Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnám a vágyaimat...

Hogy tudnám a vágyaimat kiölni magamból?

Figyelt kérdés
Olyan vágyakról van szó, amik sose teljesülnek nagy valószínűséggel. Túl nagy dolgokra vágyom, és hát lássuk be, álmodik a nyomor kategória. Szeretnék ezektől megszabadulni. Elfogadni. Hiába próbáltam meggyőzni magam, hogy más is jó, nem csak ezekre vágyom, mással is beérem, hát nagyon lerí róla a savanyú a szőlő kategória. Szerintetek hogyan tudnám ezeket tényleg elengedni. Úgy hogy tényleg ne érdekeljen semmi, és vágyak nélkül éljek?

2020. dec. 27. 20:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd bővebben?
2020. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Lobotómia:


[link]

2020. dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Új megvalósítható célokat kéne találni.
2020. dec. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem elengedni kell, hanem megvalósítani
2020. dec. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én is teljesen ilyen vagyok. Olyan nagy dolgokról álmodozom, amelyek csak a felső 2%-nak jönnek be, és ezért vagyok boldogtalan. Aztán egyszer rájöttem arra, hogy boldogabb lennék, ha kicsit visszavennék a saját magam és az élet elé támasztott elvárásaimból, de utána azonnal realizáltam, hogy akkor sem lenne igazán felhőtlen életem, mert mindig az jutna eszembe, hogy nekem ennyivel kellett beérnem, nekem ez jutott, az alsó kategória, az apró örömök. Szóval talán az arany középút lenne a legjobb megoldás, de az a helyzet, hogy manapság már a középkategóriás célokat is nagyon nehéz elérni sajnos, ezért talán még az sem sikerülne. Szerintem ezt nem lehet kiölni senkiből teljes mértékben, ezért muszáj lesz életünk végéig vergődni a saját savanyú levünkben. Ez van.
2020. dec. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
1-esnek hát például olyanok, hogy szerettem volna bejárni a világot, de csoda, ha egyaltalán külföldre tudok menni. Szerettem volna szép környezetben élni, de kénytelen vagyok a ronda blokkokban lakni, mert nincs másra pénzem. A hobbik amiket szerettem volna, azokra se nagyon van pénzem. A család meg ezek nekem nem okoznak örömet. Arra meg pont nem vágyom, pedig az elérhetőbb cél lenne. Szóval ez a gond. Nagyon lehangoltá tesz ez az egész. A környezet ahol élek, a tudat, hogy csak sóvárgok minden után. Hogy hiába tudatosítom, hogy ez van, ezt kell szeretni, ez a nyálcsorgatás nem múlik el. Ráadásul tudom, hogy másnak még rosszabb, mert azért ha úgy nézzük elég kaja van, van fűtés, van tiszta víz, szóval az alap dolgokra jut, de semmi plusz. És mivel másnak még rosszabb, ezért még emellé bűntudatom is van, hogy mégis ilyen lehangolt vagyok és csak sóvárgok. A kelleténél jobban megvisel a dolog. Kedvetlenné váltam és gyakorlatilag két érzelem van bennem. A sóvárgás meg az ahogy próbálom elfojtani. Egyszer korábban gondoltam pszichológusra, de hát gondolom nem meglepetés, hogy pénzem nincs rá, a háziorvos meg azt mondta nem elég nagy a problémám, nem kaptam beutalót. Szóval arról is letettem már. De nagyon jó lenne, ha ettől meg tudnék szabadulni. Nem tudok már más örömének se örülni, mert elfog a keserűség meg az önsajnálat. Ez az egész dolog eléggé toxikussá tesz úgymond. Nem tudom hogy a fenébe öljem ezt az érzést meg.
2020. dec. 27. 20:43
 7/17 A kérdező kommentje:

#5, igen pontosan ezt érzem. :(

#3 próbáltam már azt is. De mindig az jön belém, hogy mintha vizet töltenék egy lyukas vödörbe, mintha sótlan kevesen élnél, ennéd hogy éhen ne halj, de semmi Ózd nem lenne.

2020. dec. 27. 20:47
 8/17 A kérdező kommentje:
Íze nem ózd
2020. dec. 27. 20:47
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem megölni kell az érzést, hanem elkezdeni tanulni és dolgozni. A vágyaid többsége pénzzel megoldható, tehát pénzt kell szerezni. Az meg van a világon bőséggel.


Persze könnyebb kifogásokat keresni.

2020. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha újraindult az élet, fogod magad és elmész dolgozni egy óceánjáróra. Kemény meló, de bejárhatod a világ legszebb tájait, és még fizetnek is érte. A szabadnapjaidon kedvedre turistáskodhatsz, amikor meg dolgozol keresel egy rakás pénzt.

Családot nem szeretnél tehát ez nem akadály, viszont megkeresheted a pénzt ami az áhított hobbikhoz kell (a hajón úgysem tudsz mire költeni).

Van még kérdésed?

2020. dec. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!