Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudok barátságot kialakíta...

Nem tudok barátságot kialakítani, mert mindig megsértődök a viccen?

Figyelt kérdés

Mindig megsértődöm olyanon, amin nem kéne. Csak jön egy rossz érzés, és inkább nem barátkozok, csak hogy ne viccelődjenek. Olyan jó lenne együtt jólérezni magunkat, de inkább mindig elfutok, mert félek hogy megsértődnék. Meg nem engedem magamhoz az embereket, mert ahogy vidámabb lenne a hangulat, azt hiszem megsértődöm. Változni szeretnék.

Egy csomó évet elszúrtam barátok nélkül, csak otthon ültem.

Hogy tudnék változtatni magamon?


2020. dec. 27. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Na de min sértődsz meg?

A legfontosabb szabály, hogy csak a saját véleményed számít magadról. A sértődés mindig azt is jelenti, hogy mások véleményét magadról többre tartod, mint a sajátodat. Ne tedd, a tied a legfontosabb. A második szabály, hogy elfogadd, nem rajtad, hanem veled együtt nevetnek. Ha mégis azt érzed, hogy rajtad, jusson eszedbe az első szabály. Emeld fel a fejed, és szarj rájuk magyarul :)

2020. dec. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na azért fontos mások véleménye is, főleg a pozitívak :)

De amúgy meg annyira nem foglalkozok mások véleményével. Hanem csak jön a sértődés. Nem haragszom rá, tudom hogy nincs miért haragudnom, de hogy ne legyen rosszabb, inkább elmegyek onnét. Ami régebben jó volt, azon most megsértődöm, pedig nem kéne.

2020. dec. 27. 17:01
 3/6 anonim ***** válasza:
"a tied a legfontosabb" - ez egy prioritás. Nem jól írtam az előbb, vagy nem érted, mire gondoltam. Teszek egy utolsó próbát. Építő jelleggel bír mások véleménye, de soha ne ásd másoké alá a sajátod. A sértődés gyökere mindig mások véleményének túlértékeléséből fakad. Mondok egy példát: egy hajléktalan azt mondja az utcán, büdös vagy. Persze ott figyel rajtad valami "kommersz" Chanel, tőle meg a borz is sírva kéri a receptet (klasszikusan). Számít a véleménye? :) Nem, mert biztos vagy az ellenkezőjében. Ez lesz a harmadik szabály. Legyél biztos magadban. Nem nehéz ez (lásd, büdös vagy), ha nem számít mások véleménye. És figyelj oda, hogy a pozitív vélemény csalóka: egót épít csak, ha nem vagy objektív önmagaddal.
2020. dec. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze, értem, a rossz kritikákon nem kell megsértődni. Ha valami jó dolgot élvezek, hiába mondanak bármit rosszat, nem veszem komolyan, tényleg csak a tanító jellegűt. Ha az emberek odafigyelnének minden bántásra, senki nem kezdene semmibe. De én nem is sértődök meg a kritikákon.

Hanem egy sima viccen sértődök meg. Nem merek boldog lenni, vagy nem tudom. Iszonyat, hogy nem merek emiatt barátkozni.

2020. dec. 27. 18:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Na, rendben.

– Hallod?! Ti hogyan szoktátok kezelni a konfliktusokat?

– Pofon egyszerűen.

Most ebben mi a sértő? :D

2020. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Semmi, azt hiszem csak túlbonyolítottam.

Már bánom, hogy nem viccelődtem többet :D

2020. dec. 27. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!