Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szülnek olyan nők is...

Miért szülnek olyan nők is akiknek nincs saját egzisztenciájuk?

Figyelt kérdés
Sokak sír a szája, hogy ki vannak szolgáltatva a férjüknek a gyerek miatt, anyagilag. Nem akkor kellene gyereket vállalni amikor neki magának van minimális (2-3 millió Ft) megtakarítás vagy saját ingatlan vagy erős családi háttér, így segítség lehetősége? nyilván vannak sokan akik "véletlenül" esnek teherbe, nem velük akarok foglalkozni. Hanem akik tudják hogy ki van a fenekük a gatyából, csak a pasiba kapaszkodva tudnak élni és erre vállalnak gyereket.

2021. jan. 7. 16:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
58%
Az ilyen türelmetlen, felelőtlen önző retek emberek miatt van manapság ennyi sérült gyerek.
2021. jan. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
64%

"hogy fogja már fel, hogy a szeretet a fontos, amikor már megint kicikiztél a suliban, amiért nincs pénz az osztálykirándulásra meg szakadt a cipője"


Hah, és akkor újfent elismétlem. Nem arról van szó, hogy csórók vagyunk mint a templom egere. Nem mondom, hogy 500 ezres retiküllel járkálok, de bőven jól élünk. Annyit mondtam, hogy szerintem nem kell több milliós megtakartás egy gyerekhez. És igenis fontosabb a pénznél egy szerető család. Ez nem azt jelenti, hogy a gyerek kirándulására nincs elég pénzem, te jó isten. :D vagy hogy nem tudok neki cipőt venni. :D

Inkább úgymondanám, pl a mai viszonyokhoz alakítva, hogy attól mert most kijött az iPhone 12, nem fogja egyből megkapni, de a 11-et simán megtudjuk neki venni, készpénzben is. Vagy nem mondom hogy Hawaii-ra megyünk minden évben, de Spanyolországba, meg Horvátországba mindig eltudunk menni másfélhétre. Nem hinném, hogy ez már gyerekkínzás kategória, meg nélkülözés.


"Eleve az életbe elindítani egy gyereket nagyon költséges, ha a gyerek előtt nem tudott anyuka minimális (!) anyagi függetlenséget összeszedni akkor a gyerek mellett hogy fog annyit félretenni, hogy a gyereket tényleg csak minimálisan elindítsa?"


Fogalmam sincs miről beszélsz. Amint mondtam jól keresünk, simán tudom a gyerekemet iskoláztatni. Nyilván egy 150 ezres albit nem fogok kiperkálni, de én is kollégista voltam egyetemen, ahogy a legöbb diák is az. De ugyanúgy eltartom akkor is ha kolis lesz például, amíg nem megy dolgozni.

Tovább már nem is akarom gondolni, mert mindjárt az lesz kihozva belőle, hogy valaki akkor se szüljön gyereket, ha nem tud alá felnőtt korára saját házat meg autót tenni Pest belvárosában. :D

2021. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
68%

Ilyen mentalitással már kihaltunk volna.

Milyen sérült gyerekek lesznek így? Akkor több ezer évig minden gyerek sérült volt? A modern kor divatja ez a szüljünk később, és kényeztessük el a gyerekünket, hogy később egy anyuci kedvence mamahoteles életképtelen felnőtt legyen.

2021. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
65%

Maximálisan egyetértek a 18-assal! A kérdés egyértelműen azért született, hogy a kérdező önmagát fényezze. Ez abból is látszik, hogy egyetlen ellenvéleményt sem fogad el, erőszakosan védi a maga igazát, és mindenki, aki mást gondol, le lesz pontozva.

Nem mindenkinek van több milliója a számláján, lehet, hogy a családja sem támogatja, de a párjával attól még egy szerető, biztonságos közeget tud nyùjtani a gyerekének. Arról nem is beszélve, hogy azok a szülők, akik miliókat költenek babakocsira meg mindenféle extra luxuslomra, csak elkényeztetik a gyerekeiket. Fontos a pénz, igen, de ha a gyerek egy szerető közegben nő fel, hidd el fel sem fog tűnni neki, hogy nem GUCCI cumit rág... A gyerekvállalás és a felnőtté válás késleltetése zajlik, amikor azt mantrázom magamnak, hogy "előbb legyen csak több millió a számlámon, majd utána szülök." Hozzáteszem a késői gyerekvállalással sincs gondom, de fogadd már el, hogy vannak akik fiatalon szeretnének gyereket, és nem az egzisztencia meg a bankszámla a legfontosabb a számukra.

