Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt tapasztalom hogy a mostani...

Azt tapasztalom hogy a mostani fiataloknak nagyon nagy a tudásszomja. Ez miért van?

Figyelt kérdés
Azt hinné az ember hogy az iskola kielégíti őket.
2018. nov. 7. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Én már kicsit idősebb vagyok a "mai fiataloknál", de bennem is tombol a tudásszomj és a mai napig imádok új dolgokat tanulni, képezni magam, ez egy olyan folyamat, ami életem végéig el fog kísérni. Amit az iskolában tanítanak, az csak nagyon kis mértékben fedi le azt a hatalmas mennyiségű információt, amihez manapság hozzáférünk, nem is értem azokat, akiknek a kötelező tanulmányok kielégítik a szellemi igényeiket.
2018. nov. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tudom,de amilyen iskolai követelmények vannak, amellett hogy marad nekik energiájuk és igenyük arra hogy még több tudást szívvjanak magukba?


Egyébként dícséretes a széleslátásod.

2018. nov. 7. 15:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem az érdekli őket, amit az iskolában tanítanak. Szakközépbe jártam, négy évig olyan tárgyakat tanultam amik nem érdekeltek. Egyedül az ötödévet élveztem. Unalmas és monoton az iskola. Ráadásul azt is tudtam, hogy nekem azokra a dolgokra sose lesz szükségem az életben. Viszont szívesen olvasgattam délutánonként szakmai könyveket.
2018. nov. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, én ennek az ellenkezőjét tapasztaltam! Szerintem a mostani fiatalok utálnak tanulni. A tananyag sem olyan erős, mint régebben.
2018. nov. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt mégis miből gondolod, hogy a tananyag nem olyan erős, mint régen?
2018. nov. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
#5 mert mindenki ezt mondja! A tanárok is, meg a szülők is. Az egyetemen is folyton az a problémájuk, hogy nincs normális tanítás a középiskolákban!
2018. nov. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 A tananyag van annyi, mint régen. Az, hogy egyes iskolák nem adják le rendesen, az más kérdés. Az elitebb gimnáziumok/szakgimnáziumok ma is leadják rendesen, amit kell. Ott a gyerekek meg is tanulják. Persze sok iskola van, ahol ez nem történik meg.
2018. nov. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolát ne vegyük annyira számba, mert kb minden diák utál bejárni.

Az iskolai órák 80%-át halálra unom, és majd elalszok, annyira nem érdekel.

A maradék 20% pedig annyira érdekel, és szeretem, hogy külön utánanézek a dolgoknak, szimplán azért, mert érdekel.

És még több az olyan dolog, amikről az iskolában szó alig esik, engem viszont borzasztóan érdekelnek, így egyetemen legalább CSAK azokat tanulhatom, amik érdekelnek.

17/L

2018. nov. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
Jó vicc volt, nevettem...
2018. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem régebben is ilyenek voltak a diákok, csak nem volt lehetőségük olyan könnyen információhoz jutni, mint a mai fiataloknak.

Én most vagyok végzős, és azt tapasztalom, hogy a középiskolásoknak nagy mennyiségű anyagot adnak le rendszertelenül, semmit sem fejtegetnek mélyebben. Az órák nagy részén csak unatkozom, de ami érdekel, annak itthon is utána nézek. Legtöbb esetben biológiával, fizikával kapcsolatos könyveket meg cikkeket bújok, de ez nem azt jelenti hogy más nem érdekel, rengeteget olvasok, írok szabadidőmben, néhány történelmi esemény is érdekel, és szinte minden tantárgyból szoktak olyan dolgokat említeni amire felkapom a fejem, és otthon utána nézek. A suliban csak két nyelvet tanulunk de itthon még kettőt elkezdtem önszántamból, és imádom az egyes országot kultúráját is tanulmányozni, olvasgatni róluk. Rengeteg hozzám hasonló diák van, és szerintem sokkal több is lenne, ha az iskola nem ölné ki legtöbbjükből a lelkesedést. Tanulni a világ egyik legjobb és legszebb dolga, szélesíteni a látókörünket, megismerni a minket körülvevő világot..arról nem is beszélve, hogy jó érzés hogy szinte minden témához hozzá tud szólni az ember, még akkor is, ha némelyikhez csak alig.:)

Szóval szerintem ez a válasz a kérdésedre, túl könnyen hozzáférhetünk információkhoz, és ezt ki is használjuk.

2018. nov. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!