Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ebben a helyzetben egy pszicho...

Ebben a helyzetben egy pszichologus tudna segiteni? Vagy idovel jobb lesz valtozik a gondolkozasa a fiamnak?

Figyelt kérdés

Utobbi idoben mindenben ellenkezik, ami nem is lenne gond 13 eves, kamaszodik es fiu is. De olyan dolgokat muvel ami szerintem nem normalis. Ennyi idosen beleszol a politikaba, ezt pl vegig orditja az utcan vagy egy boltban. Na-cinak kepzeli magat, sajnos mas gyereket is bant emiatt. Ezt most tudtuk meg, hogy facebookon fenyegeti a gyerekeket es a szuleiket. Van olyan, akinek a szulei felakarjak jelenteni mert a gyerekuk telefonjat szemuvegjet is tonkretette. Egy igazi agresszor amirol csak most tudtunk, eddig nem szoltak. Senki nem tud vele leulni beszelni mert kiabal, veszekszik kepes inkabb bezarkozni a wcbe csak ne kelljen beszelni. Az apjat es engem semmibe nez mert mi szerinte az orban cs.kai vagyunk.

Az apja lemondja holnap a telefonja elofizeteset es a telefonjat elvettuk. A tevet minden laptop stb kutyut. Egyszeruen nem ertem hogy jutottunk idaig mikor vannak szabalyaink, nincs elhanyagolva


2020. márc. 11. 23:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Vszinuleg az o szemszogebol nezve megsem forditottatok eleg idot ra! Uljetek le vele beszelni, mert a csak buntetesbol semmi jo nem fog kisulni. Nevelesi tanacsado, vagy pszichologus is bevonhato.
2020. márc. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A Vannak szabályaink meg a Nincs elhanyagolva két különböző dolog, még ha van is köztük átfedés, merthogy szabályoknak valóban lenniük kell a gyerek biztonságérzete érdekében is. De az biztos, hogy nem fordítottatok figyelmet az érzelmeire, érdeklődésére, igényeire, és most tiltakozik. Mindenképpen célszerű egy jó pszichológus, szerintem inkább férfi, és nem állami, hanem magán. És türelem, nem erőltetni a beszélgetést, mert csak annál inkább tiltakozik, de folyamatosan jelezzétek neki, hogy szeretnétek vele megbeszélni, amit az utóbbi időben nem tettetek. Fejezzétek ki aggodalmatokat a másokat bántó viselkedése miatt, de ne szidjátok, hiszen valójában a megértésetek az óhaja, még ha pont az ellenkezőjének tűnik is. A politizálás nem baj azt jelenti, hogy okos, érdeklődő gyerek. Hogy a rossz oldallal szimpatizál az már nagyobb baj, vegyetek neki történelmi könyveket.
2020. márc. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
Ne adj neki enni. Akkor kaphat ételt, ha az utcán normálisan viselkedik, nem üvöltözik. Meg mindenhol máshol is, amíg panasz van rá, nincs kaja. A késeket zárjátok el, mert még képes, és megöl titeket.
2020. márc. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
Egy dolog, hogy kamaszodik és lázad, egy másik, hogy agresszív és bánt másokat. Meggyőződésem, hogy aki agresszív, az meg fogja találni a megfelelő ürügyet, hogy mást bántson. Itt most a náci ideológiával való azonosulás lett a megnyilvánulási formája, de az igazi gond az agresszivitás. Emiatt kéne sürgősen pszichológushoz fordulni. Kb. a legutolsó pillanatban vagytok, amikor még valamelyest nevelhető egy gyerek.
2020. márc. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%
Lehet, hogy idővel skizofréniás lesz. Ha senki, még egy pszichológus sem tud a lelkére beszélni, gyógyszeres kezelésre lesz szüksége. Be kell nyugtatózni (később, ha nem hat a terápia), mert egyre inkább közveszélyes lesz.
2020. márc. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyenek a barátai?
2020. márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

12 évesen én is náci voltam:) bár én csak utáltam a romákat, meg fankadelit hallgattam, az utcán csak haverok társaságában ordítoztam.

kinőttem elég hamar, egyébként akkoriban is egy nagyon tájékozott, értelmes gyerek hírében álltam, ígyhát elég fura is volt.

szerintem ez kamaszkor.

egyébként amikor engem "büntetni" próbáltak telefon elvétellel, net kikapcsolással, számítógép elvétellel, akkor totálisan magamba fordultam, és amég vissza nem kaptam ezeket, nem lehetett velem beszélni.

mai napig nem látom értelmét a büntetésnek. mit büntetsz rajta? attól hogy elveszed a telefonját csak idegesebb lesz, csak még jobban fog haragudni a világra, alapból az a problémája, hogy haragszik az egész világra, erre elvesztek tőle mindent.

kb krízis helyzetbe rakja magát a gyerek, és tényleg mindenre képes lesz. büntetéseknek nincsen semmi értelme.


azóta amúgy baloldali libsi lettem mára.:)

2020. márc. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

Jópofa egyébként hogy eddig két dolog merült fel itt: büntetés és begyógyszerezés. :)

Pontosan ezért ilyen a gyerek. Sajnos ő egy ember nem egy patikamérlegen kimért büntetés és szabályrendszer eredménye.

Kivan a gyerek az élettől. Annyira nem tudtok neki használhatót mondani élete során, hogy inkább a WCbe zárkózik, mint hozzátok szóljon.

De persze szabályok, meg büntetések, azok mindig voltak, ígyhát megdöbbentő, hogy ilyen lett.

Közben nem ismered a saját gyereked, hiszen miért ismernéd? Soha nem érdekelt hogy Ő kicsoda, csak hogy megfelelő-e a szabályrendszerednek.


Nagyon nem tudsz mit tenni azon kívül hogy reménykedsz, hogy kinövi. Legtöbb fiatal nagyon lenyugszik pár éven belül 12-13 éves önmagához képest.

2020. márc. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor beszélgettetek utoljára a gyerekkel? Olyan beszélgetésre gondolok amikor nem ti beszéltek hozzá, nem számonkértek, neveltek, szidtok vagy faggattok, nem “beszéltek a fejével”, nem az a téma hogy mi volt az iskolában, hányast kapott fizikából, miért nem vitte ki a szemetet, hanem tényleg egyenlő felekként társalogtok, meghallgatjátok őt.

Mikor kérdeztétek meg hogy hogy érzi magát, nyomja-e valami a lelkét, milyen zenét szeret, mit gondol a világról, akármi ami nem elvárás, feladat és szabály?

2020. márc. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Na, hagyjuk már ezt, hogy szegény, érzékeny lelkével beszélni kell, stb. Igen, jó dolog, ha nemcsak számonkérés, szabályok vannak, hanem beszélgetnek is a gyerekkel, de a belegondolunk, hogy évtizedekkel vagy évszázadokkal ezelőtt sem volt ekkora lelkizés, mint most, mégsem ordított az utcan vagy a boltban a gyerek.

Egy igazi agresszorról van szó, aki súlyos anyagi károkat okozott! Itt már nem segít a kedves elbeszélgetés.

És ha nincs is elég családi beszélgetés, az még nem ok arra, hogy más gyereket bántson, pláne ilyet, hogy szülőt fenyeget? Hogy mer 13 évesen egy felnőttet fenyegetni?

2020. márc. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!