Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 21 èves kor milyennek nevezhet...

21 èves kor milyennek nevezhető? Fiatal felnőtt?

Figyelt kérdés
2021. jan. 3. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fiatal felnőtt
2021. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is igy gondoltam egyes valaszolo. Koszonom.
2021. jan. 3. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
legszebb kor
2021. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi az hogy fiatal felnőtt??


21 még nagykorú, de már jogilag az is felnőttnek számít. Lassan úgyis belépsz abba a korba, hogy rájössz nincs olyan hatalmas különbség 30, 40 vagy akár 50 éves között.

2021. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Te kérdezted a 22 éves kort is?

Még egy vitát akarsz generálni?


#4 keress rá, hogy az emberi élet szakaszai. Az egyik szerint ifjúkorba esik bele, a másik szerint fiatal felnőtt, stb.

Én fiatal felnőttkornak gondolom.

2021. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kamaszkor második szakasza
2021. jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5:

Persze, rákerestem, van ahol a nemi éréssel hozzák össze, kereszténységben például 33. év a krisztusi kor, a férfivá érés kora. Zsidóknál a 13. éves kor, amit bar-micvóval ünnepelnek.

Én a felnőttséget csak jogi definicióként fogom fel. Az érett gondolkodás meg szerintem nem egységes, mindenki van valamilyen témában érettebben, más témákban kevésbé éretten gondolkodik.


Az eddigi legnagyobb pozitív csalódásom ilyen téren az volt, amikor több idősebb emberrel is találkoztam, még 60 év felett is, aki az élettapasztalatain és tudásán kivül nem igazán különbözik tőlem. Ugyan úgy jókedvük volt, ugyanúgy jól érezték magukat.


21 után nem is nagyon foglalkoztam a születésnapokkal már és amikor rákérdeztek a koromra, néha újra kellett számolnom. Pár év és már itt van a 30.

Én így értettem amit mondtam. De igazad van, ez teljesen reális és egyénfüggő.

Egyébként Ancsel Éva így nevezte a felnőttséget: "Az ember akkor felnőtt, amikor már nem kér kegyelmet."

2021. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!