Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szülnek olyan nők is...

Miért szülnek olyan nők is akiknek nincs saját egzisztenciájuk?

Figyelt kérdés
Sokak sír a szája, hogy ki vannak szolgáltatva a férjüknek a gyerek miatt, anyagilag. Nem akkor kellene gyereket vállalni amikor neki magának van minimális (2-3 millió Ft) megtakarítás vagy saját ingatlan vagy erős családi háttér, így segítség lehetősége? nyilván vannak sokan akik "véletlenül" esnek teherbe, nem velük akarok foglalkozni. Hanem akik tudják hogy ki van a fenekük a gatyából, csak a pasiba kapaszkodva tudnak élni és erre vállalnak gyereket.

2021. jan. 7. 16:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Mert buták.

- azt hiszik, így fogják meg a pasit

- a pasi kiköveteli, ők meg túl nyuszik, hogy nemet mondjanak

- "muszáj volt, előjött belőlem az anyai ösztön, mindig elsírom magam, ha látok egy babát"

- "úgy neveltek engem, hogy ez az élet rendje / Budaházy Edda is megmondta / ne miattam fogyjon a magyar"


Ill. van az a kategória is, akinél vmilyen szinten megértem - aki már tényleg akar, és nagyon gyorsan fut ki az időből, főleg ha tényleg hosszabb kapcsolatban vannak, és egyhamar nem fognak tudni jobb körülményeket biztosítani (40hez közeledő vagy +-os nők).

2021. jan. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
43%
Azoknak nem is sír a szájuk.
2021. jan. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
86%
Mert eretlenek, gyerekesek, alulkepzettek.
2021. jan. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Dehogynem sír. Itt az egyik beszélgetésben is ezzel jött az egyik, hogy a nők a gyerek miatt anyagilag ki vannak szolgáltatva a férjüknek. Na most ez nem törvényszerű. Igaz nekem csak egy gyerekem van, de ő akkor jött, amikor már biztos lábbal álltam az életben. Szóval nagy kamu.
2021. jan. 7. 16:21
 5/28 anonim ***** válasza:
87%

Mikor 25-évvel ezelőtt megnősültem semmink nem volt amink van együtt raktuk össze .

Amiről te beszélsz az ennek a kapzsi világnak a szemlélete .

Nekünk eszünkbe se jutott akkor se,és most sem (házassági szerződést)jegyezni .

Mi még azt az élet szemléleted valljuk ha nekem van akkor neked is van .

Nem pedig ki mit hozót a házasságba .

2021. jan. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szép 5-ös. Csak ezek szerint ti közös vagyont hoztatok össze, ami remek. És ha ne adj Isten szétmennétek, a vagyon ketté menne ennek megfelelően. Ha semmitek nem volt, értelme sem nagyon lett volna házassági szerződésnek. Szerintem elvárható, hogy a mai világba - nem a 25 évvel ezelőttibe - akkor vállaljon gyereket egy ember, ha ő maga már minimálisat letett az asztalra. Az ingatlanárak az egekben, még válás sem kell, ha jön egy családi tragédia és egyedül marad a hölgyike, mit tesz? Szerinted egészséges az élősködő életmód? Nem korrektebb azt mondani, hogy inkább várjunk pár évet, míg összeszedek egy kis alapot és utána vállaljunk gyereket?
2021. jan. 7. 16:25
 7/28 anonim ***** válasza:
78%

Melyik átlagos fiatal lánynak van manapság önerőből 2-3millió félretéve?? Max.akkor, ha kapott a családtól lakást és nem kell albérletben élnie v.a pasijához költözött vagy otthon él.

Én hiába tanultam, jó munkám van, nem tudtam ennyit megspórolni, max.ha kenyéren és vizen éltem volna.

Igaz, van erős családi hátterem, de nem milliókat dobnak hozzám.

Ennek ellenére férjhez mentem és szültem.

2021. jan. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Hát nekem volt 26-27 éves koromra. De ha valakinek 29 éves korára jön össze, az sem tragédia. Nem azt írtam, hogy ennyi mindenképpen kell, hanem ha ez nincs, akkor saját ingatlan (öröklés, ajándék?) vagy fixebb családi háttér, akikre lehet számítani anyagilag is. Ha ezek nincsenek meg, akkor sajnos a "fiatal lánynak" nem a szaporodással kell foglalkozni, hanem a munkával.
2021. jan. 7. 16:35
 9/28 anonim ***** válasza:
76%
Igazat adok neked abban, hogy ezek a nők buták, azt hiszik a gyerekkel megtarthatják a párjukat és arra számítanak, hogy a pasi eltartja majd őket is. Másrészt viszont a 2-3 milliós megtakarítás, amit írtál, az nem minimális. Magyarországon még sokszor azoknak a családoknak sincs 2 milliós megtakarításuk, ahol mindkét fél dolgozik teljes állásban, tisztességesen. A nőknék az ideális kor a szülésre a huszas éveik, harmincas éveik eleje, de huszonévesen magától a mai világban egy fiatal nem képes betonbiztos hátteret és miliós megtakarításokat megteremteni magának. Viszont sok nő nem várja meg, amíg 40 éves korára eléri ezeket, ezért inkább fiatalon, biztos alapok nélkül hoz világra egy gyereket, és csak a párjába kapaszkodhat, hogy anyagilag támogassa.
2021. jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
9, leírom újra. Akkor kell 2-3 milliós megtakarítás, ha nincs ingatlan és nincs olyan család, akire lehet támaszkodni a bajban. nekem is volt, szóval meg lehet csinálni: 1 év külföldi munka vagy szobabérlet, esetleg mamahotel mellett elég szépen félre lehet tenni. Körülöttem azért szép számmal vannak nők, akik saját egzisztenciát építettek és nem vártak a gyerekvállalással 40 éves korig. Ez egy buta sztereotípia, hogy a sikeres nők 40 éves korig várnak... Dehogy is.
2021. jan. 7. 16:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!