2021. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
24, nekem nincs mire fényeznem magam. Nálam jelentősen eredményesebb és okosabb nők is vannak, még a közvetlen közelemben is. Olyan többgyerekes orvos anyuka is, aki ebben a pillanatban is covidos betegek életéért küzd. Olyan is, aki nagycsaládosként kormányhivatalban lett vezető. Olyan is, aki zeneiskolát igazgat. És olyan is, aki bár nem Magyarországon, de kutatómunkát végez úgy, hogy szintén anya. Szóval nekem szürke egérkének nincsen mire kihúznom magam különösképpen, de nincs is okom szégyenkezni, ugyanis úgy vállaltam gyereket, hogy én magam a munkámmal igyekeztem egy minimális (!) alapot teremteni. Nem vártam férfira, nem vártam sült galambra és lám, sikerült. Nem lettem gazdag, de azt a kis biztonságot, amit szerintem elvárható, nőként magamnak meg tudtam teremteni, így nem kerültem és remélem nem is kerülök függő helyzetbe. Eleve mivel a férjem 6 évvel idősebb, neki komolyabb megtakarítása volt, úgy éreztem korrektnek, hogy én sem egy bugyiban megyek a házasságba, de ez egy másik kérdés. Ha valaki kimegy külföldre, vagy ahogyan írtam, szobát bérel lakás helyett, esetleg a szüleivel meg tudja beszélni, hogy otthon lakhasson még, játszva összeszed egy kisebb összeget. Vannak kivételek, ahogyan írtam is, de jó lenne nem a szélsőségekből kiindulni, mert a lyukóvölgyi anyuka éppen úgy kivétel, mint Mészáros Lőrinc lánya. Nem releváns társadalmi szinten. Amit én hiányolok - és ahogyan látom többen is - az a józan ész, a tervezés és a belátás. De jó, majd meglátjuk, hogy 18-20 év múlva az én gyerekem indul könnyebben vagy a hűbelebalázs szülőké.
2021. jan. 7. 18:48
 26/28 anonim ***** válasza:
27%
Majd ha össze tudnátok hasonlítani, hogy mennyivel kevesebb szenvedéssel jár egy tervezett, jó életkörülmények közé vállalt késői gyerek elindulása és élete, nem beszélnétek hülyeségeket... Ég és föld a különbség. És persze, a szegény, felelőtlenül, önzőn vállalt gyerek is elél valahogy, mert hajtja szerencsétlent az életösztön, de a fél élete egy kínlódás, az egész húszas évei, minden. Milliószor egy tíz évvel idősebb anyuka vagy egy örökbefogadó, mint valami fiatal cafka a csupasz valagával, gyakran stabil kapcsolat nélkül.
2021. jan. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
91%

‘ugyanis úgy vállaltam gyereket, hogy én magam a munkámmal igyekeztem egy minimális (!) alapot teremteni. Nem vártam férfira, nem vártam sült galambra és lám, sikerült.‘

Férfi nélkül vállaltál gyereket?🤣 lassan már rájuk sincs szükség, végül is van spermabank, mi?

Röhej :D


Akkor mi a túrónak írtad ki ezt a kérdést?


Az én párom 12 évvel idősebb, van saját ház, stabil kereset, autó, dolgozunk a passzív jövedelmeken is.

A ti logikátokkal ha még engem el is hagyna, a gyerekeknek mindene meglenne, hiszen utánuk fizetni kell.

Szóval itt megbukik az hogy a gyerek miatt csináljátok.


Ti vagytok az önzők.

2021. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

A gyerekvállalás női részéről szól a kérdés, de már meg sem lepődöm, hogy funkcionális analfabéták is magas lóról osztják az észt. 27-es, nem ismerve a ti helyzeteteket, általánosságban írom:


- ha az ingatlan házasságkötés előtt már a férfié, akkor az nem közös tulajdon váláskor,

- ha a férfi újabb gyereket, gyerekeket vállal, akkor az első gyerek öröksége csökken,

- fifikásabb férfiak még a gyerektartás fizetését, minimalizálását is ki tudják játszani.


DE. Ha nincs is semmilyen hátsó szándéka a férfinak, egy esetleges válás esetén az a nő, aki semmit nem vitt a házasságba, nem is sokra számíthat. Mivel a gyerek jellemzően a nőnél marad (az egy másik kérdés, hogy ez mindig indokolt-e), ezzel a nullával kellene új életet kezdenie. Azt kb. el tudod képzelni, hogy ez egy gyereknek mit jelent.


Azért 12 évvel idősebb férfi nem általános szerintem, ez megint egy olyan helyzet, ami biztosan elő-elő fordul, de az én környezetemben még a mi 6 évünkre is néztek.


Hozzátenném, szerintem emberileg is úgy korrekt, hogy igyekszel magadat - amennyire a lehetőségeid engedik - anyagilag is partnerré tenni a párod számára. Legalábbis felénk :) Nekem egyértelmű volt, hogy szeretnék érdemben hozzátenni a vagyonhoz. Tudom, ez nem mindenkinél alap, sőt :D

2021. jan. 7. 20:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!