Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak olyanok, akik úgy...

Vannak olyanok, akik úgy gondolják, hogy a mai fiataloknak “minden a popsijuk alá van tolva”?

Figyelt kérdés
Nem most persze, és nem azt jelenti, hogy elkényeztett kis görcsök. Nem kell gyereket vállalniuk nyomásra, nem szólják meg őket, ha együtt élnek házasság nélkül. Bárki járhat egyetemre, CSOKra kapnak több milliós hitelt. Tanulhatnak külföldön, fapadossal utazhatnak bármerre Európában. Két nyelvvel és egy gazdasági/informatikai diplomával övék a világ
2020. dec. 28. 11:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

A régi időkben nagy király voltál, ha a magyaron meg az oroszon kívül meg tudtál más nyelven szólalni. Most pedig ott tartunk, hogy már illik 2-3 nyelven beszélnie az embernek, ha ez versenyképes fizetést szeretne és mások a további elvárások is.


Az, hogy valaki fapadossal eljut a pontból a b-be nem hinném, hogy azzal egyenlő, hogy egy a popsija alá van tolva bármi is.


Iletve ne feledjük, hogy az iskolákban vannak azért még vaskalapos tanárkák akiknek hála a diákok 45 perceken át nem ehetnek meg ihatnak és a termet sem hagyhatják el és motiválatlanok lesznek.

2020. dec. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Fapados: Régen hatalmas dolog eljutni Rómába pl. Most akár 10.000 forintból is kijöhet az oda-visszaút
2020. dec. 28. 11:22
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
De az idősebb embereknek is, akik ugyanúgy utaznak. Vagy a fapadoson a 30 év alattiak mennek csak?
2020. dec. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hogy nem ehetnek-ihatnak, azzal mi a gond. Egyetemen, gépteremben, laborban 1,5 órákat kell kibírni. Sportolók sem ehetnek/ihatnak. Se a pénztárosok, se egészségügyi dolgozók, se idegenvezetők vagy legutasiserok
2020. dec. 28. 11:25
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

De azt is hozzászámolod, hogy mennyivel másabb a világ, mint akkor volt? Nekem nagyapám az akkori ELMŰ-nek dolgozott villanyszerelőként, mamám pedig dajka volt egy óvodában és tudtak házat építeni Budapest agglomerációjában. Ezt ma 2 átlag szakmunkás hol tudja megtenni? Akiknek nincs legalább átlag 400k fizuja, azok még hitelre sem tudnak megcsinálni egy ilyen dolgot. De inkább 600k az, ami kell hozzá.


A CSOK-al kitörölheted a mai árak mellett, főleg, ha nem jön be a 3-ik gyerek akkor nézelődhetsz.


A többi dolog pedig azért elérhető, mert így fejlődik a világ, 5 év múlva ezek a dolgok lesznek röhejesek az akkor fiataloknak.

2020. dec. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Kezdjük ott, hogy a nem kell gyereket vállalni nyomásra kapásból sok családnál nem igaz, mert amint elmúltál 18 éves azzal zaklatnak, hogy mikor lesz feleséged, férjed, gyereked, családod mert a "család a minden is" ami nélkül nincs értelme élned sem.


Ugyanezt tolja a képedbe az állam, család, gyerek. Az egyedülállók, vagy nem családosok zéró támogatást kapnak. Vállaljunk gyereket mert kell a CSOK meg a 6 milliós támogatás alapon.


Egyetemmel is az a baj, hogy legtöbben nyomásra mennek oda, aztán kibuknak és ott tartanak, hogy sehol. Vagy végig vergődik aztán diploma nélkül semmire nem jutnak. Holott lehet egy jobban felépített szakképzési rendszerrel megtalálnák a maguknak való végzettséget és kétkezi munkából sokkal jobban megélnének, hiszen nem csak IT-s meg gyári munkás létezik.

2020. dec. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Na meg hiába CSOK, ha mellette teljesen más ingatlan árakkal kell szembe nézni.


Régen voltak típustervek, meg átjött a szomszéd falazni, nem kellett 15-20 cm szigetelés a házra, meg nem kellett az engedélyekhez is engedély.


Ma meg lassan ott vagy, hogy mindent csak szakember csinálhat, arany áron. Amivel nem is lenne baj, ha lenne miből megfizetni az átlag embernek, és nem ugyanúgy kókányolt szar lenne, mintha magamnak csinálnám meg tökrészegen.

2020. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem aki emiatt szidja a fiatalokat, az egy megkeseredettt rosszindulatú irígy. Normál esetben örülni kellene, hogy már nem kell olyan dolgok miatt szenvedni, mint anno nekik. De sok olyan van sajnos, aki inkább úgy vele "ha nekem sz*r volt, legyen neki is". És akkor jön a "bezzeg az én időmben", "ezek a mao fiatalok". Kedvencem amikor kárognak, hogy "milyen jó volt anno, hogy nem volt internet, manapság minden gyerek csak a telefont nyomkodja."

1. Ők nevelték ki a generációt

2. Elég gáz a Facebookon megosztani, milyen sz*r az internet

3. Ha nekik lett volna okostelefonjuk anno, ők is ugyanúgy nyomkodnák mint most "mi"

Fejlődik a világ, élünk a lehetőségekkel, ha ez segg alá tolásnak számít, sajnálom, rossz betegség az irigység, de sajnos végiggörgetem a közösségi oldalt, és nagyon sok helyen a virágos képkeretes, capslockos boomerek károgását látom, nyomdafestéket nem tűrő stilusban. 🙎🏼‍♀️

2020. dec. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%
Én is úgy látom, el vannak kényeztetve, legalábbis a legtöbbjük megkapja a háttértámogatást amivel aztán tud boldogulni. De aki nem, annak viszont k*rva nehéz lesz önerőből megszerezni mindent. Szerintem minden generációnak megvan a maga baja, még ha ezt mi másként is látjuk. Én sem lennék fiatalabb, akkor sem, ha mindent a fenekem alá tolnak. Én úgy látom, ez a világ már csak sz.rabb lesz.
2020. dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt is érdemes hozzátenni, hogy a régi időkben harmincöt éves korára a legtöbb embernek volt már gyereke, most meg egyre több ember érzi úgy, hogy nem tudna hova szülni jelenleg vagy anyagilag nem áll készen vagy az időzítés nem jó vagy ideje nem lenne gyereket nevelni.
2020. dec. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!