Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hátrány az életben az ha egy...

Hátrány az életben az ha egy kicsit csendes a személyiségem?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vagyok az a fajta aki egész nap beszél,vagy mindenkivel el tud beszélgetni órákon át bármiről.Viszont nem vagyok az a néma gyerek sem,tehát én is el tudok beszélgetni az emberekkel csak az átlagnál egy kicsit kevesebbet tudok beszélni.Ez egy kicsit zavar és az utóbbi időben ez jár a fejemben.Lehet hogy majd a későbbi idő folyamán jobban megnyílok az emberek felé mivel még csak 19 vagyok és remélem hogy így lesz.Csak megkaptam párszor már hogy többet is beszélhetnék azért.És akkor egy kicsit zavarban voltam mert gáznak éreztem ezt.Ti hogy vagytok ezzel?


19/F


2020. dec. 30. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen a személyiségem, de szerintem nem gáz. Én elvagyok a saját társaságomban, ahol az összes barátom normális. A bővebb csevegéseket meg kihagyom a jóravaló emberekkel:D
2020. dec. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

Igen, óriási hátrány.

18/F

2020. dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is ez a problémám. Vegyük például az osztálytársaimat. Isznak, cigiznek, össze-vissza pasiznak, egész nap ordibálnak, csúnyán beszélnek, stb.

Nem értik meg, hogy velük azért nem beszélek sokat, mert nem vágyok ilyen társaságra.

De tudom, hogy nem velem van a baj. Értelmes barátokat keresek helyettük, ők meg egyenek sünt.

Szelektálni kell az embereket. Szerintem ez nem hátrány.

16/L

2020. dec. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 éves vagyok és visszatekintve az eddigi életemre, szerintem nem tudnék olyan területet mondani, ahol nem ért volna hátrány ezzel kapcsolatban. Legyen az iskola, baráti kapcsolatok, párkeresés, munka, mindenhol. Gyerekkorom óta hallgatom a csodás kis poénosnak szánt megjegyzéseket és nagy okosságokat, hogy "elvitte a cica a nyelved", "néma gyereknek anyja sem érti a szavát", "te vagy a csendestárs", "ne beszélj ennyit, mert kihűl a gyomrod", "mondtál valamit, nem hallottam" stb. Nyilván mindenhol elhangzik, hogy "hangosabban" beszéljek és, ha megszólalok akkor jön a "te tudsz beszélni?". Alapvetően pedig nem vesznek észre az emberek. A suliban (általánostól egyetemig) folyamatosan hülyének néztek, de olyan szinten, hogy pl. az alsós osztályfőnököm elküldött mindenféle vizsgálatra, mert meggyőződése volt, hogy értelmi fogyatékos vagyok (tisztázásképpen: nem :D). Később is mindig csak olyan kritikák értek, hogy nem beszélek eleget, aktívabbnak kell lenni órán, beszélni hangosabban, többet, jobban stb., és hiába voltam egyébként szorgalmas vagy voltam akár ügyes valamiben, azt sosem ismerte el senki (pl. egyetemen egy tanár meg is akart buktatni, mert jól sikerült a vizsgám és nem akarta elhinni, hogy én írtam, mert az órai munkám rosszabb volt). Megvolt a saját társaságom, de egy új közösségbe beilleszkedni, új barátokat szerezni kifejezetten nehéz volt mindig is. A párkeresés ugyanez. Valamint a munka még külön megér egy misét, mert szinte mindenhol azt éreztem, hogy nem vesznek komolyan és totál idiótának tartanak. Ha egyáltalán felvettek, mert nem egyszer lettem elutasítva olyan indokokkal, hogy pl. nem vagyok elég kommunikatív vagy nem megy a small talk.
2020. dec. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos áltathatja magát bárki azzal, hogy nem hátrány ez... mert de..

Én ezt már általános iskolától kezdve érzem. Munkahelyeken sem jött jól ez a tulajdonság. De igazából olyan vészesen nagy problémákat nem okoz, de egy cserfesebb, nagyszájúbb ember mindig előnyösebb lesz ( persze, ha megtudja válogatni mikor mit mond )

2020. dec. 31. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sajnos hátrány. Úgy gondolom, hogy egyébként ez lenne a jobb, de a mai világban jobban érvényesül a nagyhangú erőszakosabb fajta ember. Észrevettem, hogy sokszor többet ér a szövegelés, mint a tettek. Azért nem kell elásni magad, csak kicsit nehezebb boldogulsz így.
2020. dec. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Saját magamból kiindulva: van előnye is és hátránya is. A rosszal kezdeném :D

Gimibe új városba mentem, ahol senkit sem ismertem, csak látásból 3 srácot. Nehezen nyíltam meg, csendesebb voltam, könnyen zavarba jöttem. Az osztály és sok tanár leírt magában, hülyének könyveltek el, aki meg sem bír szólalni sokszor. Első évben a mi csoportunk nyelvvizsgázni ment, és egyik fogadóórán a tanár félrehívta anyát és le akarta őt beszélni, hogy én mégse menjek, mert nem menne.. itt előjött bennem, hogy "csak azért is megmutatom, hogy több van bennem" és az én vizsgám lett a legjobb. Onnantól kezdtek el rám máshogy nézni. Szépen lassan nyitottabb lettem és szomorú, de ekkortól kezdtek emberszámba venni, úgy igazából. Az emberek sajnos szörnyen előítéletesek tudnak lenni..

A pozitív: viszont több olyan tanár is akadt, aki nem rám szállt a csendesség miatt, hanem meglátta és értékelte a szorgalmam. Volt, hogy jegyzetet kért tőlünk, mert neki nem volt meg az elemzés, és mindig tőlem kérte el, mert tudta, hogy lelkiismeretesen dolgozom.

Szintén csak a saját tapasztalatimból szólva, nekem inkább hátrányom van belőle, de nemcsak suliban, hanem magánéletben is. Egyik edzőm is a "nagy hangúakkal" foglalkozik úgy igazán, barátok és párkapcsolat sem igazán alakul úgy, ahogy én azt szeretném.

Utolsó kettő válaszolónak amúgy nagyon igaza van, a nagyszájú (de néha üres szavú) elég sokszor többre tudja vinni..

Úgy érzem, hogy az életben való boldoguláshoz nekem barátságosabbnak, nyitottabbnak és beszédesebbnek kell lennem, nehéz ennyi idő után változtatni, de nekem már ez sajnos nagyon érik :c

20/L

2020. dec. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát mindenkinek:))
2020. dec. 31. 20:53
 9/11 anonim ***** válasza:
97%

azért hátrány mert rögtön félénknek bélyegeznek. Én nem vagyok félénk, csak csendes, nem is tudok miről beszélgetni sokakkal. Régebben még inkább így volt, csak sokat gyakoroltam, de a mai napig könnyebb hallgatnom. Egyszerűen pihenek ilyenkor. Kevés embernek tudok megnyílni, és akkor be se áll a szám. De ahhoz idő kell, mire megszokom az embert.

Nagyon nem szeretem, hogy félénknek, félszegnek tartanak emiatt. Főleg régebben.

2021. jan. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is ugyanígy vagyok vele :D köszi a válaszod!:)
2021. jan. 1. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!