Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ember azért válik kapzsivá...

Egy ember azért válik kapzsivá, mert nem kap elég szeretetet, és fél, hogy mindenét elveszti?

Figyelt kérdés

Egyik Hamvas Béla könyvben olvastam ezt:

" A kapzsiság nem azért van, hogy az ember jóllakjon, hanem az éhenhalástól való félelemért."


Magyarán egy gazdag ember azért akar még milliókat, milliárdokat, mert fél, hogy a végén majd elveszti őket és földön futó lesz. Miért fél ennyire? Mert nem kap elég szeretet, múló dolgokban keresi a boldogságot.


Magamon is tapasztalom, mert amikor rossz a kedvem én is ezt a szeretet hiányt érzem, és bele fantáziálom magam abba, hogyha villám lenne medencével, akkor tök boldog lennék. Aztán mikor jó kedvem lesz, utána rájövök arra, hogy múló dolgoktól sose leszek boldog, és sose fogok lelki békében élni.


2021. jan. 1. 21:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, te tényleg kommunista vagy. Ott verték addig az embereket míg meg nem egyezett a véleményük az éppen aktuális demagóg baromsággal. Ó és a minden ember egyenlő eszme egy cukormázas mese. Nyisd ki a szemed és látni fogod, hogy rohadtul nem vagyunk egyenlőek, már megszületéskor sem. A minden élet érték pedig... szintén vicc. Kívánom, hogy ne találkozz olyan emberekkel és ne dolgozz olyan helyen, hogy lásd milyen egy olyan ember, akinek az élete nem érték, vagy azért mert csak pusztítani tud, vagy azért, mert csak fájdalom van az életében.
2021. jan. 2. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Aztán ha mindenkit ráveszel hogy ne legyen biorobot, meg is haltál, mert éhenhalsz."


Tudod te mennyit keres egy átlag paraszt. Szerintem nem. Nézd csak meg mennyibe kerül egy john deere traktor amit használnak. Megjegyzem a kajám ha kell lazán megtermelem. Szóval több szempontból is rossz példa az éhenhalás.

Egyébként meg lusta, igénytelen emberek mindig lesznek, akiknek egyszerűbb állni a sor mellett.

2021. jan. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Egyébként jó nagy bunkóság egy témába vágó beszélgetés során lepontozni a nem tetsző, de adekvát válaszokat.
2021. jan. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én azért kakaót is szeretnék enni, narancsot és nem gondolom hogy nélkülözném a gyapotot mert szeretem ha pamut néhány ruha. Nem gondolom hogy mindenkinek ügyeskedni kell és pénzt szerezni. Az igaz hogy a gépesítés a mezőgazdaságban is sok mindent leegyszerűsít, de azért akkor is sok az olyan általad tuti lenézett foglalkozás akikre szükség van.
2021. jan. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#12 Engem nem érdekel, ha kommunistának tartasz, engem nem érdekelnek az izmusok és csak a baloldalisággal szimpatizálok, a fasiszta véleményeidet én azért büntetném, mert senki se érdemli meg a rossz életszínvonalat. Sőt én a buz..zást, zsidózást, cigányozást is ugyanúgy pénzbírsággal büntetném. Gyülölködő, lenéző megnyilvánulások számomra nem férnek bele a szólásszabadságba. Attól, hogy szar gyerekkorod volt nincs jogod a másét is szarrá tenni. Voltál pszichológusnál, ha nem a te érdekdben írom keres fel egyet! Én ismerek egy nagyon jót. Ugye nincs gyereked? Mert, ha van én eskü felkereslek téged és elvetettem, mert ilyen gondolkozással ne legyen gyereked.
2021. jan. 2. 06:56
 16/17 anonim ***** válasza:
Kérdező nőlj fel! Meg, nem tudom hány éves vagy, 15? Szerencsére a világ még baloldi berkekben is olyan emberek kezében van, mint én, és nem mint te. Amikor a hatalom kikerül az aktuális elit kezéből, akkor jön a terror. Lásd francia forradalom, oroszország a Romanovok halála után stb. A fő poén hogy nyomod itt a nyálas dumát, de aki nincs veled egy véleményen azt elnyomnád. Nem tudom mit dolgozol, de őszintén remélem, hogy amíg ilyen a mentalitásod nem kerülsz olyan pozícióba, hogy döntéseket kelljen hozni, mert egy igazi zsarnok vagy. Ó és még valami. Én senkinek nem tettem tönkre az életét, és senkit nem bántottam. Van egy véleményen, meg tudom hol a helyem a társadalomban. Ellenben te börtönnel gyermekelvétellel, bírsággal fenyegetőzöl és még te gondolod magad jó embernek? Látogass el egyszer a terror házába és nézd már meg, miket csináltak a hozzád hasonló jó emberek az előző rendszerben.
2021. jan. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tegyünk különbséget a kapzsiság illetve az anyagi jólétre és bőségre irányuló vágyak között.


A kapzsiság nem utóbbit jelenti, hanem azt, hogy az illető magát a pénzt szereti, és betegesen ragaszkodik hozzá. Nincsenek igazi határok számára abban, hogyan jut hozzá.


A kapzsiság tehát egy kóros állapot, és mint ilyen, valamilyen hiányból fakad. Lehet ez szeretethiány, a biztonság kóros felértékelése (és egyenlővé tétele a birtokolt pénz mennyiségével).


Talán ahhoz tudnám a legjobban hasonlítani, hogy valaki annyira fél az éhezéstől, hogy állandóan az ételen jár az esze. Mindenki szeret jóllakni és minőségi ételt enni, de ő addig tömi magát, amíg majdnem rosszul van már, és már rég súlyosan elhízott.

2021. jan. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!