresszes állásom,de itt a környéken ennél ha van is jobb csak jóval messzebb. el is kezdtem egy sulit, amiből 1 évet tudtam megcsinálni. nem megy/ment munka után, és hétvégenként még 60-70 km-eket utazni, nagyon kimerültem és lebetegedtem. Kb. ennyit a változtatásról.
2014. júl. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a többségnek nincs már ereje és pénze tovább lépni, akkor mégis hogyan dolgozzon még többet és képezze magát, amikor képzett de nem tud jól keresni?

És olyan világba élünk, ahol túlságosan a külsőre hajtanak az emberek, a kivagyiságra. Akkor lehet valaki, ha jómódúnak nézel ki és játszod magad. De a többségnek nincs erre módja és adósságból és kunyerálásból próbál kivagyi lenni, rövidebb hosszabb ideig. Szóval szerintem sokan nem akarnak kivagyiak lenni és körbe venni magukat luxus dolgokkal csupán azért, hogy feszelegni tudjanak. Sokan megelégszenek a szerényebb élettel, külsőséggel, nem akkor érzik magukat embernek vagy a másikat, ha van valamije,sokat keres, hanem mást tartanak fontosnak. Én sem tudom nagyon vagy egyáltalán irigyelni azokat a sok hülye kivagyi embereket, akik alapból átlagosak, de feszengenek a terepjárójukkal vagy a bzi telójukkal.

2014. júl. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

80es es munkák mellett nincs se szabadidőd se magánéleted, mert kb 12+ órában dolgozol! Szóval ez mellett tanulj!


Imádom az ilyen megmondóembereket, ki eldöntik, hogy szerintük lehet meló mellett tanulni, közben meresztik otthon a seggüket a szüleik pénzén és osztják az észt!!


3 szakmám van


1ikről azért utasítanak el, mert nincs gyakorlatom, eddig kb 15 hely utasított el az elmúlt fél évben


2ik, azért utasít el mert nem vagyok hajlandó vállalkozóit kiváltani és havi 40e-es helypénzt fizetni a semmiért!


3.kal meg nem megyek semmire, pedig az is egy rakás pénzbe került.


Szóval marad a 80e-es rabszolgamunka!



Nem kéne olyanban okoskodnod, amiben kibszottul NAGY 0 tapasztalatod van, és egyáltalán nincs rálátásod a dolgokra!

2014. júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem érdemes a biztosat, egy bizonytalanért otthagyni!
2014. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!