Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudják az emberek...

Miért nem tudják az emberek rendeltetésszerűen használni a társkeresőket?

Figyelt kérdés
Jelenleg a Badoon vagyok fent és egyszerűen röhelyesnek találom a dolgot. Férfi vagyok. A nők 90% semmi bemutatkozást nem ad meg, de még érdeklődési kört sem, pedig ezek alapján keresek potenciális jelölteket és így szinte lehetetlennek érzem a dolgot. Kb 15 perces dolog lenne megadni a dolgokat és rengeteg időt meg lehetne spórolni vele... Például soha nem írnék rá olyan nőre aki Éjjel-nappal Budapest rajongó, de szerintem ők is így vannak velem, ha látják az érdeklődési köreimet. Vagy a kedvencem: eper, szerelem, fagyi, hűség... Wtf? Ezeket az emberek 99%-a szereti és teljesen értelmetlen megadni mint érdeklődési kör. Természetesen így igazán személyreszóló üzenetet se lehet írni, max az örökzöld szia!mizu? kombó jöhet szóba. A másik, itt van a szívezős rendszer. Ez egy jól működő dolog lehetne, ha használnák az emberek. (persze lehet, hogy csak én kapok kevés kedvelést, ezért látom így a dolgot) Ha kölcsönös a dolog, akkor lehet ismerkedni, és nem kellene mindenkinek személyreszóló üzenetet írni, amiből jó ha 100-ból 2 választ kap az ember(persze ez is lehet eltérő, attól függően, hogy milyen jól néz ki a férfi). Szóval kíváncsi lennék a másik oldal véleményére is, hátha csak én látom rosszul a dolgokat.

2020. dec. 30. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytad hogy a két válaszból egy scammer. Ez volt a tapasztalatom.
2020. dec. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a Facebook társkeresőt próbáltam ki mostanában. A férfiak többsége vagy semmit nem ír magáról, vagy csak annyit, hogy "ismerj meg". Van, aki fotónak is valami olyan pocsék minőségűt ad meg, amin alig látható.
2020. dec. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, kedves kérdező, hogy ezeket csak unaloműzőként, szórakozásból vagy önbizalomnövelőnek tartják, hányan ugranának rá a pucsítós fotóikra. Aki komoly, az komoly bemutatkozót ír magáról. Javaslom ezen platformoktól való tartózkodást és használj komolyabb társkereső oldalakat! Régen volt a Randivonal, Love.hu azokon is voltak hlyék, de sok komoly kapcsolat onnan született.
2020. dec. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem akarják...
2020. dec. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Azért mert a legtöbb nő ezt egosimogatásra használja. Csak töltögetik vele az ego puttonyt.

amúgy meg minek írjon ki bármit is?

A legtöbb kanos idióta egy véres torzónak is írogatna hogy "sexy vagy". :D

2020. dec. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Azért így használják, mert egy nő üres adatlappal is számtalan érdeklődést kap. Aztán, ha esetleg akar kapcsolatot, akkor válogat a helyesebb érdeklődők közül, ha nem akar kapcsolatot, akkor meg csak olvasgat.
2020. dec. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Így volt ezt már 100 éve is, ezért mondják, hogy élőben kell ismerkedni, nem azért, mert mindenki ragaszkodik a kőbaltához.


Példának okáért, most felmegyek az egyik legismertebb, legnagyobb, de nem mobilos oldalra, rákeresek teljes JNK Szolnok megyére, 25-35 közötti minden nő.


Eredmény: Utolsó belépés ideje alapján 5 azaz öt aktív tag a teljes megyében, ebből 4 teljesen üres profil, se kép, se leírás, semmi. Az ötödik meg erősen C-betűs, valami prosti lehet.


Kb. ez az online társkeresés a fiatal felnőtt korosztály számára. 50-60 éves kor környékén már többet találsz, de ez nem sokat segít rajtad, ha te nem abba tartozol.

