Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem köt le semmi?

Miért nem köt le semmi?

Figyelt kérdés

Szinte csak sodródom. Nincs olyan tevékenység, ami különösebben feltöltene, amit élveznék. Alibi tevékenységek vannak, pl. számítógépes játék, de azt is hamar megunom, és néha már csak azért játszok, hogy csináljak valamit.


Nem köt le semmi. A munkám sem, az egyetem se, ott is csak a minimumot hozom, és nagy nehezen állok neki tanulni.

Próbálkoztam több hobbival, zene, gitár, programozás, sport, tudományok, ideig - óráig csinálom, aztán megunom és megy a levesbe.


2020. dec. 27. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
És addig az ideig-óráig élvezed? Szóval élvezed, csak hamar megunod, vagy soha nem is élvezed?
2020. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kissé ismerős a dolog: engem azért nem köt le semmi sem, mert amiket kipróbáltam, vagy kudarcot vallott, vagy sikertelen vagyok benne, így más, további dolgok sem érdekelnek már. Gáz.
2020. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Szia! Legyél nagyon sokat a barátaiddal, az együtt töltött időnél semmi sem ér többet. Plusz, tanulhatnál nyelveket. Nagyon jó kis elfoglaltság és kihívás is egyben. Először hobbi szinten, aztán ha megtetszik és úgy mond beleszerettél a nyelvbe, akkor komolyan is foglalkozhatsz vele. Menj el túrázni, persze nem télen hanem mondjuk nyáron. Járj el moziba, mozdulj ki egy kicsit és lehet hogy rátalálsz a szerelemre is ;) NYáron utazz el a bBalatonra vagy máshova, ha tehetősebb vagy akkor külföldre is a barátaiddal. Menj el edzőterembe is gyúrd ki magad nyárra. Legyen házi állatod, ez lehet akár kutya, macska, nyúl bármi, biztosan lekötne és egy percig sem unatkoznál, persze csak akkor ha felelőségteljes vagy és megtudsz neki mindent adni, na meg hogyha van is időd rá hogy foglalkozz vele.
2020. dec. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ideig - óráig azt hiszem igen, utána ellaposodik, ill. többet kellene beletenni.


Egyébként pl. a materiális dolgok sem vidítanak fel, pl. veszek valamit magamnak. Nem élvezem a vásárlást sem, így a pénzemet nem is költöm szinte.

2020. dec. 27. 21:44
 5/10 A kérdező kommentje:

3: jó ötletek, sajnos egyik sem vált be, egyrészt barátaim nincsenek, ill. nem nagyon tartok kapcsolatot emberekkel.


Nyelvtanulással is ugyanúgy jártam, mint a többi hobbival, abbahagytam, nem kötött le.


Túrázás sem köt le, és nincs is kivel menni, idegen emberekkel meg túl nagy stressz faktor.


A háziállatom nem rég halt meg, többet nem szeretnék, 18-20 évig folyamatosan a gondjukat viseltem, és igazából nem hiányzik nekem, hogy állatorvoshoz rohangáljak. Pedig nagyon szeretem őket.


Edzőteremmel is próbálkoztam, egyszerűen unalmas súlyokat emelni, monoton a kardió is, és az a rengeteg vadidegen ember...

2020. dec. 27. 21:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok évek óta és nem hiszem, hogy van rá gyógyír. :(
2020. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
hármas vagyok. Szerintem változnod kellene kicsit. Besavanyodtál és zárkózott vagy. Az ember egy társasági lény, ha nincs legalább egy valaki akivel jól érzi magát, akkor összedől, depressziós lesz. Menj el, járj el klubbokba, vagy menj el diszkóba, vagy haverkodj össze a munkában valakivel. Mozdulj ki, utazz el, mert ez így nem élet. Mondom tedd ki a lábadat a házból és legyél nyitott, pozitív és közvetlen.
2020. dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És az nem lehet egy megoldás, hogy folyton változatod a hobbiaid? Alapból nem tudom, hogy nálad a megunás mit jelent, mert ha ciklusosan unod meg úgymond, tehát megunod később megint kedvet kapsz, akkor lehetne ciklusosan más a hobbid. Tehát öt hobbit vagy amennyit akarsz, annyit váltogatsz. De ha úgy unod meg, hogy örökre, akkor is lehet váltogatni. Ugye azt írtad, egy kis ideig élvezed. Szóval ha amint megunod váltassz, akkor igazából nem unatkozol. Vagy ez nem működne?
2020. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Nem lehet ,hogy az a bajod ,hogy “tudat alatt” nagyon türelmetlen vagy s ha nem látod szinte azonnal a fejlődést, haladást az adott dologban akkor ráunsz mert úgy érzed csak egyhelyben topogsz? Próbálkozz valami pörgőssel, hátha az bejön.
2020. dec. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Talán nem érdekelnek annyira a dolgok, vagy türelmetlen vagy.

Úgy vettem észre, hogy aki mindent megun, az nem szeret várni.

Az életben sokszor kell várakozni. Olyankor nincs dolgod, csak vedd lazán, érezd jól magad.

Próbálkozhatsz még sporttal, futás, terepbiciklizés, gördeszka, jégkori, önvédelem, fejleszd magad, tanulj. Mondjuk ezek között vannak veszélyesebb sportok, de neked hátha ezek jönnek be.

2020. dec. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!