Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem működik nálam a...

Miért nem működik nálam a szálkásítás,tömegelés rendeltetésszerűen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudnátok tanácsokat adni miért buknak el nálam a fentebb említett edzésprogramok? Fontos adatok:186cm,68-73kg Férfi , 17 kb 14% testzsír a kajára az utóbbbi időkben nagyon elkezdtem odafigyelni,régebben csak nagyjából. Az edzéstervem felsőtest-alsótest bontásban megy,sok alapgyakorlatot tartlmaz heti 4 edzés természetesen pihenőnapokkal. Szálkásításkor (73kg-val kezdtem és 67,8(jelenleg) a következő makrók szerint étkezek:2145 kcal , 150g fehérje 48g zsír, 267g szénhidrát. A kalóriáim forrása javarészt: zab,rizs/bulgur,csirkemell,olívaolaj,cottage cheese,csirkemell,pulykamell felvágottak,zsírcsökkentett sajtok,teljes kiörléső toast/teljes kiörlésű rozskenyerek,fagyasztott erdei gyümölcs,mandula,napi 5g Kreatin monohidrátot szedek,1db multivitamin kapszulát,ezek mellett zöldség,gyömölcs de ezek ritkábban jutnak eszembe sajnos :/. A nap végére szinte pontosan el is találom a makrókat , értsd: mai szénhidrát:245 g, zsír:45g , fehérje: 146g. Mindent beleírok és nem csalok. Napi 3 liter körüli folyadékot viszek be javarészt vízből. Alvás: mostaában megvan a minimum 7-9 óra de régebben sokszor volt 5-6 vagy akár 4óra. A problémám az,hogy szálkásításkor láthatóan vékonyabbak lesznek a karjaim,amik amúgy sem olyan nagyok.:alkar-bicepsz,tricepsz és sokkal gyengébb is leszek. Tömegeléskor nyílván ilyenkor más étrendet alkalmazva: Minőségi izomtömeget nem érzek,hogy feljönne rám,inkább zsírosodás alsó hasra és nyakra :( . Szálkásítani a kockás has miatt akarok,amitől egyébként nem vagyok messze csak abban nem vagyok biztos,hogy ha elkezdek tömegelni ugyanígy javarészt zsírosodok minőségi és tartós izomtömeg felvétele helyett.Tömegelni viszont az alkarom és felkarom vastagsága miatt. De azt sem akarom,hogy szálkásításkor ennél is bot szerűbb legyenek a karjaim. Szeretnék inkább testkompozíciót váltani,régebben 22% testzsírom volt, szerencsére ebből sikerült lefaragnom kb 14%-ra. Egyszóval szeretnék kockás hasat és nagyobb karokat egyszerre.A testem viszonylag edzetlen kb 4-5 hónapos edzőtermi előélettel rendelkezem, komolyabb sportokat nem űztem. Milyen étrenddel és edzéstervvel tudom ezt megtenni? (Gondolkozom a 6 napos push-pull-leg bontásban)

Bocsi az esetleges helyesírási,fogalmazási hibákért.



2020. dec. 2. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mielottbelfelejtem.. 48g zsír alacsony. 1g/tskg ala nem kellene menni, fontos hormonalis folyamatokhoz azukseg van ra. Enyhe kaloria tobbletben tomegelsz, akkor nem fogsz elzsirosodni, viszont ha tomeg nelkul leszalkasitasz, akkor vekony leszel. ez ellen nincs mit tenni. Egy ovatos tomegelessel eddzel 1 evet, aztan szalkasits le.
2020. dec. 3. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

No várj.

"A testem viszonylag edzetlen kb 4-5 hónapos edzőtermi előélettel rendelkezem, komolyabb sportokat nem űztem."


Minek akarsz te fogyni? jaj bocs szálkásítani az sokkal férfiasabb. Ha nincsen rajtad izom?


A te problémád hogy bár az étkezésed rendben van. Nagyjából (146g fehérje felesleges). Valószínűleg az edzésed nem ér egy hajítófát sem.

2020. dec. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen magassággal nyugodtan lehet moderált tömegelést folytatni 90 kg-ig, aztán egy szálkásítás.
2020. dec. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

6 napos push-pull-leg bontást mennyire ajánlanátok? A kalóriámat tervezem felvinni 2800kcal-ra,így napi 300kcal többletben leszek a tervek szerint. Szabad ezek mellett kardióznom/HIIT edzést csinálnom?

2020. dec. 3. 13:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lassan a lovakkal!

Átolvasva az irásod,a te problémád ,hogy mindent akarsz egyszerre.Vékony karok,de szálkásítanál.Tömegelni akarsz,de kockás hasizmokat.

Erre a testömegre és magasságra hús kell.Ne pöchölj cardiokkal,meg mitomèn mivel,hanem állj neki tömegelni,és hagyj neki idöt.Abból semmi nem lesz,ha havonta ugrálgatsz tömegelesröl szálkásításra oda-vissza.

A szervezeted azt se tudja mit akarsz éppen.Tömegelj egy fél évet,es akkor látni valamit,és a tovàbbiakat.

2020. dec. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Jól írták. Kardió elég max heti 2-3x, vagy ha úgy érzed nem is kell.

Legalább 1 évet tömegelj, feljön jó esetben 6-10kg izom, utána nagyságrendekkel jobban fogsz kinézni pl 2022 nyarára egy szálkásítás után.

2020. dec. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az edzeseket erdemes ugy tervezni hogyhs pl futni jsrsz akkor melle uszas vagy valami ami pihentetobb.

Sok szerintem a heti 4 edzes foleg h ugralsz mindenhova es ki is vagy faradva.

Ez azt jelenti h nem birod a kevesebb kaloriabevitel miatt is.Elofordulhat hogy nem vittel be megfelelo mennyisegu Bvitamint (tobb fajtaja van nem eleg a zab),ami majban,elesztoben v huvelyesekben is elofordul,plusz a rez,cink,molibden stb.Ezek is lenyegesek.Ha nyomelemhiany van akkor se megy a fogyas.Meg akkor se ha rastresszelsz.Dolgozz magadon es fogadd el magad.Fagyasztott sz.r helyett vegyel friss gyumolcsot,abban van vmennyi vitamin.

2020. dec. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!