Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire jellemző hogy 20-25...

Mennyire jellemző hogy 20-25 évesen valakinek saját lakása, kocsija van?

Figyelt kérdés
Itthon vagy világviszonylatban.

2018. jan. 2. 18:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Kocsi van, lakas 'in progress' :)

25F

2018. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Minden 20-25 év közötti fiatalnak van már 1 lakása, és egy autója.... ja mégsem....

Szerintem kevesebb mint 50%

2018. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%
Szaúd Arábiában 18 évesen jár, az állam adja.
2018. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Önerőből szerintem nem jellemző.Ha mégis akkor is inkább a szegényesebb legegyszerűbb megoldás.

Ha megbízható a gyerek és felelősség teljes akkor simán elképzelhető hogy a szülei megbíznak benne és támogatják őt ezekkel a javakkal.

2018. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
19 vagyok. Fél éve vettem kocsit. 20 éves, nem csili-vili, de teljes mértékben saját pénzből van, és abból is tartom fenn. Lakás jó darabig nem lesz, max albérlet. Most arra az esetre gyűjtök ha nem sikerülne államilag támogatott képzésre bejutnom, csak önköltségesre. Vannak munkatársaim akik már ilyen korban saját albérletben vannak. De nem jellemző.
2018. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Autó igaz hogy nem mindenkinek van, de alapvetően nem is elképzelhetetlen.


Öcsém és barátnője 25 körüliek, igaz hogy otthon laknak, de dolgoznak és mindketten megengedhetnek maguknak egy olcsóbb autót.


De volt haverom aki régi Suzukit vett. Nem egy "menő" autó, nem gyors, nem extra, de 300 ezerből megvan és a fenntartása sem elképzelhetetlenül drága.


Vagy sok általános iskolás haver elment hamar dolgozni, otthon élnek és már 20 évesen régi BMW-vel meg Golfokkal jártak.


Ha csak magamat nézem, akkor albérletre elmegy évente 6-700 ezer forint és még olcsón megúszom. Ez egy kezdő autó ára.

2018. jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

A lakás mondjuk más téma, ahhoz kell több év hitel törlesztés, meg szülői kezdőtőke.


De egy átlagos családban nem lehetetlen évek munkájával kitermelni pár milliót. Utána ráadásul sokan albérletként is kiadják az egyik szobát és az közel nullára kihozza a rezsi költségeket.

2018. jan. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

25 éves korig ha nagyon akar valaki akkor tud venni egy 2-5száz ezres kocsit.Rengeteg fiatalnak ilyen van és boldog vele.Milliós drága kocsikkal furikázók milliomos szülők gyerekei, vagy elkérték ,vagy dílerek és társaik..


Lakás, ház az kb lehetetlen feladat, hacsak nem nagyon pénzesek a szülei és megsegítik,vagy nem örököl. Vagy valahol a "végeken" vesz valami lepukkant kis házat potom pénzért.

2018. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Érdekelne, hogy ki volt az a jó képességű aki lenullázott.


Idézem a kérdezőt : "Itthon vagy világviszonylatban".



Sokan vagyunk akik úgy tudjuk, hogy szaúd arábiában, miközben pedig az EAE-ban : [link]


" puszták éhes vándora

2012.02.20. 17:21:04

Évekkel (kb. 18) ezelőtt egy éven át Kuwaitban dolgoztam, távközlési kábeleket szereltem. Ott, ha jól emlékszem, a kuwaiti állampolgárnak havi 250 dínár járt (1 KWD = 3,6 USD), lakás, ingyenes orvosi alapellátás, ingyenes gyógyszer, a telefon, a helyi közlekedés szintén ingyenes volt, és napi 3 l ivóvíz szintén. A vezető állásokat ők töltötték be, a cégek, üzletek tulajdonosai szintén csak kuwaitiak lehettek. A munkát a külföldiek végezték, többek közt mi, magyarok. Jellemzőül: 240 KWD-ért 'majd elhagytuk a tökünket, annyit melóztunk. A vallás igen szigorú szabályait betartották, és a külföldieknek ehhez alkalmazkodni kellett. Nem féltem őket, hogy mi lesz, ha kifogy az olaj. Nem buta emberek élnek ott, és az olajból befolyt pénzeken máshol vettek érdekeltséget, amit nyilvánvalóan nem reklámoznak. Tehát nem fognak térdencsúszni alamizsnáért! "


Forrás: TrackBack kommentek

2018. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Metionin ***** válasza:
100%

Környezettől és családi háttértől függ. Az én környezetemben a nagy százaléknak a szülő vette a lakást is meg a kocsit is, aztán vannak többen akik diákmelóból vettek használt kocsit de őket alapból a szülő eltartja, tehát ők konkrétan a kocsi áráért és fenntartásáért dolgoztak meg van a másik nagy rész akiknek egyik sincs mert nem támogatták őket a szüleik és már tanulás közben is magukat tartották el.

Lakóhelytől is függ, falun meg kisvárosban ahol 5 millióért családi házat vesz az ember, érthető módon hamarabb lesz valakinek ingatlanja mint városon ahol egy lakásért is hitelt kell felvenni.

Világviszonylatban is elég eltérő, most hirtelen az jutott eszembe hogy Amerikában már a középsulisok is a saját kocsijukkal járnak, van ahol meg akkor van házad ha építesz magadnak.

2018. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!