Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon sok zsidó...

Magyarországon sok zsidó származású van?

Figyelt kérdés
Hogyan élnek a zsídok, és miről lehet őket fel ismerni, vagy miben másabbak mint mi katolikusok?

2021. jan. 2. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Nincs ilyen nyilvántartás. Mindenki az aminek tartja magát.
2021. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Származás szempontjából zsidó vagyok. Ugyanúgy élek,mint bárki más. Nem külön faj,emberek ugyanúgy.
2021. jan. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Miben masak, mint mi, katolikusok? Ki az a"Mi katolikusok"? Kik vagytok ti katolikusok? Miben vagytok masak, mint mi normalis emberek?

Talan a 'Mi katolikusok" helyett beszelj csak a sajat nevedben,Te katolikus!

2021. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Származás tekintetében nyolcad rész zsidó vagyok. Amúgy katolikus...

De voltak amúgy osztálytársaim "rendes" zsidó származással is. Tudtommal egy sincs köztük, aki gyakorolná a vallását. Kisebb részük házasodott csak másik zsidóval, szóval eléggé fogyatkoznak szerintem. De annyira nem látok ebbe bele.

Tesóm dolgozott zsidó ügyvédnek aki a Lauderbe járatta a gyerekeit, hát ők azért nagy lábon éltek. Nem tartottak Karácsonyt, fa se volt.

2021. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
Főleg Budapesten élnek, legtöbbjük a VII. kerületben. Ha csak nem ortodox zsidók, nehéz őket felismerni. Külsőre sötét sűrű hullámos, vagy göndör a hajuk, zömök testalkatúak. Kevés köztük a kétkezi munkás, a többségük értelmiségi. A médiában, a szórakoztató iparban sok van belőlük és persze a pénzügyi szektorban. Nem túl jóképűek. :)
2021. jan. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Az egyik dédszülőm holokauszt túlélő volt. Azóta a családban van görög katolikus, mormon, muszlim és egy rakás ateista. Engem nem metéltek körül és meg se vagyok keresztelve.

Büszke vagyok a felmenőimre de a vallás nem az én világom. Szerintem ugyanolyan ember vagyok mint mások itt Magyarországon. Egy zsidó/muszlim/ateista semmivel sem rosszabb, vagy jobb, mint egy katolikus.

2021. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
Nem olyan sok zsidó él Mo-n, de azért nem is kevés. Ugyan úgy néznek ki, ránézésre a nagy orr lehet jellegzetesség. Amúgy meg nem esznek disznót és másak a hagyományaik és nem keresztes templomba járnak.
2021. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"A magyarországi zsidók, a Magyarországon élő zsidóság, mint közösség számát napjainkban 75–100 ezerre teszik. Nagy részük Budapesten él. A magyarországi zsidóság vallási-kulturális közösség, nem tartozik a hivatalosan elismert nemzetiségek közé."


Ha valaki nem ultraortodox zsidó (azaz haredi zsidó, akik feketében, oldalcopffal, kalapban vannak, a nők meg parókát viselnek) akkor kb semmin nem látszik meg, hogy az illető zsidó-e vagy sem, max ha kippát hord.

Én ugyan nem vagyok zsidó, de ismertem egy illetőt, aki ha nem mondta volna, hogy zsidó, akkor se róla se a családjáról nem mondtam volna meg soha, hogy zsidók.

A zsidók között is rengeteg a csak "papíron" vallásos ember, ugyanúgy, mint a keresztényeknél.

2021. jan. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!