Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki 20/30-as éveiben érzelmile...

Aki 20/30-as éveiben érzelmileg túlérzékeny volt, majd valamit csinált és nem lett! Mit csináltál?

Figyelt kérdés

Tehát az egész életét a 20/30-as korára úgy élte meg, hogy rengetegszer volt olyan érzése,

- hogy nem illik be sehova,

- állandóan leszarják az érzéseit,

- nem tudja mit kezdjen másokkal és ők sem tudnak mit kezdeni vele

- túlzott empátia, túlságosan zavarja az, ha valaki rosszul érzi magát, ahelyett, hogy a saját boldogságát helyezné előtérbe

- intellektuálisan tudja, hogy az érzései gyökerestül egy más helyről származnak mint ahogyan egy egészséges embernél van, de mégis nehezére esik érezni is, mintsem csak tudni, hogy mit kellene


És mindenféle mentális technikákat gyakorolt, vagy bármi életmód beli változást ami hatására ezek a "tünetetek" megszűntek


Ha te ilyen vagy, mit csináltál?



2020. dec. 26. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen vagyok. Kőkeményen és sokat dolgoztam magamon, mire megváltozott a hozzáállásom.


Rá kellett jönnöm, hogy az élet igazságtalan, és nem kompenzál semmit. Hiába rinyálok bármiért.


Ami kell nekem, azt el kell vennem - tisztességesen, különben nem tudnék a tükörbe nézni.


Elszigetelődtem a társadalomtól, alig néhány emberrel tartom a kapcsolatot (mármint ami nem szakmai). Ezt egyáltalán nem bánom, mert a mainstreammel sohasem értettem egyet.


A túlzott empátiával úgy vagyok, hogy - mivel a hivatásom az, hogy segítsek embereken - megteszem, ami tőlem telik. Akin nem lehet segíteni - mert sajnos ilyen is van - , azt elengedem.


Ez utóbbi komoly lecke volt, de sok ilyen ember van.


"intellektuálisan tudja, hogy az érzései gyökerestül egy más helyről származnak mint ahogyan egy egészséges embernél van, de mégis nehezére esik érezni is, mintsem csak tudni, hogy mit kellene"


Ezt sajnos sokadszori átolvasásra sem sikerült értelmeznem. Lehet, hogy csak késő van már hozzá.

2020. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mennyi idős vagy, mennyi időbe tellett ez az átalakulás és mikor kezdted?


"Ezt sajnos sokadszori átolvasásra sem sikerült értelmeznem. Lehet, hogy csak késő van már hozzá."

- Úgy értem, hogy tisztában vagy azzal, hogy ha érzel valamit akkor az egy személyes sérelem, sérelmek eseménye miatt van ( amire már nem is emlékszel ) és képtelen vagy semlegesen tekinteni rá, pedig tudod, hogy csak akkor tudod megértetni magad másokkal, ha nem kevered bele a saját "hülyeségeidet" mert csak te élted meg a múltadat nem mások, és mégis nehézkesnek találod a nézőpontodtól való elvonatkoztatást

2020. dec. 26. 23:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyi idős vagy, mennyi időbe tellett ez az átalakulás és mikor kezdted?"


37 éves vagyok. A másik kérdés már fogósabb. Talán 2010-re mondanám azt, hogy erősen éreztem, hogy változnom kell. Akkor kezdődött. 2017 körül gyorsult fel jelentősen.


Így már jobban értem, bár továbbra is bonyolult nekem már este 11-kor. :)


A múltamat folyamatosan fel kell dolgoznom, ezzel tisztában vagyok. Mindig is törekedtem arra, hogy objektíven tekintsek a saját életemre, bármilyen nehéz is ez.


A múlt eseményeihez kapcsolat érzelmeket igyekszem elengedni. Van, amit nem fog sikerülni, ezekkel már békét kötöttem. Az indulat az, amit mindegyikből igyekszem kiölni, váltakozó sikerrel.

2020. dec. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
erre a kérdésre a válasz engem is érdekel.
2020. dec. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez kell a terápia. Meg el kell tudni fogadni, hogy az, amit az ember otthonról hoz, az nem változtatható meg rövid idő alatt, és az erősen befolyásolja, és ezért nem érdemes összehasonlíthatnunk magunkat másokkal. Lehet, hogy az illető semmiben nem jobb nálam, csak ami nem látszik, hogy ő egy kiegyensúlyozott családból jön, érzelmi terhek nélkül, nálam meg ilyenek vannak bőven és idő kell, mire lerakom őket.
2020. dec. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Felnőttem
2020. dec. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 37 éves koromra azt hittem, hogy leraktam, és kiegyensúlyozottá váltam. Akkor jött egymás után 3 pofon - munkanélküli lettem, plusz két nagy kapcsolati csalódás. Kis szünet után egy súlyos beteg rokonomat is el kellett kezdenem ápolnom. Ezektől úgy megzuhantam, amit sosem gondoltam volna. Szerintem már sosem leszek a régi. Kis javulás van, de senki sem érdekel, elvesztettem az emberek iránti érdeklődésemet.
2020. dec. 27. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!