Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha végignézem az eddigi...

Ha végignézem az eddigi életemet, gyakorlatilag hibák és kudarcok sorozatát látom. Hibát hibára halmoztam. Illetve amit még kiemelnék, az a nagyon GYENGE akaraterő. Azaz hagyom magam befolyásolni, könnyen megingatható vagyok. Miért vagyok ilyen ?

Figyelt kérdés
Miért vagyok ilyen ? Szerintem ez alapvetően genetika, pl a gyenge akaraterő. Rossz géneket örököltem, mert jó génekkel tuti nem lenne ilyen elfuserált életem, tele rossz döntésekkel.

2021. jan. 8. 16:23
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
Rossz génekkel nem tudok jó és hibamentes életet élni ez van... Génhibás vagyok...
2021. jan. 8. 16:26
 2/48 A kérdező kommentje:

Például szerintem az akaraterő, vagy hogy mennyire erős jellem valaki, az tipikusan nem igazán tanulható, sajátítható, inkább determinálva van génjeinkben.


Ezzel megmagyarázható lenne, miért hoztam/hozok éles helyzetekben szinte kizárólag ROSSZ döntéseket és miért nem tudok egy nálam erősebb egyéniség befolyásának ellenállni.

2021. jan. 8. 16:34
 3/48 anonim ***** válasza:
73%

"Például szerintem az akaraterő, vagy hogy mennyire erős jellem valaki, az tipikusan nem igazán tanulható, sajátítható, inkább determinálva van génjeinkben."

Ekkora hülyeséget még nem hallottam, pedig elég sok anatómiát, neurológiát és élettant tanultam. Keress már kifogást, ha mindenáron hárítani akarod a felelősséget, de ezzel ne gyere, mert semmi alapja nincs.

2021. jan. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

Én nem hárítok semmit, de igenis a gének sokmindent befolyásolnak, pl betegségek formájában.


És én nem dugom a fejem a homokba.. Tudomásul veszem, hogy rossz génkészletet kaptam és emiatt hibát hibára halmozok.

2021. jan. 8. 16:38
 5/48 A kérdező kommentje:

Jó, tökéletes génekkel nem nehéz mindem helyzetben a legjobb döntést meghozni. És egyben a szilárd jellem megóv a helytelen döntésektől.


De sajnos nem mindenki ilyen szerencsés, mert egy degenerált génhibás x@r vagyok...

2021. jan. 8. 16:41
 6/48 A kérdező kommentje:
Egy oroszlán nem tud zebra módjára viselkedni, akárhogy próbálja, és egy zebra se tud oroszlánként viselkedni...
2021. jan. 8. 16:44
 7/48 anonim ***** válasza:
71%

Az akaraterő - egészséges testi adottságokkal születő embernél - nem genetika... az pont nem. Azt bizony tanuljuk, hogy milyen erős jellemek leszünk, mit akarunk, hogy visszük végbe terveinket és - ami szükségszerű- hogy viseljük el kudarcainkat, hibáinkat.

Az ember az emberré levést az embertől tanulja.

Hány éves vagy? tudod mi szeretnél lenni? vagy hogy milyen tanulmányok érdekelnek, mivel szeretnél fogalkozni?

De kezdd el az önnevelést. Elsőként azt ajánlanám, éles helyzetekben is állj meg egy pillanatra, hogy a riadtság, félelem lecsituljon és utána dönts. Ha nem éles-sürgős, akkor ez: Rossz tudati állapotban nem szabad döntéseket hozni- ilyenkor kicsit bele kell menni hétköznapi tevékenységekben (mosás, főzés stb) és az "kihoz " a mélypontról.

2021. jan. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
37%
Aki nem hibázik,az azért teszi, mert nincsen olyan válasz, megoldás, amit se@@be dugott kézzel is meg ne tudna oldani.. illetve sok szerencse.. Ő a komfort zónában él.. (lusta) aki meg mer lépni új dolgokat, természetesen elsőre nem minden jön össze.. találkozik új érzésekkel.. lehet nem jól kezeli. Tehát az nem hibázik, aki nem él. :-) kitartóan kell újra próbálni. Lúzer akkor vagy, ha nem állsz fel. Nem akkor, ha valami leterít..
2021. jan. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Ha a gének meghatározzák a szemszínünket, hajszínünket stb, akkor miért pont a belső jellemvonásainkat ne határozná meg ?
2021. jan. 8. 16:49
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
Az akarat erő tanulható. A futó, példának okáért. Sokszor elfarad. Szívesen megallna. Minden egyes ilyen holtponton aki át tud lendülni, az megtanult uralkodni az elmejevel. Erősebb lesz. Egyre buszkebb, és legközelebb tovább fut.. amire még büszkébb.. etc.. tanulható. Könnyen kiderült milyen ember vagy.. pl lovagló állásba állsz, és tartod. Ha előbb adod fel, mielőtt fizikailag össze esel, akkor tényleg semmirekellő vagy :-) ideje fejlődni..
2021. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!