2020. dec. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Általában én is unaloműzésre használom és nem sűrűn nézek fel. De ha már így felhoztad a nők hiányosságait én is azt tudom mondani, hogy sok férfi nem oszt meg normális képet magáról és így nem lehet eldönteni, hogy most akkor tetszik vagy nem. A másik meg a szimpátia. Én az alapján szoktam válaszolni ha szimpi az illető. Látom, hogy írt megnézem a profilját és ha szimpatikus akkor reagálok, ha nem, akkor nem. Ilyen egyszerű.
2020. dec. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem leginkább tabuként kezelik, azért használják komolytalanul. a legtöbben valószínű azért nem írnak mélyebb bemutatkozást, meg nem tesznek fel normális képeket magukról, mert "meglátják a barátai, mit fognak majd gondolni". nekik előbb ezt a szorongást kéne leküzdeniük, hogyha komolyan ismerkedni szeretnének, fel kéne vállalniuk a nyilvánosság, így akár a baráti körük előtt is. (aztán most persze említhetjük a baráti körök összetételét is, ami miatt ez nem akar sehogy összejönni...általában akiknek van egy baráti körül, legkevésbé valószínű, hogy mindegyikben meg tudnának bízni, nagy részük felszínes barátság, így jogosan érzi azt, hogy majd a háta mögött ki fogják beszélni...)


szóval szerintem valahol itt gyökerezik a probléma.


a folytatása meg az, hogy mivel erősen kerüli, mellőzi az értelmes ismerkedést, így egy idő után azt se fogja tudni, hogy kell, így amikor rászánná magát, akkor is full tanácstalan, hogy is kezdjen hozzá...

2020. dec. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Az emberek egy jó részenem használja a társkeresőket rendeltetésszerűen, mert vagy túl buta, vagy túl sunyi, vagy túl kényelmes hozzá.

Én még nem mentem fel társkeresőre, de láttam párat barátnőknél... amiket folyamatosan látok:

- amit te is leírtál, nemtől függetlenül, hogy tök semmitmondó dolgokat ír le magáról, olyasmit, ami nem ad túl sok támpontot másoknak... szeretem a kávét meg a csokit meg a barátaimat... kedvenc színem a kék... esetleg odaírja, hogy szereti a Harry Pottert, mint vmi kuriózumot

vagy "ha kíváncsi vagy, írj rám, és akkor többet megtudsz"

- aki meg se nézi a másik profilját, és ráír, aztán fel van háborodva, ha vissza van utasítva, ha már alapvetően kiesett a szűrőn... pl. barátnőmnek le lett írva a profiljában, hogy 30-38 éves budapesti férfit keres, erre 53 éves ír Taktaharkányból, és aztán mindenféle felszínes k...nak, amiért nem hajlandó egy 28 éves budapesti nő vele ismerkedni

- aki direkt komoly kapcsolatot kereső nőnek ír, és azonnal kiderül, hogy igazából csak mellékest keresne az asszony mellé, vagy rögtön azzal indít, hogy meztelen képet kér, meg kérdezi, hogy borotválja-e a punciját

- iszonyat gáz profilképek tömkelege... profilkép, ahol az illető egy ugyanolyan nemű haverjával / tesójával pózol (hogy még véletlen se lehessen kideríteni, melyik), kép egy autóról / kiskutyáról / Marvel-szuperhősről / rajzolt vízinimfáról, mákos kép; fekete hajú ember fekete forgósszék előtt kizárólag webkamos fotóval; szanaszét filterezett-fotoshopolt képek; kép, amin semmi nem látszik az illetőről (kalap van rajta, ami eltakarja a fejét; "no photo" kéztartás, "művésziesen elmosódott" kép és társai)

vagy ami legjobb, fotó nélkül

- alibiszövegek a profilon, amik nem igazán őszinték

kedvenceim:

"nagylelkű partner kerese" nőknél - a pasi fizessen mindent

"fiatalos" 40+ pasiknál - bulizni akar és csak 20onéves csajokat hajkurászik, minden más külső-belső tulajdonságára nem illik a jelző (komolyan, olyan sörhasú, kopasz, ápolatlan embereket láttam ilyen jelzővel... sőt volt egy olyan barátnőm is, aki konkrétan a fiatalos, sármos idősebbekre bukott, az egyikkel elkezdett beszélni... erre kiderült, hogy otthon gubbasztós, nem szeret sportolni... az mióta fiatalos? :D)

"nőies alkatú" kövér nőknél, akik szerint csak a gömbölyded idomok a nőiesek

2020. dec. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!