Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ember miért olyan előítéle...

Sok ember miért olyan előítéletes, velünk romákkal?

Figyelt kérdés

2021. jan. 4. 23:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok rossz tapasztalat. Szoktál látni romákat kiabálni,verekedni,stb?Igen mi is. Na de nekünk is vannak roma barátaink. Nem sokan igaz,de akkor is. Aki becsületes,stb,azokkal jól megvagyunk. De ha jön valaki új,akkor inkább nem barátkozunk,mert lehet,hogy ő is olyan,hogy verekszik,agresszív. Bár ez hamar kiderül. Szerintem ha te normális vagy,akkor nincs gondod beilleszkedni,lehet,hogy néhány helyen bizonyítanod kell valami pozitív cselekedettel,hogy milyen is vagy,de nem lehet nehéz.
2021. jan. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Mert sok roma okot ad ra?

A sztereotipiak nem veletlen alakulnak ki, es legyen valaki barmennyire is kedves, liberans, es jofej, a rossz elmenyei alapjan akkor is itelkezni fog, es lesz egyfajta eloitelete.

Aki pedig ezt nem erti meg vagy fogja fel, az #nemokos.

2021. jan. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg nagyon ritka az,nem mondom,hogy nincs,de nagyon ritka,hogy mi kezdeményezünk balhét.
2021. jan. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a romák korunk ártatlan Krisztusai. Mindenkivel csak jót tesznek, aki szegény, bemásznak az ablakán, hagynak az asztalon pénzt neki. Szelídek, mint a húsvéti bárány, hangos szót, szitkot romától senki se hall. Makulátlan a házuk tája, roma szemetet el nem dob.
2021. jan. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert oka van ra.
2021. jan. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem pontosan tisztában vagy vele. A többség hangos, trágárul beszél, agresszív, közönségesen viselkedik, nem túl tanult, nem szeret dolgozni, segélyeken él nagy szegénységben sok-sok gyerekkel, koszban, és rengetegen lopnak, bűnöznek.

Természetesen vannak kivételek, én is ismerek nagyon rendes, csendes, dolgos, tiszta, szorgalmas, intelligens romákat, de ők vannak kevesebben. Az előítéletek pedig szteteotípiák miatt alakulnak ki az emberekben. Tehát az a sok roma tehet erről, akik olyan tipikus roma életet élnek, mint amit fentebb vázoltam.

Ez ugyanolyan, mint hogy az is kialakult az emberekben, hogy féljenek a pitbulloktól, mert a legtöbb kutyatámadást pitbullok követik el. De mégsem mind olyan, épp a napokban szaladt felém és a kiskutyám felé egy pitbull a futtatón, és igen, bizony bennem volt az előítélet, már azon gondolkodtam hogy felkapjam-e a kutyámat mielőtt széttépi a szemem előtt. És akkor kiabált messziről a gazdája, hogy nem kell félni, ő barátságos. És valóban az volt, nagyon jót játszott az én kutyámmal. Ilyen is van, de a többségük nem ilyen.

A romákkal való tapasztalat miatt előítéletesek az emberek.

Pl édesanyám mesélte hogy ahol ő felnőtt, ott sok roma volt és egész gyerekkorában terrorizálták őt és a tesóit, ok nélkül, csak hogy megmutassák hogy ők azt csinálnak amit akarnak. Suliból hazamenet mindig seggberugdosták őket. Pici lányokat, tini fiúk, csak mert élvezték ha bánthatnak másokat. Amíg az embereknek ilyen és ehhez hasonló tapasztalataik vannak a többséggel, addig nem is lehet várni hogy elfogadják őket.

2021. jan. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy roma ostalytarsnom, óvónő lett belőle, a mai napig tartjuk a kapcsolatot, nagyon rendes ő is és a családja is.


De a romák 90%-ára sajnos nem ez a jellemző.

2021. jan. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Napi kamu.

Ez az, amit minden roma, és minden nyitott szemmel járó nem roma tud. És ezért egy roma sem kérdezné meg.

2021. jan. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg az a nááágy csáláááád is kicsit aggasztó általában. Szóval az ember jó fejnek tart egy romát, de akkor ott a családja. Ami nagy, és összetartó, igaz egymást néha szétverik, de együtt esetleg másokat is. Mondjuk ebből fajta "családcentrikusság"-ból visszavehetnének, és hát, nem lenne rossz ha úgy min. 22 évesen születne az első utánpótlás, ami mondjuk meg is állna 2-3-nál.
2021. jan. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
Egy bortonor baratom mondta,hogy a bortonben 95 %-ban csak romak vannak......
2021. jan. 5. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!