Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem adtam senkinek sem ajándék...

Nem adtam senkinek sem ajándékot,ez szerintetek rossz érzés? Rossz döntést hoztam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több éve sajnos egyre kevesebb dolog érdekel,ebben az évben év végére már oda jutottam hogy egyszerűen semmi sem okoz örömet,ezért már jóval karácsony előtt nagyon szépen el mondtam a családnak én semmit sem kérek karácsonyra mert ezek nekem nem okoznak örömet,csupán azt kértem hogy legyünk együtt.

Sajnos már több éve gond van a fejemben,oda jutottam hogy már dolgozni sem dolgozok,egyszerűen semmi sem megy,volt időm átt gondolnom a dolgokat és beláttam hogy fel kell állnom szép lassan,hosszú idő lesz de fejlődni is szeretnék amit el is kezdtem,rendet rakok belül és ki ismerem magamat aztán így tovább.

Szóval ebben az évben,senkinek sem vettem semmilyen ajándékot,régebben még tudtam,de én annak a híve vagyok hogy olyat ajándékot szeretnék aminek az ember tényleg örül és jól is tudja magát érezni,közös élmények, például szüleimnek a megspórolt pénzemen egy balatoni nyaralást fizettem mert megérdemlik,testvéremnek és a sógoromnak pedig dumaszinházat és vacsorát adtam,másik karácsonyi ajándék pedig ötven dologból lehetett választani extrém sport vagy pihenés esetleg vacsora stb..

Ilyen és ehhez hasonló dolgokat adtam nekik,azt szerettem volna hogy több közös élményük legyen együtt,akkor még diák voltam és elég nehéz volt össze szedni ezt a pénzt de egyáltalán nem bántam hiszen szeretm őket.

Egyszerűen csak azt az ajándékot tudtam nekik adni hogy mondtam nekik kellemes ünnepeket,ölelés és puszi.

Erre ők ajándékkal készültek nekem,pedig el mondtam édesanyámnak és testvéremnek is hogy nincs szükségem semmire csak hogy együtt legyünk mind,testvérem karácsony előtt azt mondat ha kapok ajándékot legalább csináljak úgy mint ha örülnék neki hogy lássa a kislánya.


Írhatnék elég hosszasan még de nem untatlak titeket,tudom hogy nagyon hosszú szöveget már nem sokan szeretnek el olvasni,ez sem lett rövid ezért is bocsi,szerinteket nagy hibát követtem el?

22F



Kellemes ünnepeket!



2020. dec. 25. 19:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
84%

Miután a karácsony lényege eredetileg nem az ajándékozás, szerintem egyáltalán nem gáz. Sőt, most a korona miatt többektől hallottam, hogy visszatértek a hagyományos karácsonyozáshoz, ahol az az érték, hogy együtt van a család és esetleg megeszik a szokásos halat vacsorára és ez teljesen ELÉG. Mi is jeleztük előre, hogy nem veszünk és nem is fogadunk be ajándékot, bár mi azért, mert nem férünk már a tárgyaktól, a nem tárgybeli ajándékoknak meg kiszámíthatatlan a jövőjük mostanában. De ezt szerencsére minden családtag elfogadta, sőt volt, aki azt mondta, hogy már régóta tervezi ezt, de még sose merte felvezetni, volt aki meg szimplán csak örült neki, hogy nem kell résztvennie a karácsonyi vásárlási tömegjelenetekben. Én így utólag azt mondom, életem legjobb karácsonya ez, nem a házimunkától (ajándék, bevásárlás, főzés, takarítás, koordinálás) felmosórongyként zuhantam a fa alá, mint korábban kb. mindig, hanem az egész Advent nyugi volt, volt időnk egymásra a családtagokkal is.

Abban is hasonlítunk, hogy nem szívesen veszünk kínajándékokat a másiknak (meg azért jobb anyagi helyzetben is vagyunk, hogy szappannal vagy tablettás borral égessük magunkat, ez nem tudom milyen panelproli rétegeknél divat). Én egy táblázatot vezetek, amiben mindenki óhaját sóhaját jegyzetelem egész évben, hogy kinek mi tetszik, mit szeretne, szóval gyűjtöm az "elszólásokat", hogy legyen ötletem, ha jön egy szülinap, névnap. Ha nincs jó, személyreszabott ötletem, inkább nem adok semmit, minthogy valami tucatcuccot adjak. A világ legnagyobb lebőgése a kínajándék, teljesen lealázza a megajándékozottat, hiszen az az üzenete, hogy nulla energiát fordítottam arra, hogy valamilyen neki tetsző dolgot adjak, magasról tojok rá magyarán.

Sajnos a családod úgy látszik, hogy nem vevő rád, nem tisztelnek, de az kb. mindent elmond, hogy a szüleid a képernyő előtt döglenek, a testvéred meg társfüggő. Nem csoda, hogy Te is elkezdtél kiégni, de Benned még van spiritusz azért, ami a karácsonyi kívánságodból is megnyilvánul. Rég elcsépelt közhely, de sajnos tudományosan bizonyított tény, hogy nem tárgyak és képernyők, hanem az élő emberi kapcsolataink fontosak a jó közérzethez, kiegyensúlyozottsághoz. Érdemes lenne talán kipróbálnod egy kis önismereti tréninget a "felálláshoz". Nagyon hasznos az ilyen, ha találsz egy profi segítőt hozzá.

2020. dec. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

11# Jó hallani hogy hasonlítunk.

Igazad van,be kell látnom azt hogy a családom nem kíváncsi rám,eléggé rossz érzés de lehetséges ez is hozzá járult az állapotom kialakulásához,úgy látszik hamarosan el kell költöznöm hogy rendesen talpra tudjak állni.

Most hogy bele gondolok, rávilágítottál arra hogy a testvérem tényleg társfüggő,el sem hiszem hogy nem esett le ennyi idő alatt.

Ebben is igazad van,erre már egy ideje én is rájöttem,rajtam kívül ezt az édesapám érti,éppen nemrég beszéltem vele és ő is el mondta ezeket,állítólag ő is szeretne változni csak édesanyám mellett nem annyira könnyű.

Ez egy nagyon jó ötlet,nézegetem már is hol lehet önismereti tréningen részt venni?

Próbálok olyan videókat is hallgatni amik ezzel kapcsolatosak.


Köszönöm szépen,kedves vagy,nagyon örülök hogy írtál.

Sok sikert kívánok neked is az életben,légy boldog,mosolyogj sokat és tartsd meg a jó szokásaidat.

2020. dec. 25. 23:54
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
11-es teljesen igazad van!8-as van még mit tanulnod az igazi értékekről
2020. dec. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!