Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy valakinek már 21-22 évesen saját egzisztenciája, lakása, autója, stb. van, illetve már annyira biztosan áll a saját lábán, hogy mer családot alapítani?

Figyelt kérdés

Olyan hihetetlen számomra, mikor ilyeneket olvasok, de nem is olyan ritkán jön szembe ilyen. Mégis milyen munkával lehetséges ez (főleg, hogy ilyen idősen nagy végzettsége még nem igazán lehet az embernek)? Vagy hogyan jön össze egy ilyen élet?

(Nem irigy vagyok, de kemény munkával, abszolút piacképes diplomával jó, ha én 30 éves koromra eljutok idáig.)


2016. márc. 7. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

általában ennyi idősen a saját lakás nem az ő érdeme...

de van aki megdolgozik érte...


Én 23 múltam, lehetne már saját autóm (önerőből), és lakhatnék külön albérletben, nem tudom miért lenne akkora szó, sokak körülöttem 20-22 évesen már nem élnek otthon és pár százezres kocsijuk is van...sőt van aki 18 évesen elment otthonról a körülmények miatt és akkor is lakott valahol...


Én pl programozó vagyok, elég jól keresek és lehetne még mellette plusz jövedelmem is...ha valaki nagyon akar akkor előtudja teremteni amire szüksége van, de azért többet kell dolgozni!


23F

2016. márc. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Úgy drágám, hogy van egy pénzes háttér, anyuka, apuka, nagyszülők, aki vásárol egy saját lakást, autót a gyermekének . Aztán amikor lediplomázott akkor csak fent kell tartani 23 évesen a saját keresetéből . Ez meg már egyszerű mint az 1x1 .
2016. márc. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyik lehetőség a családi háttér. Vannak nagyszülők, akik gyűjtögetnek az unokának, s élnek azzal a tanáccsal, hogy "még meleg kézzel oszd szét az örökségedet!", vesznek egy lakást, házat az unokának.

Lehet, hogy nem egyenes úton van valami jól jövedelmező elfoglaltsága, ezt inkább ne bolygassuk!

Nem mindig diplomához kötött a jó jövedelem, sőt!

2016. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23 évesen külön lakásban élhetnék, mondjuk panelban, az nem lenne nagy dolog, viszont saját lakást csak szülői támogatással tudnék venni.
2016. márc. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én ismeretségi körömben akinek ez sikerült, annak vagy a szülei gyűjtöttek már kicsi kora óta és nem volt gondja rá, hogy magának kelljen gyűjteni ezekre, vagy örökölt. Olyat nem ismerek, akinek olyan munka jött volna össze, amiből ennyi idősen már mondjuk lakást tudott volna venni segítség nélkül. Autót már jóval többen vettek, de inkább olcsóbb kategóriában gondolkodtak a kezdő vagy pár éves jogsis ismerőseim, az meg pár havi munkából is összeszedhető.
2016. márc. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szülők.
2016. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

Elég sok embernek még az átlag keresetű szülők is össze tudnak spórolni pénzt lakásra, ha más nem akkor hitellel. Ha valaki tudatosan, 18 évesen csinál egy jó szakmát, az 1-2 év, utána 1-2 év alatt meg simán összejön egy autó ára. Csomó ismerősöm volt úgy, hogy laktak otthon, spóroltak, és 20-on pár éves korukra sok évnyi munkatapasztalatuk volt.


És az egyetem sem garancia semmire, elmegy egy csomó éved, és annyival nem keresel jobban, sőt, sok egyetemi, még műszaki szakokon is kifejezetten szar a fizetés, hacsak nincs apucinak már egy cége ami felfutott.

2016. márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Akinek ilyen éves korában lakása, autója van, annak legtöbbször a család (szülők, nagyszülők) vették. Unokatesóm minimálbéres huszonévesként jött össze a párjával, aki tehetősebb családból származik. A nagyi vett nekik ajándékba egy 10 milliós házat, mert szerettek volna összeköltözni.

Egy középiskolás volt osztálytársamnak meg egyetemre sem kellett járnia, mert családi vállalkozásuk volt és már érettségi előtt tudta, hogy neki ott lesz munkája. Autót, lakást apuci vett neki. Munkát is ő biztosított. Így könnyű az élet...

2016. márc. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Anyuciék segge alá tolják.
2016. márc. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Magamból kiindulva úgy hogy külföldön dolgozik...én pl "szakács" vagyok.


20/f

2016. márc. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!