Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nárcisztikus vagyok. Tudok...

Nárcisztikus vagyok. Tudok valamit ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Kezdem egyre jobban észrevenni, hogy a nárcisztikus dolgok jellemzőek rám. Az emberekkel való viselkedésem, a dolgokhoz való viszonyom stb. Undorítónak tartom magam, amikor utólag észreveszem, hogy bizonyos szituációkban ez kiütközik.


Nem akarom, hogy ez eluralkodjon rajtam, és teljesen nárcisztikussá váljak minden szituációban. Nem akarom, hogy az emberek megutáljanak és a barátaim idővel elhagyjanak emiatt.


Az esetek nagy részében még tudom magam kontrollálni, és képben vagyok, amikor elkezdenék úgy viselkedni ahogy nem kéne.


Ezt el lehet tüntetni magamból teljesen, vagy erre örökké csak odafigyelni tudok és tartani magam?


2021. jan. 10. 19:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Tehát ez olyan, mint egy gyógyíthatatlan betegség, amire maximum gyógyszereket lehet szedni, hogy kordában tartsa? (A gyógyszert ebben a hasonlatban az akaraterőmre és a józan eszemre értem)
2021. jan. 10. 19:47
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Keress fel egy pszichiátert sürgősen !


A nárcisztikus ember nem magára, hanem a környezetére veszélyes.

2021. jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
2-es, egy narcisztikus ember a másik emberek félelméből és kiszolgáltatottságaiból táplálkozik. Ez valakinél működik valakinél pedig nem. Akit lehet manipulálni arra veszélyes, de az sem egészséges dolog ha valaki manipulálható. Egy egészséges társadalomban a narcisztikus ember mellől kikopnak az emberek, marad mellette a sallang, akit kénye kedve szerint manipulálhat és irányíthat érzelmileg.
2021. jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A nárcisztikusok általában nincsenek ezzel tisztában csak a környezet szenved tőlük. Úgyhogy valószínűleg más van a háttérben.

Egy jó pszichológushoz ettől függetlenül érdemes elmenni, hátha kiderül, hogy mi a baj.

2021. jan. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
A nárcisztikus emberek betegek. Kezeltetni kéne őket.
2021. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem vagy nárcisztikus.
2021. jan. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt el lehet tüntetni magamból teljesen, vagy erre örökké csak odafigyelni tudok és tartani magam?"

Lehet gyógyítani.


"A nárcisztikus ember nem magára"

De szenved saját magától.


"A nárcisztikusok általában nincsenek ezzel tisztában csak a környezet szenved tőlük."

Többsége, pont úgy, ahogy az emberek többsége sincs tisztában a saját viselkedésével. Nem különös jellemző ez rájuk a nárcisztikusokra.


"Az esetek nagy részében még tudom magam kontrollálni, és képben vagyok, amikor elkezdenék úgy viselkedni ahogy nem kéne."

Az jó, ha tudod kontrollálni. Sok folyamata van a gyógyításnak. Viselkedés felismerése, megváltoztatása, aztán annak az ismétlése. Mintha egy programot írnál.

Ha akarsz tőlem segítséget, írj rám privátban magadról, miben ismerted ezt fel magadban, hogy viselkedtek veled a többiek, konkrét szituációk, gondolataid ami ezekhez kapcsolódnak, stb.

És csinálok neked egy hangüzenetet, amiben válaszolok rád és elmondom, én hogy csináltam magammal. (Pszichoanalízis saját magamon, nem valami agykontrollos tréning.)

2021. jan. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


kotelezo olvasmany

2021. jan. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!