Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elvesztegettem a fiatalkorom...

Elvesztegettem a fiatalkorom a videojátékokkal, merre tovább?

Figyelt kérdés
Így 21 évesen döbbentem rá arra, hogy elcsesztem az életem legszebb éveit, amit soha, de soha nem fogok visszakapni. Pár hónapos koromtól kezdve TV függő voltam, néztem egész nap a CartoonNetwork-öt, majd 12 éves koromban Minecraft függő, 13 éves koromban Team Fortress 2, 14 CsGo, 15 Hearthstone, 16 2. vh-s stratégiai játék, 17 Rainbow Six, 18-19 Fortnite, 20 évesen pedig minden egyben. Keményfüggő voltam és ennek a szövődményeiben élem vegetációm jelenleg. 21 éves koromra annyira kiégtem, hogy semmihez nincs kedvem és csak az asztalt bámulom a monitoron felkelés utántól (du 1-2) hajnalig (3-4). Elcsesztem az életem. Kóros elhízott vagyok (130 kg), fizikai erőm teljesen leépült (mint egy újszülötté, semmit nem tudok felemelni), szellemileg ki vagyok égve, mint egy 70 éves, nincs semmi piacképes tudásom (nem érdekelt az iskola), kezeltlen depressziós vagyok, szűz vagyok, incel vagyok, egy való életbeli barátom nincs, antiszociális vagyok, pénzem nincs, az egészségem romokban. 12 éves korom óta napi 12 óra volt a minimum iskolaidőben, amit a videójátékok előtt töltöttem, hétvégén és szabadnapokon 16 óra. Sokkban vagyok és nemtudom merre tovább, vagy van-e értelme tovább. Egyetemre járok 3 éve, de csak puskázok, pont nem érdekel a tanulás vagy mások carry-znek a hátukon. Internetes haverok vannak, akik idekötnek a monitor elé, ideerőszakolnak, de a mocsárba húznak emiatt, mert ők is pont ilyenek, mint én, de ők élvezik. Mostmár sak ritkán indítok el játékot, inkább csak felmegyek beszélgetni és bámulom az asztalt, max néha 1-1 youtube videó becsúszik. Teljesen magamalatt vagyok, de pszichiátert nem akarok (itt megölik az embertÖ és pszichológust pedig a rossz tapasztalataim miatt nem. Mihez kezdjek magammal?

2021. jan. 1. 22:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem késtél még le semmiről!

21 éves vagy, tök fiatal!

Ami rohadt nehéz lesz, neki kell állni mozogni, és odafigyelni a kajára. Meg fogsz lepődni, mennyire gyorsan olvadnak majd le a kilók. Már ettől több életkedved lesz!

Játszani lehet, de próbálj meg leszokni a multikról, azokra sajnos sokkal jobban ráfügg az ember. Én is csodálkozom néha hpgy hányszor képes vagyok végigtolni ugyanazt az uncsi pályát, csak mert csapattal játszunk. Ha nem tudsz meglenni nélküle, keress inkább sztoriorientált single játékokat.

Ha szereted az ilyesmit, mostanában sokan szerepjátékoznak online, és mindig indulmak új csapatok, facen vannak erre csoportok, azt is érdemes megpróbálni, nagyon jó terep új barátságok kiépítésére amíg minden zárva van.

2021. jan. 2. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor már radikális kiigazításokra van szükség.

A játékos haverjaiddal szakítsd meg a kapcsolatot, bármennyire is fáj, mert nem fogják tolerálni, hogy megváltoztál.


Második: fejezd be önmagad felcímkézését. Nem vagy incel, antiszociális, stb. Az egészséget és a normális fizikai jellemzőket 21 évesen még simán visszaszerezheted. De tenni kell érte.


Büszke lehetsz magadra, és tudod miért? Azért, mert ezt ki mered mondani, és változtatni akarsz. Ezt nagyon sokan nem teszik meg, hanem újabb pótcselekvésekbe menekülnek.


Most jön a mestervizsgád, de ne akarj túl sokat elsőre.


Először csak kezdj el mozogni. Legyen a challenged mondjuk napi 3 km séta. Csak séta, bármerre. Nézd meg a térképen, mekkora kör a 3 km a lakóhelyed környékén, és menj el mindennap!


Ezután gondolkozz el azon, mi az, ami érdekel téged, és nem a játék. Kutakodj a neten, nézz meg videókat. Mi ragad meg belőlük?


Nem számít, eddig mi volt, és mit csináltál. Viselkedj úgy, mintha átvennéd valaki kezéből a pakli kártyát, és ez volna a leosztás.


Nincs nagy baj. 21 éves vagy, még előtted az egész élet. Néhány év tanulással és önfejlesztéssel még bármi lehet belőled (OK, orvos, élsportoló valószínűleg már nem), de a lehetőségeid SZINTE végtelenek.


Viszont mindent másként kell csinálnod, mint eddig.

Készen állsz?

Ha igen, akkor meg fog változni az életed, azt garantálom.

2021. jan. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
51%
Legyel e-sportolo, donts meg par rekordot :)
2021. jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
88%
A séta mellett szerintem próbáld bepótolni a tananyagot, de mindent. Azzal el fog menni az idő.
2021. jan. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Azóta mire sikerült jutni ? :)
2021. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!