Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichológus tud segíteni...

Pszichológus tud segíteni rajtam vajon?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a problémáim jó része ott kezdődött, hogy pszichológia szakos hallgatóként be kellett lássam, hogy velem bizony problémák vannak, és ez a felismerés csak nehezíti az életem. Az meg főleg, hogy normális sosem leszek, de annyira helyrepofozhatnak hogy normálisabb életet éljek. Tehetetlenné tesz ez az érzés.


Egyszer valaki közölte velem,hogy a baj velem az, hogy eszem ágában sincs változtatni azokon a dolgokon, amik nem jók bennem, pedig tudom, hogy mik azok. Elég szorongó vagyok, negatív, realista (pesszimista), önbizalomhiányos és önértékelési zavaros. Félek a kudarctól, kritikától, rosszul kezelem azt.


Biztonságos kötődésű emberekkel sosem tudtam barátságot kialakítani, nekik minden bizonnyal teher vagyok, mert ők pontosan látják a határaikat és nem lennének képesek közösséget vállalni velem, aki "energiavámpír".


Úgy érzem, soha senkinek nem tudok megfelelni, a barátaimnak pedig hasonló gondjaik vannak mint nekem, "számkivettettek" vagyunk a társadalomban,introvertáltak, meg nem értettek.


Az emberek többsége csak azt látja, hogy hisztis vagyok. Pedig én belül nagyon szenvedek, és a hiszti az már a vége egy ilyen ciklusnak. Hangulatingadozásoktól én magam is nagyon szenvedek. Direkt sosem lennék képes ártani senkinek.


Gondoltam rá, hogy elkerülő személyiségzavarom van. A családomban vannak gondok, nagymamám 47 évesen öngyilkos lett, apa depresszív, a húgom pánikbeteg és bipoláris tünetei vannak. Édesanyám elég nárcisztikus, nagyon nehéz vele a viszonyom, mert nála sosem lehet tudni, hol a határ, sok vitánk volt, sokszor bántott érzelmileg, éreztette velem, hogy nem vagyok elég jó (máskor meg nagyon büszke rám). A szüleim kapcsolata meg egy katasztrófa, mondhatni ideális volt az ő gondjaikat látva felnőni.


Párkapcsolatom sem volt soha, alkalmatlannak érzem magam erre, nem akarok csalódást okozni és olyan rossz pár lenni mint a szüleim.


Szeretnék egy normális életet, de a fiatal éveim már nem kaphatom vissza.


24/N



2021. jan. 8. 14:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem segítene rajtad!

Bár nem vagyok hozzáértő, de a lelki problémáid mind; vagy legalábbis a jórészük; a rossz családi hátterednek 'köszönhetők' szerintem. Egy pszichológussal átbeszélve, persze úgy hogy te is őszintén akarod, ki tudsz jönni ebből. Fiatal vagy még, egyáltalán nem késő semmi pl. a párkapcsolat sem. Csak igen, előbb magadat rakd rendbe és utána jöhet minden további. Kitartást kívánok Neked a változáshoz!

2021. jan. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!