Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért képtelen még mindig sok...

Miért képtelen még mindig sok ember elfogadni a videójátékokat? Mikor fog ez a negatív hozzáállás kihalni az emberekből?

Figyelt kérdés

A mai napig rengetegen képtelenek elfogadni a játszást, mint hobbit. Az elején leszögezem, hogy NEM a függőkre gondolok.


Ha X azt mondja, hogy ő munka után ledől a TV elé és megnéz 3 szappanoperát, akkor az oké, de ha Z azt mondja, hogy ő 3 órán át játszott munka után, akkor jön a lenézés, hogy "ez mennyire gyerekes, mikor nőlsz már fel?" Mikor lesz már végre egy szinten bármilyen fajta másik szórakozással. Mennyivel jobb egy filmet megnézni, vagy sorozatot, egy könyvet olvasni, koncertra menni? Összes ugyanolyan időtöltés de a kakukktojás mégis mindig a videójáték.


Rengeteg emberben él a sztereotípia, miszerint aki játszik, az szülőkkel él élete végéig, soha se volt párkapcsolata, napi 22 órában játszik, heti egyszer zuhanyzik, nem dolgozik, lusta, nincsenek barátai és sose jár ki. Igen, ez a réteg is létezik, de kb. a gamerek 1%-át ha kiteszik. Ezt nem lehet ráhúzni mindenkire. Itt is sokszor látom ezt a lealacsonyítást. "Jaj a Pistike iskola után 2 órán át játszott, mi lesz így belőle...biztos agresszív lesz attól a sok játéktól...". Honnan szeditek ezt a sok hülyeséget? Miért gondoljátok, hogy ti sokkal jobbak vagytok?


2018. okt. 13. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Generációváltás kell ehhez, tehát szerintem még egy generáció, de lehet kettő is kell.


A jövőben szerintem az iskolarendszer is le lesz cserélve VR oktatásra/tanulásra, és a mai oktatási rendszer végre eltűnik a süllyesztőben, mint régen a boszorkányégetés.

2018. okt. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Miss Endzsi ***** válasza:
92%

Aki így gondolkodik az nagyon el van maradva.

https://www.youtube.com/watch?v=FktsFcooIG8

2018. okt. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

46 vagyok F és elfogadom. Mármint azt, hogy valakit ez leköt és hobbija, mert nekem egyáltalán nem jön be, de nem is én vagyok a célcsoport.

Azonban szánakozva nézem a sok gyereket, akik bent sápadnak a szobában még nyáron, kertvárosban is.

2018. okt. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértem a problémát.


Ha sakkozom vagy kártyázom a barátaimmal, az teljesen oké, de ha gépen/konzolon játsszunk, az mindjárt puszta időpocsékolás.


Másik kedvencem a "erőszakos leszel az agresszív játékoktól!"


namármost, 19 éves vagyok, az első két játékom PS4-re a Deadpool és a GTA V. Pont olyan jámbor vagyok, mint eddig,sőt, még nyugtat is a játék.


Ezzel ellentétben a Flappy Bird egyszerű, mint a faék, maroknyi elemből áll az egész, egy csepp vér nincs benne, mégis a falhoz csapkodná mindenki, önmagával egyetemben :D

2018. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt naponta megkapom, dolgozok rendesen van nyelvvizsgám diplomám. Ne szóljanak bele mivel is töltöm a kis pihenőmet.
2018. okt. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Harmincas nő vagyok, barátom is és én is rendszeresen játszunk. Mellette imádunk túrázni, vannak más dolgok is, amik érdekelnek stb. Érdekes módon engem is olyan nőismerőseim szólnak meg, akik vagy egész nap bújják a közösségi oldalakat, (nem túl értelmes, pl. Szulejmán) sorozatot bámulnak és amúgy semmilyen hobbijuk nincsen, nem érdekli őket semmi.
2018. okt. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

mert hogy a példáddal éljek, azokat nem nézik le, akik szappanoperákat néznek minden délután?


te rosszul látod a probléma forrását...minden szórakozási lehetőségnek megvan a maga elítélő tábora(sőt mindennek...valaki a kétkezi, fizikai munkát találja lealacsonyító, lenézendőnek). az, hogy valaki az ilyen kritikákat nem tudja feldolgozni, sokkal jobban hibás ebben a dologban.


valaki beskatulyáz abba az "1%"-ba? tudod magadról, hogy te nem tartozol a sztereotip gamerek közé, és elengeded a füled mellett az egészet, probléma megoldva...

2018. okt. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mert sokan a videojátékokat még mindig a vibráló, epilepsziás roham közeli Street Fighter/DOOM kaliberű értelmetlen billentyűzetpusztítással azonosítják és fogalmuk sincs, hogy amúgy milyen sokrétű ez a szórakoztatóipari szegmens. Az "anyuci egy szem pici fia" jellegű sztereotípián az sem segít, hogy köztudottan irtó drága egy hobbiról van szó (~20-25k egy xbox játék, ~100k egy gamer kormány és még sorolhatnám a betegebbnél betegebb árazásokat) és az emberek hajlamosak arra gondolni, hogy értelmes felnőtt nem ilyen jellegű dolgokra költ, hanem valódi autóra (nem pedig egy szimulátorra), wellness hétvégére a barátnőjével vagy esetleg kondibérletre. Tény, hogy van egy szűk réteg, akire nem lehet ráhúzni a vizes lepedőt, de a nagy többségre sajnos így is megállja a helyét a sztereotípia. De a romák esetében is ugyanilyen a sztereotipizálás. Vannak becsületes, dolgozó romák, de a sztereotípia nem rájuk, hanem a nagy többségre alapozódik.
2018. okt. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én is inkább már ott tartok, ha valaki a hobbimról kérdez, akkor a játszást meg sem említem, hanem mondom a többit. Engem nem érdekel, hogy reggeltől estig te a facebookon ülsz, vagy diszkóban töltöd a szabadidődet, de amikor azt hiszed, hogy csak azért mert én játszok, te máris felettem állsz és magadat jobbnak tartod, akkor már elegem van belőled. Rengeteg gamer barátom van, férjem is gamer, közülük mindenki felnőtt, mindenki dolgozik, többségük párkapcsolatban él és a játék mellett millió másik dolog is érdekli őket. Játékon keresztül is szereztem rengeteg barátot, de ha ez is kiderül akkor el van intézve annyival, hogy ezek nem igazi barátok. Miért is? Napi szinten tartom velük a kapcsolatot, el tudunk beszélgetni és sokukkal élőben is találkoztunk és eljárunk kirándulni. Mégis mindezek ellenére sokan csak annyit látnak ebből, hogy a katonkákat lődözöm, amitől majd agresszív leszek és addig nem vagyok értelmes felnőtt, amíg én játszok.
2018. okt. 13. 19:39
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mint írtam, GTA-zok. Azon kívül, hogy a gyalogosokkal festem a fehér kocsimat, még nem lesznek hasonló vágyaim a valóságban :)


De ami fontosabb, megfigyeltem, hogy nagyon sokat javult a reflexem (nem könnyű gyors sportkocsikkal menekülni a rendőrök elől a dugóban), és több dologra tudok fókuszálni.


Az agresszivitásról csak annyit, hogy sajnos az emberi faj alapból nem egy kifejezetten békés népség. Ha a videojátékok lennének a felelősek az agresszióért, akkor nem is lettek volna háborúk a játékok megjelenéséig.

2018. okt. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!