Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Evolúció és genetika közti...

Evolúció és genetika közti különbséget egyesek miért nem értik?

Figyelt kérdés

Voltunk az Istállós-kői barlangban és pár dolgot amit olvastam neander-völgyi emberek tulajdonságairól amit DNS alapján vizsgáltak, mondtam volna a többieknek.


Egyik résztvevő közbeszólt, hogy hagyjam neki ne is mondjam, mert ő nem hisz az evolúcióban.


Mondom az evolúció az a Darwin elmélete ami egy teória, én meg egy DNS vizsgálattal szerzett tudományos vizsgálatról beszélek ami viszont tény, hiszen a DNS az elemezhető, vizsgálható.


És nem értette a dolgot. Majdnem dühroham jött rá, mert ő vallásos és hogy Isten teremtette a világot.


Mondom tőlem akár Isten is teremthette de attól a DNS az vizsgálható.


Mondjuk a pasi csak 8 általánost végzett.



2021. jan. 3. 14:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo: kivancsi lennek, hogy a szamelmelet, a grafelmelet, meg egy csomo, matematikailag bizonyitott teteleket felolelo nagyobb temakor is "csak egy elmelet"-e.

Az evolucio meg megfigyelheto, bar emberek szamara az a praktikus, ha valami rovid ido alatt szaporodo elolenyrol van szo, tipikusan egy bakteriumrol (ld. pl. Ames-teszt, vagy a korhazakban elojovo mindenre rezisztens korokozok).

Ja, es az evolucio nem csak biologiai jelenseg, a mernoki gyakorlatban is mukodik az evolucios/genetikus algoritmus, egy problemat meg tudsz ugy is oldani, hogy a lehetseges megoldasokat valamilyen (tipikusan szamokbol allo) "DNS" reprezentalja, es a legjobbakat keresztezed egymassal, random mutacioval segitesz neki (kulonben megakadhat). A vegen meg kapsz egy olyan antennat, amit ember nem tervezett volna meg, de pont azt csinalja, amit kell. Vagy mondjuk kijon egy versenyauto tokeletesen optimalizalt alvaza (ami ugy nez ki, mint egy repulomokus medencecsontja, mert ugyanaz a folyamat allitotta elo mindkettot). Vagy egy szeleromu profilja. (3 ismertebb pelda)

2021. jan. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

# 11


Nem én állítottam hogy az elmélettel probléma van. Hanem az evolúciótagadó 8 általánost végzett nem túl okos fickó akiről a kérdésben írtam.


Én neked adok igazat.

2021. jan. 4. 22:20
 13/13 anonim ***** válasza:
A kérdésedre a válasz: a vallás iránti elkötelezettsége miatt - ez egy normális jelenség egyébként, még ha nem is kimondottan szerencsés... Sok mindent sok féle képpen el lehet amúgy mondani - talán fölösleges másokat idegesíteni, még akkor is, ha az illetőnek csak nyolc általánosa van vagy egyszerűen csak úgy érzed, feljebbvaló vagy...
2021. ápr. 3. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!